• תל אביב – ציריך, באזל, קולמר נפגש בשעות הבוקר בנמל התעופה בן גוריון ונצא בטיסה לציריך. עם ההגעה ניסע לבאזל, העיר בה התקיים הקונגרס הציוני הראשון ובה גובש רעיון מדינת היהודים, שהגה חוזה המדינה תיאודור הרצל. נבקר בשוק 'ראש העיר' שנחשב לשוק חג המולד המתמחה במאכלים שוויצריים, נשקיף מחצר הקתדרלה על הריין המתפתל ונראה את מלון 'שלושת המלכים' שבו צולמה תמונתו המפורסמת של הרצל, המשקיף על נהר הריין ממרפסת המלון. בתום הביקור נחצה את הגבול לצרפת וניסע צפונה לבית המלון באזור קולמר, בו נלון בשלושת הלילות הבאים. בשעות הערב המוקדמות נצא לספוג מאווירת חג המולד ונטעם יין חם ומשכר.
  • שטרסבורג לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום הכרות בשטרסבורג, בירת חבל אלזאס ואחת משלוש הבירות של האיחוד האירופי. העיר היושבת על קו הגבול בין היער השחור הגרמני למדינת צרפת, נחשבת לבירת חג המולד האירופאית. לקראת חג המולד, העיר הצרפתית מתמלאת בשווקים ססגוניים ואווירת חג שמחה ועליזה במיוחד. נערוך סיור בעיר בו נראה את בית הכנסת "שלום", שנבנה ב-1950 על שרידי בית הכנסת העתיק שהוחרב ע"י הנאצים, נתרשם מקתדראלת נוטרדאם היפהפייה, מבנה גותי מרהיב וענק מאבן אדומה שנחצבה בהרי הווג' הסמוכים ומעוטרת בדמויות מהתנ"ך ומהברית החדשה. אחה"צ – נמשיך לסייר בעיר המקושטת ונשוטט בין הדוכנים הצבעוניים, המוארים באלפי נורות קטנות ונוצצות שמוסיפות חן לאווירה המיוחדת ששוטפת את העיר. נבקר ברובע 'צרפת הקטנה' בו תעלות מים, בתים ציוריים, בתי קפה וחנויות מזכרות ונסייר בשווקים הפרוסים מסביב לכיכר גוטנברג והקתדרלה הגותית של העיר. לא נעזוב את המקום מבלי לטעום ממעדני החג המתוקים. בתום הסיור חזרה למלון .
  • קולמר, ריקוויר נקדיש את הבוקר לקולמר - בירת היין והאומנות, אחת מהערים הציוריות ביותר של חבל אלזאס. נראה את רחוב הסוחרים, ונציה הקטנה, בתי העץ, תעלות המים ואת בית הכנסת שעדיין פועל ומשמש את הקהילה היהודית בעיירה. לאחר שנותיר זמן פנוי לקניות, נמשיך לריקוויר - עיירה ציורית השוכנת בלב אזור ירוק של גבעות וכרמים. נתרשם מהבניה האופיינית למקום, מצבעוניות הבתים וכמובן מהקישוטים הרבים שנתלו בכדי לקדם את בואה של השנה החדשה. נחזור לקולמר לקראת שעות אחר הצהריים ונותיר זמן פנוי לסיורים עצמאיים וקניות אישיות.
  • פרייבורג, טריברג, טיטיזי , ציריך – תל אביב נצא ליום טיול בעיירות היער השחור שלקראת חג המולד מתקשטות ומתייפות כמיטב המסורת. החוויה מרשימה וכוללת את מוזיקת חג המולד, האורות הדולקים, רעד המים ומבחר רב של דוכני חג מולד. תחילה ניסע לפרייבורג, בירת היער השחור. עיר אוניברסיטאית יפה ותוססת עם שפע של בתי קפה, מסעדות ומקומות בילוי. נראה את בית הכנסת עם האנדרטה המעניינת שבחזיתו, את הקתדראלה הגותית המרשימה בגודלה ואת כיכרות ראטהאוז ומינסטר.  נמשיך לטריברג, עיירה אופיינית ליער השחור המפורסמת בשעוני קוקייה מהגדולים והיפים בעולם. נבקר במפלי טריברג הגבוהים בגרמניה. תחנתנו האחרונה - טיטיזי, עיירת הנופש שקיבלה את שמה מהאגדה המספרת כי טיטוס טבל באגם, כאשר שימש בתפקיד המושל הצבאי של האימפריה הרומית. נטייל לאורך האגם ובין חנויות המזכרות ושעוני הקוקייה. נמשיך לנמל התעופה של ציריך, ממנו נמריא בטיסת ערב ישירה לבן גוריון.

חוברת הטיולים שלנו

מלאו פרטים והחוברת בדרך אליכם

צור קשר

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם