טיולים נבחרים
סין - ממלכת המזרח סין - ממלכת המזרח
סין, מקאו, הונג קונג – 15 יום/13 לילות
לפרטים
פלאי תאילנד - טיול משפחות לתאילנד פלאי תאילנד - טיול משפחות לתאילנד
תאילנד, כולל הצפון ופוקט – 13 יום/11 לילות
לפרטים
הרוקי'ס הקנדיים ואלסקה הרוקי'ס הקנדיים ואלסקה
קנדה - הרי הרוקי, קרוז לאלסקה – 18 יום
לפרטים
תאילנד המלכותית - קיץ חגים תאילנד המלכותית - קיץ חגים
תאילנד, כולל פאטייה ופוקט - 13יום/11 לילות
לפרטים
יפן - ארץ הסושי והסאקה יפן - ארץ הסושי והסאקה
בתקופת פריחת הדובדבן - 13 יום
לפרטים
תאילנד פלטינום תאילנד פלטינום
טיול מאורגן לתאילנד כולל אמפאווה, שמורת מפלי אראוואן, פאי, פוקט – 16 יום/14 לילות
לפרטים
ההרשמה בעיצומה לטיולי לפלנד 2020! ההרשמה בעיצומה לטיולי לפלנד 2020!
ספארי חורף בלפלנד בטיסה ישירה לרובניימי 7 ימים
לפרטים
פניני הקריבים פניני הקריבים
קובה, פנמה, קוסטה ריקה – 17יום/15ילות
לפרטים
טיולים מאורגנים לדרום אמריקה טיולים מאורגנים לדרום אמריקה
ארגנטינה, צ'ילה, ברזיל, פרו, אקוודור
לפרטים
סלסה ורום קובני סלסה ורום קובני
קובה – 11-12 יום/ 10 לילות
לפרטים
נופים וערים באפריקה נופים וערים באפריקה
דרום אפריקה- 17 ימים
לפרטים

רימון טיולים בעקבות אהרוני וגידי במסע המופלא בארה"ב

רימון טיולים בעקבות אהרוני וגידי במסע המופלא בארה

רימון טיולים בעקבות אהרוני וגידי במסע המופלא בארה"ב

 

ארצות הברית היא יעד פופולארי לנסיעות בקרב ישראלים ולאו דווקא בגלל הצד הקולינארי שבה. בתכניתם, יצאו הצמד אהרוני וגידי, בליווי מוקי פרחיה, מדריך רימון לארצות הברית, למסע מחוף לחוף למשך חודש באמריקה הגדולה וחשפו את העושר הקולינארי הקיים בה. כעת רימון טיולים יוצאים בטיול המתחקה אחר המסלול של הצמד ומציעים טיול המיועד לחובבי מזון או כאלה שרוצים להכיר באמת את התרבות האמריקאית מבפנים.

ארצות הברית זכתה למוניטין הלא מחמיא של מולדת הפאסט פוד והג'אנק פוד המסמלים יותר מכל צריכה של מזון משמין ואורח חיים לא בריא . עבור רבים, המושג לממש את "החלום האמריקאי" בהקשר הקולינארי היה לאכול בסניף של מקדונלדס או דומינוז פיצה. זו היתה סיבה מספיק טובה עבור אהרוני וגידי לצאת למסע מופלא בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות בכדי לגלות את דמותה הקולינארית האמיתית. למסעם התלווה המדריך מוקי פרחיה מרימון טיולים שלו ניסיון של מעל ל-25 שנים בהדרכה ברצות הברית. "המסע נועד להפריך את המיתוס שארצות הברית מציעה עולם ומלואו, עד שזה מגיע לצלחת. אחרי חודש של טיול כל צוות ההפקה של התוכנית הפנים שלמעצמה מספר אחת בעולם אין במה להתבייש, גם כשזה מגיע להיבט הקולינארי" מעיד מוקי.

ברימון טיולים מעידים כי בעקבות ההצלחה של התוכנית, התקבלו פניות רבות בחברה ע"י אנשים המעוניינים לצאת לטיול הדומה למסע. בעקבות כך, הוחלט להענות לדרישה ולבנות טיול שהוא כולו חוויה של תרבות, פולקלור וקולינאריה.

 

 

המרחבים הגדולים – מקור לאוכל, תרבות והשראה

 

המסע מתחיל ברצועות החוף הכחולות הארוכות של האוקיינוס האטלנטי ואלו מתחלפות בגוונים של ירוק עד, חום וצהוב המאפיינים את המרחבים הגדולים והמשתנים של המערב התיכון. במהלך 12 ימי הטיול חווים המטיילים שורה ארוכה של אטרקציות שמספרות את הסיפור של היבשת הצפונית. משייט לווייתנים בקייפ קוד, דרך ביקור בעיירות ציוריות כמו פרובינסטאון לערי כרך תוססות כמו בוסטון, שיקאגו וניו יורק. לחובבי הקולינאריה שרוצים להתחקות אחר מקורות המזון צפויות הפתעות רבות כמו ביקור בחוות תירס או חווה אורגנית לגידול באפלו ולחובבי הטבע מובטחת הנאה בשיט לווייתנים בקייפ קוד, לצד ביקור באתרים כמו שמורת הטבע פארק קאסטר או הר ראשמור המפורסם, מקום משכנם של פסלי הנשיאים.

מוקי: "בנינו טיול שלא יהיה עוד טיול שגרתי "מחוף לחוף" אלא רצון לספק למטיילים צוהר לאמריקה האמיתית, דרך שורה של אתרים ואטרקציות שלא נמצאות על מפת הטיולים הסטנדרטית לארצות הברית. המעקב אחר הצלחת והרגלי האכילה של האמריקאים במקומות השונים היא דרך טובה במיוחד להכיר את ההיסטוריה והרגלי החיים המאפיינים כל מקום ומקום. לכן, גם כשאנחנו מגיעים לערים גדולות ומוכרות כמו ניו יורק או בוסטון, אנחנו בוחרים בהן צדדים פחות מוכרים שחושפים את המטיילים למנהגים, הקולות, הצבעים והטעמים שיש למדינה הגדולה הזו להציע".

 

אמריקה האמיתית – לחובבי אוכל ולאלו שהם לא

 

המסלול משלב תרבות, אטרקציות מקומיות והרבה אוכל והוא בנוי לפי הנראטיב הקולינארי של ארצות הברית – הרוח והמסורת של המתיישבים הראשונים, על המטבח והרגלי הסעודה שהביאו עמם, התחקות אחר שורשי הפאסט פוד והג'אנק פוד והטרנד הנוכחי העוצמתי של Farm to Table כלומר, מזון בריא, אורגני ומקומי. ההוויה הקולינארית שזורה במנהגים ובאורח החיים של האמריקאים והטיול מצליח ללכוד את אותו פסיפס שונה ומגוון במעבר בין המדינות והאזורים השונים של ארצות הברית.

מוקי: "ארצות הברית היא אומה של מהגרים וכל גל של מהגרים הביא עמו הרגלים וטעמים ממדינות האם. מרתק לראות כיצד מנהגים אלה הושרשו והועברו לדורות הנוכחיים ומה קורה לתרבות ולצלחת כשנוצר כור היתוך בין קבוצות שונות של מהגרים המתרגלים לחיות ביחד."

כשמדברים על אוכל מסורתי מתחילים לרוב בשווקים שהיו מאז ומעולם המקור לחומרי הגלם עבור המטבחים השונים והמקום שבו נפגשו תרבויות שונות והביאו למפץ של צבע, קולות ומאכלים. המסע יכלול מספר מוקדים המשמשים כשווקים או כרובעים עמוסים באוכל ומטעמים, כמו שוק האוכל הוותיק והידוע בקליבלנד שבמדינת אוהיו שהוקם ב-1912 וכולל מבחר ענק של אוכל מקומי ואוכל

אתני. דוגמה נוספת היא רובע ברוקלין שבניו יורק, העשיר עד להתפקע במטבחים שונים הנמצאים אחד בסמוך לשני, תוצר של גלי הגירה רבים של מהגרים מכל קצוות העולם שהשתקעו במקום ועמם יהודים רבים. הסיור ברובע יכלול בין היתר עצירה במעדניות יהודיות מקומיות, על האוכל המזרח אירופאי המוכר המאפיין את הקהילה.

מסורת זה גם המבורגר ופיצה


שורשי הפאסט והג'אנק פוד מתחילים במנות שכלל לא היו כאלה. ההמבורגר - מנת הדגל של האמריקאים, הגיעה לפני 150 שנה ליבשת הגדולה והוכן לראשונה בעיירה ניו הייבן היפה (New Haven) שהיא אחד מהאתרים הראשונים במסע. עד היום ההמבורגר המוגש שם מיוצר באותם אמצעים, נותר בטעם דומה ובאותה צורת הגשה. בנקודה אחרת בטיול קופצים המטיילים עשרות שנים קדימה לגלגולים מאוחרים של ההמבורגר ולמקום הולדתו של ה"ביג מק" המפורסם של מקדונלדס בפיטסבורג פנסילבניה. בשונה מההמבורגר, לפיצה אין מקור אחד אבל אולי המוכרת שבהן היא ה- DEEP DISH PIZZA שהומצאה בשיקאגו ב-1943 וגם אותה יטעמו היוצאים למסע בהגיעם לשיקאגו . חובבי המתוק יהנו מביקור במפעל הממתקים "המונדז" הוותיק (Hammond's). שקיים כמעט 100 שנה בדנוור קולוראדו. אוהבי אלכוהול ישמחו לדעת כי הטיול יכלולל ביקור במבשלת וויסקי אותנטית ואיכותית בדנבר, אלה שנהנים מדגים יקבלו את מבוקשם בשורה של אתרים ייחודיים לאורך האוקיינוס האטלנטי ואילו חובבי הבשרים יזכו לטעום מהעושר הקרניבורי הקיים במולדת הסטייקים העולמית.

מוקי מסכם: "המסלול הייחודי שבנינו עובר דרך נקודות ציון שהן בחלקן קולינאריות ובהן נחשפת אמריקה הגדולה על כל הגיוון שבה, ההיסטוריה העשירה, הנופים, אורח החיים, התרבות והאווירה הייחודית ממקום למקום. מי שרוצה לחוות את אמריקה "מבפנים" כמו אהרוני וגידי, זה המסע עבורו".

 

 

 

מלאו את פרטיכם ואנו נחזור אליכם במהרה!

שם מלא: טלפון:
דוא"ל: הודעה:
התקשרו עכשיו 03-5260011 cal