• תל אביב - פרנקפורט, קלן, דיסלדורף ניפגש בנמל התעופה ע"ש בן גוריון ונמריא לפרנקפורט. עם הנחיתה ניסע לקלן, קולוניה רומית בעברה והעתיקה ביותר בערי גרמניה. נערוך סיור בעיר במהלכו  נצפה בפסל "מעלות" של דני קראוון. נראה את הקתדראלה הגותית המרשימה, נגיע לכיכר העירייה הישנה ונבקר בשרידי רחוב היהודים הנמצאים לידה. בתום הסיור נעשה את דרכנו לדיסלדורף - "הכפר על נהר הדיסל". נבקר בעיר העתיקה וברובע "פלינגרן" על בתיו המצוירים. נמשיך לביקור ברחוב קוניגסאלה המפורסם, בו נראה כנסיות עתיקות, חנויות אופנה, מאפיות, מסעדות ומבשלות בירה עתיקות.לינה באזור דיסלדורף וארוחת ערב.
  • קובלנץ, שייט בנהר הריין, פרנקפורט ניסע דרומה לקובלנץ, אחת הערים היפות והעתיקות בגרמניה, השוכנת על מפגש נהרות המוזל והריין, מוקפת בארבעה רכסי הרים ושטחים נרחבים של יערות היוצרים תפאורה ייחודית סביבה. נערוך סיור בו נראה את המבנים המרשימים, המעידים על היסטוריה בת ה-2000 שנה - כנסיות, טירות, חצרות אצילים ונטייל אל הפארק השוכן ב"פינה הגרמנית", הלשון היבשתית בין שני הנהרות. נמשיך לתצפית ממרפסת הפנורמה אשר מול צוק לורלי. בהמשך מצפה לנו שייט בנהר הריין. נסיים את היום בפרנקפורט, המכונה "מנהטן של גרמניה", הודות למאות גורדי השחקים ולהיותה העיר שמרכזת את הפעילות הפיננסית של גרמניה. נערוך סיור היכרות במרכזה המשוחזר של העיר העתיקה של פרנקפורט. נראה את בית העירייה, כנסיית ניקולאי ואולם הבחירה של קיסרי האימפריה הרומית הקדושה. לינה באזור וארוחת ערב.
  • ורמס, מנהיים, היידלברג, קרלסרוהה לאחר ארוחת הבוקר ניסע לוורמס (ורמייזא), שלה היסטוריה יהודית עשירה ואשר הייתה משך שנים רבות אחת הערים החשובות ביותר בקרב יהדות אשכנז. יחד עם שפייר ומיינץ, הייתה העיר חלק מקהילות שו"ם. זו העיר בה חי ופעל בימי הביניים רבי שלמה יצחקי (רש"י). נבקר בבית המדרש בו למד ונראה את הגומחה שנפערה בקיר הבית, על מנת להציל את אמו מפרסות הסוסים. מכאן נעשה דרכנו למנהיים, השנייה בגודלה במדינת באדן-וירטנברג. נטייל ברחוב הקניות המפורסם ונמשיך להיידלברג, פנינת ימי הביניים השוכנת על גדות נהר הנאקאר. נסייר בעיר העתיקה, נראה את הגשר העתיק והמפורסם מהמאה ה-18 ונבקר בטירת היידלברג, ממנה נשקף נוף פנוראמי מרהיב ובה מצויים מוזיאון הרוקחות המרשים וחבית היין הגדולה בעולם, המופיעה בספר השיאים של גינס. לעת ערב נגיע למלון בקרלסרוהה וארוחת ערב.
  • היער השחור - פרייבורג, טיטיזיי, טריברג, טובינגן נצא ליום טיול ליער השחור. תחילה ניסע לפרייבורג, בירת היער השחור - עיר אוניברסיטאית יפה ותוססת עם שפע של בתי קפה, מסעדות ומקומות בילוי. נראה את בית הכנסת עם האנדרטה המעניינת שבחזיתו, את הקתדראלה הגותית המרשימה בגודלה ואת כיכרות ראטהאוז ומינסטר. נמשיך לטיטיזי, עיירת הנופש שקיבלה את שמה מהאגדה המספרת כי טיטוס טבל באגם, כאשר שימש בתפקיד המושל הצבאי של האימפריה הרומית. בהמשך נצא לטריברג, עיירה אופיינית ליער השחור. הלאה למפלי טריברג ונבקר במפלי המים הגבוהים בגרמניה. נסיים את היום בסיור בטובינגן, עיר אוניברסיטאית השוכנת על גדות נהר הנקר, יובל של נהר הריין. נסייר ונטייל בעיר העתיקה, ששמרה על אופייה וצביונה ולא נהרסה במלחמת העולם השנייה. נסיים את היום במלון באזור שטוטגארט וארוחת ערב.
  • הדרך הרומנטית פנינו מועדות לטיול בדרך הרומנטית המפורסמת, דרך נופית הנחשבת ליפה ביותר בגרמניה בין וירצבורג לפוסן, המתפתלת בין כפרים צבעוניים, עיירות קסומות וערים עתיקות. ניסע תחילה לביקור בדינקלסבול, עיירה קסומה קטנת מידות אשר היוותה אתר צילומים לסרט "העולם המופלא של האחים גרים". נשוטט בין סמטאותיה. נשמע את אגדת הצלת העיר מפני השבדים במאה ה17 ונוכל ליהנות באחד מבתי הקפה הציוריים. נמשיך אל רוטנבורג, עיר מימי הביניים המוקפת חומה ומגדלי שמירה וגולת הכותרת של הדרך הרומנטית, שהמטייל מרגיש בה כאילו הזמן עצר מלכת. נראה את הבתים הציוריים שנשתמרו ואת רחוב היהודים, בו התנהלו חיי הקהילה היהודית במאות ה-13 וה-14. לקראת ערב נחזור למלון וארוחת ערב.
  • מפלי הריין, שטיין-אם-ריין פנינו מועדות דרומה לביקור במפלי הריין, בעלי העוצמה הגדולה באירופה, 137 מ' רוחבם ו-21 מ' גובהם. נמשיך לביקור בשטיין-אם-ריין, עיירה שווייצרית מקסימה, המכונה "הבונבוניירה השווייצרית" - בתי העיירה המיוחדים מהם משתלשלים פרחים, חזיתות הבתים המצוירות ומנזר ממנו נשקף נוף הנהר והעיירה ונראה כאילו לקוח מתוך גלוית נוף. חזרה למלון וארוחת ערב.
  • מוזיאון מרצדס, מינכן -תל אביב לאחר ארוחת הבוקר נבקר במוזיאון מרצדס-בנץ. במוזיאון מוצג אוסף של מכוניות עתיקות וכן אוסף של מכוניות מרצדס שהיו ברשותם של מפורסמים כמו מכוניתה של הנסיכה דיאנה וה"פופ מובּיל" הממוגן, ששימש את האפיפיור הסיור נמשיך למינכן וסיור בבירת בוואריה. נסייר בכיכר מריאן, המהווה את לב העיר העתיקה והמרכז ההיסטורי שלה. נראה את "בית העירייה החדש" הבנוי בסגנון ניאו גותי מרהיב ומפורסם במשחק הפעמונים (קלוקן שפיל) הנערך במרפסתו. נמשיך לכיכר קארל (שטאכוס), מהמפורסמות בעיר עם מזרקה במרכזה, נעבור ברחוב מקסימיליאן האלגנטי ונבלה את זמננו במדרחוב הגדול והמפורסם של מינכן. בערב - ניסע לנמל התעופה של מינכן, לטיסתנו חזרה ארצה.

חוברת הטיולים שלנו

מלאו פרטים והחוברת בדרך אליכם

צור קשר

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם