• תל אביב - פרנקפורט, קלן, דיסלדורף ניפגש בנמל התעופה ע"ש בן גוריון ונמריא לפרנקפורט. עם הנחיתה ניסע לקלן, קולוניה רומית בעברה והעתיקה ביותר בערי גרמניה. נערוך סיור בעיר במהלכו נצפה בפסל "מעלות" של דני קראוון. נראה את הקתדראלה הגותית המרשימה, נגיע לכיכר העירייה הישנה ונבקר בשרידי רחוב היהודים הנמצאים לידה. בתום הסיור נעשה את דרכנו לדיסלדורף - "הכפר על נהר הדיסל", שנהרסה כליל במלחמת העולם השנייה ונבנתה מחדש בארכיטקטורה מודרנית המזוהה עם גרמניה. נבקר בעיר העתיקה וברובע "פלינגרן" על בתיו המצוירים, בו התפתחו תת-תרבויות אידיאולוגיות ואתניות. נמשיך לביקור ברחוב קוניגסאלה המפורסם, בו נראה כנסיות עתיקות, חנויות אופנה, מאפיות, מסעדות ומבשלות בירה עתיקות.לינה באזור דיסלדורף וארוחת ערב.
  • קובלנץ, שייט בנהר הריין, פרנקפורט ניסע דרומה לקובלנץ, אחת הערים היפות והעתיקות בגרמניה, השוכנת על מפגש נהרות המוזל והריין, מוקפת בארבעה רכסי הרים ושטחים נרחבים של יערות היוצרים תפאורה ייחודית סביבה. נערוך סיור בו נראה את המבנים המרשימים, המעידים על היסטוריה בת ה-2000 שנה - כנסיות, טירות, חצרות אצילים ונטייל אל הפארק השוכן ב"פינה הגרמנית", הלשון היבשתית בין שני הנהרות. נמשיך לתצפית ממרפסת הפנורמה אשר מול צוק לורלי, הידוע בשל האגדה על לורלי שבורת הלב, בקטע הצר והמתפתל ביותר של הריין. בהמשך מצפה לנו שייט בנהר הריין, הארוך ביותר באירופה המערבית (1,320 ק"מ), כשאנו חולפים על פני נופים קסומים של טירות שיזכירו לנו אגדות עם רבות. נסיים את היום בפרנקפורט, המכונה "מנהטן של גרמניה", הודות למאות גורדי השחקים ולהיותה העיר שמרכזת את הפעילות הפיננסית של גרמניה. נערוך סיור היכרות במרכזה המשוחזר של העיר העתיקה של פרנקפורט. נראה את בית העירייה, כנסיית ניקולאי ואולם הבחירה של קיסרי האימפריה הרומית הקדושה. לינה באזור וארוחת ערב.
  • וורמס, היידלברג, שפייר, קרלסרוהה היום נבקר בשתיים מעיירות שו"מ, אשר היו במשך שנים רבות הערים המרכזיות של קהילת יהודי אשכנז. לאחר ארוחת הבוקר ניסע לוורמס (ורמייזא), שלה היסטוריה יהודית עשירה. זו העיר בה חי ופעל בימי הביניים רבי שלמה יצחקי (רש"י). נראה את בית הכנסת ובית המדרש בו למד ואת הגומחה שנפערה בקיר הבית, על מנת להציל את אמו מפרסות הסוסים. מכאן נעשה דרכנו להיידלברג, פנינת ימי הביניים השוכנת על גדות נהר הנאקאר. נסייר בעיר העתיקה, נראה את הגשר העתיק והמפורסם מהמאה ה-18 ונבקר בטירת היידלברג, ממנה נשקף נוף פנוראמי מרהיב ובה מצויים מוזיאון הרוקחות המרשים וחבית היין הגדולה בעולם, המופיעה בספר השיאים של גינס. נמשיך לביקור בשפייר, בה נראה את עוצמת הקתדראלה הרומנסקית החולשת על העיר כולה ונבקר ברחוב היהודים, המספר את סיפורה של קהילה עתיקת יומין. לעת ערב נגיע למלון בקרלסרוהה וארוחת ערב.
  • שטרסבורג, מומלזיי, באדן-באדן פנינו מועדות לחבל אלזאס הצרפתי. נתחיל את היום בביקור בשטרסבורג, אחת משלוש הבירות של האיחוד האירופי. נערוך סיור בעיר בו נראה את בית הכנסת "שלום", שנבנה ב-1950 על שרידי בית הכנסת העתיק שהוחרב ע"י הנאצים. נתרשם מקתדראלת נוטרדאם היפהפייה, מבנה גותי מרהיב וענק מאבן אדומה שנחצבה בהרי הווג' הסמוכים ומעוטרת בדמויות מהתנ"ך ומהברית החדשה. נבקר ברובע "צרפת הקטנה" - הרובע המקסים בו תעלות מים, בתים ציוריים, בתי קפה וחנויות מזכרות. נמשיך בנופי הטבע הנפלאים של היער השחור לביקור במומלזיי, פנינת גן עדן בה אגם מתקופת הקרחונים. מכאן תיקחנו דרכנו לבאדן באדן היוקרתית, השוכנת בפאתי היער השחור, עיר מרחצאות מרפא עוד מתקופת האימפריה הרומית ועד היום. נראה את ארמון הקורהאוס המרשים, נטייל במדרחוב ליאופולד המפואר ונראה גם את בית הקזינו הראשון באירופה. נחזור למלון בקרלסרוהה וארוחת ערב.
  • היער השחור - פרייבורג, טיטיזיי ושייט באגם, טריברג, טובינגן, שטוטגארט נצא ליום טיול ליער השחור. תחילה ניסע לפרייבורג, בירת היער השחור - עיר אוניברסיטאית יפה ותוססת עם שפע של בתי קפה, מסעדות ומקומות בילוי. נראה את בית הכנסת עם האנדרטה המעניינת שבחזיתו, את הקתדראלה הגותית המרשימה בגודלה ואת כיכרות ראטהאוז ומינסטר. נמשיך לטיטיזי, עיירת הנופש שקיבלה את שמה מהאגדה המספרת כי טיטוס טבל באגם, כאשר שימש בתפקיד המושל הצבאי של האימפריה הרומית. נטייל לאורך האגם ובין חנויות המזכרות ושעוני הקוקייה, נערוך שייט חוויתי באגם ונהנה מזמן חופשי. בהמשך נצא לטריברג, עיירה אופיינית ליער השחור – מפלי מים, עבודות עץ, מזכרות וכמובן שעוני קוקייה מהגדולים והיפים בעולם. הלאה למפלי טריברג ונבקר במפלי המים הגבוהים בגרמניה. נסיים את היום בסיור בטובינגן, עיר אוניברסיטאית השוכנת על גדות נהר הנקר, יובל של נהר הריין. נסייר ונטייל בעיר העתיקה, ששמרה על אופייה וצביונה ולא נהרסה במלחמת העולם השנייה. לקראת ערב נגיע למלון באזור שטוטגארט וארוחת ערב.
  • הדרך הרומנטית פנינו מועדות לטיול בדרך הרומנטית המפורסמת, דרך נופית הנחשבת ליפה ביותר בגרמניה בין וירצבורג לפוסן, המתפתלת בין כפרים צבעוניים, עיירות קסומות וערים עתיקות. ניסע תחילה לביקור בדינקלסבול, עיירה קסומה קטנת מידות אשר היוותה אתר צילומים לסרט "העולם המופלא של האחים גרים". נשוטט בין סמטאותיה. נשמע את אגדת הצלת העיר מפני השבדים במאה ה17 ונוכל ליהנות באחד מבתי הקפה הציוריים. נמשיך אל רוטנבורג, עיר מימי הביניים המוקפת חומה ומגדלי שמירה וגולת הכותרת של הדרך הרומנטית, שהמטייל מרגיש בה כאילו הזמן עצר מלכת. נראה את הבתים הציוריים שנשתמרו ואת רחוב היהודים, בו התנהלו חיי הקהילה היהודית במאות ה-13 וה-14. לקראת ערב נחזור למלון וארוחת ערב.
  • מפלי הריין, שטיין-אם-ריין פנינו מועדות דרומה לביקור במפלי הריין, בעלי העוצמה הגדולה באירופה, 137 מ' רוחבם ו-21 מ' גובהם. נמשיך לביקור בשטיין-אם-ריין, עיירה שווייצרית מקסימה, המכונה "הבונבוניירה השווייצרית" - בתי העיירה המיוחדים מהם משתלשלים פרחים, חזיתות הבתים המצוירות ומנזר ממנו נשקף נוף הנהר והעיירה ונראה כאילו לקוח מתוך גלוית נוף. חזרה למלון וארוחת ערב.
  • שטוטגארט ומוזיאון מרצדס, מינכן -תל אביב לפני שניפרד משטוטגארט, נבקר במוזיאון מרצדס-בנץ. במוזיאון מוצג אוסף של מכוניות עתיקות וכן אוסף של מכוניות מרצדס שהיו ברשותם של מפורסמים כמו מכוניתה של הנסיכה דיאנה וה"פופ מובּיל" הממוגן, ששימש את האפיפיור. נמשיך למינכן וסיור בבירת בוואריה. נסייר בכיכר מריאן, המהווה את לב העיר העתיקה והמרכז ההיסטורי שלה. נראה את "בית העירייה החדש" הבנוי בסגנון ניאו גותי מרהיב ומפורסם במשחק הפעמונים (קלוקן שפיל) הנערך במרפסתו. נמשיך לכיכר קארל (שטאכוס), מהמפורסמות בעיר עם מזרקה במרכזה, נעבור ברחוב מקסימיליאן האלגנטי ונבלה את זמננו במדרחוב הגדול והמפורסם של מינכן. בערב - ניסע לנמל התעופה של מינכן, לטיסתנו חזרה ארצה.

חוברת הטיולים שלנו

מלאו פרטים והחוברת בדרך אליכם

צור קשר

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם