• תל אביב - ליסבון ניפגש בנמל התעופה ע"ש בן גוריון ונמריא בטיסת אחה"צ לליסבון, בירת פורטוגל. נחיתה בשעות הערב והסעה למלון (עקב שעת ההגעה, לא תוגש ארוחת ערב. במקומה, תינתן ארוחת ערב מוקדמת ביום מס. 8 לטיול).
  • אובידוש, אלקובאסה, נזארה, בטאלייה, קואימברה לאחר ארוחת הבוקר ניסע צפונה לאובידוש, עיירת ימי-ביניים מקסימה וציורית, המוקפת חומה שניתנה בעבר כמתנה על ידי מלכי פורטוגל לנשותיהם. נמשיך לאלקובאסה, בה נראה את מנזר מריה דה אלקובסה, מהמונומנטים החשובים בפורטוגל, הקשור לסיפור אהבתם הטראגי של המלך פדרו הראשון ובת האצולה אינס דה קסטרו, שהייתה בת למשפחה יהודית שהתנצרה. הלאה לנזארה, כפר דייגים לבן היושב למרגלות צוקים המזדקרים מעל חוף האוקיינוס האטלנטי. מכאן נעשה דרכנו לבטאלייה, בה שוכן המנזר העצום שנבנה לציון ניצחונה של פורטוגל על קשטיליה ובו גם נערוך ביקור מיוחד. המבנה הגדול נחשב בין המבנים היפים בפורטוגל בזכות סגנונו האדריכלי. אחה"צ – נגיע לקואימברה, בירת פורטוגל בעבר, השוכנת על גדות נהר מונדגו. נערוך סיור היכרות ונבקר באוניברסיטה ובספרייתה המיוחדת (ייתכנו מקרים בהם המקום נסגר ללא הודעה מוקדמת ובמקרים אלו לא יתבצע הביקור). בתום הסיור נגיע למלון וארוחת ערב .
  • בוסאקו, אביירו, פורטו פנינו מועדות ליער בוסאקו - שמורת הטבע המפורסמת, אשר במרכזה מלון/ארמון מפואר עטור אריחים כחולים ומצויירים, המוקף בגנים בוטניים. נמשיך לביקור באביירו, שזכתה לכינוי "ונציה הקטנה" בזכות הלגונה היפה שלצדה היא בנויה ותעלות המים הרבות החוצות אותה. במרחק נסיעה קצר מאביירו נגיע לפורטו התוססת, בירת צפון פורטוגל. עם ההגעה נצא לסיור במהלכו נבקר בארמון הבורסה העתיקה, נבקר גם בתחנת הרכבת סאו בנדטו - הידועה באריחי הקרמיקה היפהפיים המכסים את קירותיה. נראה את כיכר אליידוש היפה ובית העירייה, נמשיך לעבר כיכר הקתדראלה (סה) ונערוך תצפית על נהר הדואורו, שתי גדותיו וגשריו. נמשיך לעבר מגדל קלריגוש - מבנה מהמאה ה-18, הבולט בקו הרקיע של העיר ובתום הסיור נגיע למלון וארוחת ערב.
  • גימאראייש, בראגה, פורטו ומופע פאדו לאחר ארוחת הבוקר ניסע לחצי יום טיול צפונית לפורטו. נבקר תחילה בגימאראייש, המכונה "ערש הלאום הפורטוגלי" בזכות התפקיד החשוב שמילאה בהיסטוריה של פורטוגל - עיר ציורית, בה נולד מלכה הראשון של פורטוגל אלפונסו הנריקש. נבקר במרכז העיר, שהשתמר להפליא וספוג אוירה ואזכורים לאירוע ההיסטורי ואף הוכר ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמי. נמשיך לבראגה, אחת הערים הגדולות והעתיקות בפורטוגל, השוכנת בלב אזור חבל היין. העיר נוסדה לפני כאלפיים שנה על ידי הרומאים וקיבלה את הכינויים "עיר הארכיבישופים" ו"רומא של פורטוגל". נראה את בזיליקת בום ג'סוס, המפורסמת הודות לחזית המעוטרת ב-630 מדרגות מיוחדות ויפהפיות. נחזור לפורטו ונמשיך את סיורנו בעיר. נערוך שייט בנהר הדואורו החוצה את העיר ונצפה על העיר היפה על שלל מבניה. ונמשיך למדרחוב התוסס סנטה קתרינה. נסייר ברובע ריביירה הציורי, שלמרגלות גשר דום לואיש ונסיים בגדה הדרומית של נהר הדואורו, ברובע וילה נובה דה גאיה, שבו ממוקמים מרתפי היין שבהם מיוצר יין הפורט המפורסם בעולם כולו. נצפה ונאזין לפאדו בהופעה חיה במרתפי היין, נגלה את המוזיקה שהיא הנשמה של פורטוגל ונהנה באותה העת מטעמם של יין פורט לבן ויין פורט מסדרה מיוחדת שמוגשים במהלך ההופעה .ולאחר ארוחת ערב במסעדה מקומית נצא לסיור לילי בעיר העתיקה, כולל תצפית על הגשרים המוארים והמפורסמים של פורטו.
  • עמק הדואורו, שייט בנהר הדואורו, למגו, טרנקוסו, בלמונטה יום טיול נפלא מצפה לנו היום. נצא לעמק הדואורו, שהוכרז ע"י ארגון אונסקו כאתר מורשת עולמית. תוך כדי שייט בנופי נהר הדואורו, נצפה בנוף הגבעות העטורות טרסות ציוריות וכרמי גפנים שמהם מיוצר יין הפורט. נבקר בלמגו, הידועה בעיקר בזכות מרכזה ההיסטורי, בו נמצאת “כנסיית הדמעות” המפורסמת, שהוקמה על ידי המלך הראשון של פורטוגל. נמשיך לטרנקוזו, עיירה מוקפת חומה בה שגשגה במאות ה-14-15 קהילה יהודית. כאן נכיר את סיפורם של האנוסים ואת "שפת הסימנים" החרוטה על קירות הבתים ונבקר בבית הכנסת החדש (במידה ויתאפשר). נסיים את היום בביקור בבלמונטה, עיירה קטנה בה חיים בין היתר צאצאי האנוסים שחזרו ליהדותם ונבקר בבית הכנסת שבמקום (במידה וסגור, נבקר במוזיאון היהודי). לינה וארוחת ערב בגוארדה או בקובילה.
  • רכס "הרי הכוכב", טומר, פטימה נמשיך לטייל בדרכים היפות של רכס "הרי הכוכב". נהנה מנופי הטבע המרשימים בדרכנו לטומר. עם ההגעה נבקר במבנה בית הכנסת העתיק בפורטוגל (המאה ה-15), המשמש כיום כמוזיאון יהודי (במידה ופתוח). מכאן אנו בדרכנו לפטימה, הנחשבת כמקום הקדוש ביותר בפורטוגל ואחד המקודשים באירופה עבור הנוצרים הקתולים. בערב – לאחר ארוחת הערב נצא רגלית לסיור באתר ההתגלות, שעליו נבנו כנסיית וקאפלת ההתגלות ונצפה בכיכר הגדולה בטקסים הדתיים שנערכים לעולי הרגל.
  • סינטרה, קאבו דה רוקה, קשקאייש, אשטוריל, ליסבון פנינו מועדות לעיירת הנופש המלכותית סינטרה ונבקר בארמון המלכותי הלאומי, שימחיש לנו את הפאר וההדר בו חיו שליטי הממלכה ואציליה בעבר. הלאה לקאבו דה רוקה, הנקודה המערבית ביותר באירופה ונערוך תצפית על האוקיינוס האטלנטי. מכאן נצא לקשקאיש ואשטוריל - עיירות דייגים בעבר, וכיום עיירות נופש. לעת ערב נגיע לליסבון וארוחת ערב. בערב - נצא לסיור לילי בעיר המוארת, על כיכרותיה ושדרותיה המוארות.
  • ליסבון – תל אביב ליסבון – תל אביב יום סיור בעיר הנפלאה השוכנת על גדות נהר הטז'ו. נראה את גשר ה-25 באפריל, שנקרא כך לכבוד תאריך סיום הדיקטטורה בשנת 1974 ומזכיר את גשר "שער הזהב" בסאן פרנציסקו. בצדו השני של הנהר ניצב פסלו של ישו כשידיו פרושות ומזכיר את הפסל המפורסם בקורקובדו שבריו, ברזיל. נבקר ברובע בלם הציורי בכנסיית מנזר סנט ז'רונימו, הבנויה בסגנון המנואליאני (סמל לתור הזהב של פורטוגל). נמשיך לאנדרטת המגלים - מונומנט המסמל את ההפלגות לגילוי העולם החדש וייסוד מושבות באפריקה, באסיה ובאמריקה. נצפה על מגדל בלם, סמלה של ליסבון ונמשיך למרכז העיר. ברובע באייש'ה נראה את שלל הכיכרות המרשימות והתוססות – קומרסיו, סאו דומינגו, פיגיירה, ורוסיו - שם הועלו יהודים אנוסים על המוקד ע"י האינקוויזיציה במאות ה-16-17. נראה את שדרות החירות המרשימות וכיכר פומבל המרשימה שלמרגלות פארק אדוארדו ה-7. בהמשך נבקר באזור אקספו 98', שהוקם לרגל התערוכה העולמית של 1998, לציון 500 שנה למסעו של ואשקו דה גמה להודו. בערב – לאחר ארוחת ערב מוקדמת, ניסע לנמל התעופה וטיסה חזרה ארצה, לנמל התעופה ע"ש בן גוריון.

חוברת הטיולים שלנו

מלאו פרטים והחוברת בדרך אליכם

צור קשר

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם