• תל אביב - הלסינקי ניפגש בנמל התעופה ע"ש בן גוריון ונמריא דרך קייב להלסינקי, בירת פינלנד. עם הנחיתה נצא לסיור בו נראה את השוק המקומי, את העיר החדשה, את כיכר הסנאט ואוניברסיטת הלסינקי ואף נבקר בכנסיית "טמפליאוקיו", החצובה כולה בסלע. בהמשך נבקר בשדרה המרכזית בפארק אספלנדי, נראה את הקתדראלה הפרובוסלבית המרשימה - אוספנסקי ואת מצבת הזיכרון לזכרו של המלחין הפיני הלאומי סיבליוס. בתום הסיור נגיע למלון באיזור.
  • פורבו, שייט לילי לשטוקהולם נצא לטיול בפורבו, עיירת ימי ביניים קסומה ויפהפייה השוכנת על אחת הדרכים העתיקות ביותר בפינלנד, שמוצאה בשטוקהולם ומסתיימת בשטח רוסיה. נסייר בעיר העתיקה - בה מבנים עתיקים, מוזיאונים קטנים, גלריות ובתי עץ הצמודים לנהר וצבועים באדום. הקפדה על שימור היסטורי, אסתטיקה ואווירה ניכרים בכל פינה של העיר העתיקה. אחה"צ - נפליג בשייט לילי לשטוקהולם בתאים פנימיים זוגיים עם 2 מיטות תחתונות.
  • שטוקהולם עם בוקר נעגון בשטוקהולם, בירת שבדיה ולאחר ארוחת בוקר על הספינה נצא לסיור במהלכו נבקר בבית העירייה המפורסם, בו מתקיימים הארוחה והנשף לאחר הענקת פרסי נובל השונים (למעט פרס נובל לשלום המוענק באוסלו). נראה את הארמון המלכותי ובסמוך לו את הכנסייה הגדולה, בה התקיימו בעבר אירועים חשובים של משפחת המלוכה. כמו כן, נתרשם מהעיר העתיקה ונבקר במוזיאון אוניית התותחים "וואסה", שטבעה בהפלגת הבכורה במאה ה-17 ונמשתה מן הים כמעט בשלמותה.
  • שטוקהולם, סיגטונה, אופסלה לאחר ארוחת הבוקר נבקר בבית העירייה המפורסם של שטוקהולם, בו מתקיימים הארוחה והנשף לאחר הענקת פרסי נובל השונים (למעט פרס נובל לשלום המוענק באוסלו). בתום הביקור ניסע לסיגטונה, עיירה שבדית מקסימה שבתיה צבועים בצבעי פסטל רכים ושוכנת על שפת ימת מלארן. זהו היישוב הויקינגי הראשון ומשמש כאתר מורשת ויקינגית. נמשיך לאופסלה, בירת שבדיה בעבר וכיום עיר אוניברסיטאית מפורסמת. נערוך סיור היכרות במהלכו נראה את המבצר, הקתדראלה הגותית ובניין האוניברסיטה. מכאן נעשה דרכנו מזרחה ולקראת ערב נגיע ללינה באזור אורברו.
  • לילהאמר ניסע צפון מערבה ו"נחצה" את הגבול לנורבגיה בדרכנו לאגם מיוסה וללילהאמר, עיר משחקי אולימפיאדת החורף בעבר. נבקר במקפצת הסקי המפורסמת ובמוזיאון הפתוח במייהאוגן, המאפשר הצצה לחיי הכפר הנורבגיים והפולקלור המקומי. ניסע באזור נופי ההרים של דרך פר גינט ונלמד אודות המחזה מהמאה ה-19 של הנריק איבסן המספר על הרפתקאותיו של בחור נורבגי בשם פר גינט. למחזה חוברה יצירה מוזיקלית מאת ידי אדוארד גריג. לינה באזור עמק גודבראנדס, ארוחת ערב.
  • דרך הטרולים, גיירנגרפיורד יום של טבע פראי ונשגב ביופיו. ניסע צפונה לאנדלסנס שבקצה הרומסדלפיורד. נטפס מעלה ב-11 פיתולים חדים בדרך הטרולים ונחשף לנופים דרמטיים שמסביב. נסיים יומנו בשייט קסום בפיורד הגיירנגר. הפיורד מוקף בפסגות הרים, ושופע במפלי מים רבים ובצמחיה ירוקה. העברה ללינה באזור הפיורדים, ארוחת ערב.
  • קרחון בריקסדאל, סטגשטיין, מפלי טווינדה, ברגן לאחר ארוחת הבוקר נשים פעמינו אל קרחון בריקסדאל, שלוחה של שדה הקרח העצום יוסטדאל, היחיד באירופה המהווה שריד לתקופת הקרחונים הקדומה. נעלה רגלית אל הקרחון (למעוניינים ניתן להשכיר, בתשלום,  רכב גולף אל הקרחון). נמשיך בדרכנו לאורלנד ולנקודת התצפית המפורסמת סטגשטיין, המאפשרת צפייה בנוף עוצר נשימה של הפיורד והאזור סביב. בהמשך נעצור לביקור במפלי טווינדה ולסיומו של יום ארוך וחווייתי נגיע לבירת ארץ הפיורדים, ברגן. לינה באזור.
  • ברגן, גשרים באוקיינוס האטלנטי ברגן, עיר נמל השוכנת לשפת האוקיינוס האטלנטי ומוקפת הרים. העיר נחשבת לבירת חבל הפיורדים ולאחת הערים היפות בעולם. את היום נקדיש לסיורים בעיר - בנמל, בסמטאותיו הצרות של רובע בריגן הציורי, לצד בתי העץ הצבעוניים מתקופת ימי הביניים ברובע ההנסיאטי ובשוק הדגים הססגוני. אחה"צ נצא לטיול על פני הגשרים שבין האיים באוקיינוס האטלנטי. חזרה למלון.
  • מפלי שטיינדל, מפלי וארינג, אוסלו ניפרד מברגן וניסע לאורכו של הארדנגרפיורד. נבקר במפלי שטיינדל ובמפלי וארינג ונמשיך בנופים קסומים של הרים, אגמים ומפלים בדרכנו לאוסלו, בירת הממלכה הנורבגית. לינה באזור.
  • אוסלו, שייט לילי לקופנהאגן לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום נפלא באוסלו. נעלה לגבעת הולמנקולן – ממרפסת התצפית נשקיף בנוף הפנורמי עוצר הנשימה של אוסלו ובמקפצת הסקי המפורסמת. נמשיך לסיור בעיר- בפרוגנר פארק, בו כ-200 פסלים של האומן גוסטאב ויגלנד. נראה את הארמון המלכותי, בית הפרלמנט, בית העיירה, כיכר העיר, מזרקות המים, התיאטרון הלאומי, בית האופרה המודרני ומצודת אקרסהוס. נבקר במוזיאון רפסודת "קונטיקי" של גדול החוקרים הימיים תור היירדאל. אחה"צ - ניסע לנמל ונפליג בשייט לילי לקופנהאגן (בתאים פנימיים זוגיים עם 2 מיטות תחתונות, ולא במיטות קומותיים). ארוחת ערב.
  • קופנהאגן לאחר שנעגון בקופנהגן, בירת דנמרק נצא לסיור מקיף בעיר המהווה את המרכז הפיננסי והמסחרי הגדול בצפון אירופה. נראה את ארמון אמיליאנבורג בו מתגוררת משפחת המלוכה הדנית, את מזרקת "גפיון", תזכורת לעברה המיתולוגי באמונה הסקנדינבית. ממש לידה ממוקם אחד מסמליה המובהקים של קופנהגן, פסל "בת הים הקטנה" בהשראת גדול סופרי הילדים הנס כריסטיאן אנדרסן. נגיע לכיכר ישראל, המציינת את יחסה של המחתרת הדנית לקהילה היהודית במלחמת העולם השנייה. נראה את מקום מושבו של הפרלמנט הדני ובית העירייה ונטייל במדרחוב הארוך ביותר באירופה - הסטרויט. במידה ויותיר הזמן, נטייל לאורך ניהאבן – "הנמל החדש", תעלת מים צרה בה עוגנות סירות ומשני צידיה מסעדות ובניינים בשלל צבעים. בערב - נצא לסיור במרכז העיר.

חוברת הטיולים שלנו

מלאו פרטים והחוברת בדרך אליכם

צור קשר

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם