• תל אביב - אתונה, אראחובה, דלפי מנתב"ג נצא בטיסת בוקר לאתונה. עם הנחיתה ניסע לאראחובה, עיירה הררית השוכנת על מצוק וממנה נשקף נוף הרים, עמקים ומטעי זית. מכאן הדרך לדלפי קצרה. דלפי היא מרכזה הדתי והרוחני של יוון העתיקה ומקום מושבו של האורקל (חוזה העתידות). היא שוכנת למרגלות הר הפארנאסוס הצופה על מפרץ קורינתוס. נצא לסיור במוזיאון המרשים ובאתר הארכיאולוגי- האגורה (שוק), אזור המקדשים כולל מקדש אפולו - בו שכנה הנביאה חוזת העתידות. כמו כן נבקר בתיאטרון והאצטדיון. ארוחת ערב ולינה באראחובה.
  • 'המנזרים התלויים' במטאורה, מצובו, יואנינה הבוקר נחצה את רכס הרי הפארנאסוס בדרכנו צפונה. דרך מישורי תסאליה נגיע לקלאמבקה שם נתרשם מצוקי מטאורה יוצאי הדופן. בראשי צוקים עצומים שנוצרו בתהליכי בלייה ע"י הרוחות והגשמים לצורתם הייחודית, נבנו מנזרים הנראים כתלויים באוויר. נסייר בין המנזרים ששמשו מקום מפלט לנזירים ונבקר באחד מהם. מכאן נעשה דרכנו לרכס הרי הפינדוס שבצפון יוון. נבקר במצובו - כפר ציורי בהרי הפינדוס, בו נפגוש תושבים ממוצא ולאכי, לבושים בתלבושות מסורתיות. נתרשם מבתי העץ ומהנוף המרהיב הנשקף מכל עבר. בשעות הערב נגיע ליואנינה, בירת חבל איפירוס השוכנת לגדת אגם פאמבוטיס. ארוחת ערב ולינה.
  • זגוריה - מונודנדרי, ויקוס, יואנינה, קסטוריה נצא ליום טיול בחבל זגוריה. ניסע תחילה לכפר מונודנדרי, שבתיו בנויים מאבן צפחה אפורה והוא קרוב לגבול האלבני. נצפה על קניון ויקוס העמוק ואחד הצרים בעולם. נחזור ליואנינה ונטייל לאורך הטיילת היפהפייה המעוטרת עצי דולב, בתי קפה וטברנות. נשים פעמינו צפונה עד קסטוריה. ארוחת ערב ולינה.
  • קסטוריה, אדסה, וריה, ורגינה, סלוניקי לאחר ארוחת הבוקר נבקר בקסטוריה, השוכנת על חצי אי קטן החודר אל תוך אגם. נבקר במוזיאון הפולקלור המציג את התרבות המקומית האופיינית לצפון יוון. נמשיך לעיירה אדסה, השוכנת על גבעה ובה מעיינות מים שופעים המתאחדים וצוללים יחדיו כמפל מרהיב. נשים פעמינו לוריה, עיירה מקדונית בעלת סגנון בנייה עות'מאני, בה נשתמר רובע עתיק ומיוחד. הלאה לורגינה, בה נבקר בקברים המלכותיים של מלכי מקדוניה הקדומים, כולל קבר אביו של אלכסנדר הגדול. לקראת ערב נגיע לסלוניקי. ארוחת ערב ולינה.
  • סלוניקי, בילוי ערב בטברנה לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בסלוניקי נתוודע להיסטוריה המפוארת של העיר ואתריה. נבקר ברובע היהודי, בבית הכנסת ובמוזיאון היהודי (במידה ופתוח), המתאר את תולדות הקהילה המפוארת של העיר מאז הקמתה ועד ימינו. נראה את האנדרטה לנספים בשואה, נבקר בכיכר אריסטוטלוס, אשר בקרבתה הטיילת הרחבה ואזור הטברנות, נראה את המגדל הלבן- סמלה של העיר ואת פסלו של אלכסנדר מוקדון. נבקר בעיר העתיקה מימי העות'מנים ונערוך תצפית על העיר, נראה את בית הולדתו של כמאל אטאטורק, מייסד הרפובליקה התורכית ואת קשת גלריוס והרוטונדה. בערב - נצא לבילוי בטברנה המפורסמת פאלאטי, כולל ארוחת ערב עשירה המלווה במיטב המוסיקה היוונית הנפלאה.
  • חצי האי פיליון נמשיך דרומה לחצי האי פיליון, הנחשב לאחד היפים ביוון ומשלב הרים גבוהים הנושקים לים, יערות צפופים, כפרים ציוריים, שפע מעיינות וחופי ים קסומים ונמצא בין מפרץ פאגאסטיקוס והים האגאי. בחצי האי 24 כפרים ציוריים, המתאפיינים בסגנון בניה מסורתי ייחודי. נבקר בוולוס, עיר צעירה ותוססת השוכנת בפיתחת חצי האי, ונטייל לאורך הטיילת הנחמדה. נמשיך ונסייר בשני הכפרים היפים - מקריניצה ופורטריה. נראה את הכיכר המרכזית עם עץ הדולב. בתי אבן ציורים, דוכנים לממכר עשבי תיבול, מרפא וריבות, כמו כן נצפה על הנוף המרהיב הניבט מכל עבר. ארוחת ערב ולינה באזור פורטריה.
  • אתונה, בילוי ערב בטברנה פנינו מועדות לביקור במעבר תרמופיליי. נראה את האנדרטה לזכרו של ליאונידס מלך ספרטה, שהנהיג 300 מחייליו כנגד הצבא הפרסי שפלש ליוון בעת העתיקה. נגיע לאתונה ונצא לסיור באקרופוליס - עיר עתיקה ומבוצרת הממוקמת על גבעה, והמקום בו החלה התפתחותה של העיר אתונה. השריד החשוב מכל הוא הפרתנון - מקדש יווני שנבנה באמצע המאה ה-5 לפנה"ס לכבוד האלה אתנה, אלת החוכמה, המלחמה האמנות והצדק במיתולוגיה היוונית, על ניצחון אתונה והיוונים במלחמת יוון-פרס. בערב - נצא לבילוי בטברנה יוונית מקומית, כולל ארוחת ערב עשירה המלווה במיטב המוסיקה היוונית הנפלאה. יאסו אתונה.
  • אתונה - תל אביב בצל האקרופוליס והמקדשים העתיקים שלו, על צלע הגבעה ובאווירה כפרית נמצאת שכונת הפלאקה. רחובות מרוצפים צרים שלאורכם חנויות זעירות של תכשיטים, בגדים וקרמיקה מקומית, בתי קפה וטברנות. נמשיך בסיור ונראה את בניין הפרלמנט ואת אנדרטת החייל האלמוני שבכיכר סינטגמה. את אצטדיון השיש בו התקיימו המשחקים האולימפיים המודרניים הראשונים. הגנים הלאומיים, מקדש זאוס, שער אדריאנוס, ואת רחוב האוניברסיטה על שלל מבניו הקלאסיים - בנין האקדמיה, בנין האוניברסיטה ובנין הספרייה הלאומית. נשים פעמינו לפיראוס, הנמל הראשי של אתונה, הגדול ביוון ומהחשובים בים התיכון. הנמל מחולק לשלושה - האזור הראשי, שהוא מרכז החיים של העיר וממנו יוצאות המעבורות לאיים בים האגאי. החלק השני מעגן היאכטות והחלק השלישי הוא מרכז הבילויים של התיירים, נמל דייגים קטן המלא במסעדות. העברה לנמל התעופה, טיסה חזרה ארצה.

חוברת הטיולים שלנו

מלאו פרטים והחוברת בדרך אליכם

צור קשר

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם