טיולים נבחרים
סין - ממלכת המזרח סין - ממלכת המזרח
סין, מקאו, הונג קונג – 15 יום/13 לילות
לפרטים
פלאי תאילנד - טיול משפחות לתאילנד פלאי תאילנד - טיול משפחות לתאילנד
תאילנד, כולל הצפון ופוקט – 13 יום/11 לילות
לפרטים
הרוקי'ס הקנדיים ואלסקה הרוקי'ס הקנדיים ואלסקה
קנדה - הרי הרוקי, קרוז לאלסקה – 18 יום
לפרטים
תאילנד המלכותית - קיץ חגים תאילנד המלכותית - קיץ חגים
תאילנד, כולל פאטייה ופוקט - 13יום/11 לילות
לפרטים
יפן - ארץ הסושי והסאקה יפן - ארץ הסושי והסאקה
בתקופת פריחת הדובדבן - 13 יום
לפרטים
תאילנד פלטינום תאילנד פלטינום
טיול מאורגן לתאילנד כולל אמפאווה, שמורת מפלי אראוואן, פאי, פוקט – 16 יום/14 לילות
לפרטים
ההרשמה בעיצומה לטיולי לפלנד 2020! ההרשמה בעיצומה לטיולי לפלנד 2020!
ספארי חורף בלפלנד בטיסה ישירה לרובניימי 7 ימים
לפרטים
פניני הקריבים פניני הקריבים
קובה, פנמה, קוסטה ריקה – 17יום/15ילות
לפרטים
טיולים מאורגנים לדרום אמריקה טיולים מאורגנים לדרום אמריקה
ארגנטינה, צ'ילה, ברזיל, פרו, אקוודור
לפרטים
סלסה ורום קובני סלסה ורום קובני
קובה – 11-12 יום/ 10 לילות
לפרטים
נופים וערים באפריקה נופים וערים באפריקה
דרום אפריקה- 17 ימים
לפרטים

פריחת הדובדבן ביפן

פריחת הדובדבן ביפן

ברוכים הבאים לעולם הורוד של פריחת הדובדבן ביפן!

 

קשה לדמיין את האביב ביפן ללא הסמל הבולט ביותר שלה – ים של עצי דובדבן בשיא פריחתם הורודה והיפיפייה.

 

היפנים ידועים בעולם כולו בהערצתם והערכתם לפריחת עצי הדובדבן. עוד מהמאה השמינית לספירה, עצרו מנהיגי העם את פעילותם כדי לציין את פריחתם העדינה של עצי הדובדבן הידועה בשם – סאקורה – בפיקניקים, בשירה ובפסטיבלים למיניהם. ומאז ועד היום חוגגים את חגיגת הפריחה הזו בכל רחבי יפן ובמיוחד באיזורי הפריחה בטוקיו ובסביבתה.

 

במהלך טיול ליפן בתקופת פריחת הדובדבן, כשהאביב מתקרב, כל המדינה מתכסה בצבע הורוד. חודשים לפני שהפריחה מגיעה, סוחרים עוברים ל"מוד סאקורה" – בחנויות תמצאו פרחי דובדבן מפלסטיק ומוצרים רבים בטעם דובדבן. הספירה לאחור וההתרגשות מרובה ככל שהמועד הפריחה מתקרב. יש כל הזמן תחזיות בטלוויזיה של הפריחה (משתנה משנה לשנה). הפריחה מתחילה בדרום המדינה ועולה אט אט לכיוון צפון הארכיפלג.

 

כאשר הפריחה מתחילה, נערכים פיקניקים רבים לכבודה תחת עצי הדובדבן. שם התופעה הוא – חנמי. בכל שנה לוקחים חלק בחנמי אנשים מכל חלקי האוכלוסיה בכל פינה במדינה.
לפרחי הדובדבן יש סמליות רבה בתרבות היפנית: פרק הזמן הקצר בו הם פורחים משמשים להערכה של יופים של החיים והטבע, כפי שמהדהדת במורשת התרבותית של יפן – מטקסי התה ועד הקרמיקות המיוחדות. הפריחה מסמלת גם התחלות חדשות, כאשר ב 1/4 מתחילות ביפן השנה האקשמית והשנה הפיננסית.

 

בקיצור, פריחת הדובדבן אינה רק פרחים ורודים ויפים אלא סמל למורשת תרבותית רבת שנים המעריכה יופי ועדנה ולאמונות פילוסופיות עמוקות.
המדינה כולה מקדישה עצמה למעקב אחר תחזית הפריחה המדויקת של הפריחה הראשונה. מאז 1951, יש צוותים מיוחדים העוקבים ומנטרים את הנושא בכל רחבי המדינה. מחשבים חישובים מתמטיים ומתארחים בתכניות טלוויזיה ייחודיות לנושא.

 

עונת הפריחה אינה מדוייקת. בשנים מסוימות היא מגיעה מוקדם ובשנים אחרות, מזג אוויר קריר גורם לדחייתה של הפריחה.  בדרך כלל, הפריחה הראשונה מופיעה באוקינאווה בחודש ינואר ואט אט עולה לכיוון צפון, דרך האיים המרכזיים של יפן (כולל קיוטו וטוקיו) בסוף מרץ ובתחילת אפריל ולאחר מכן מצפינה לכיוון הוקאידו בתחילת מאי.

 

בטוקיו יש מספר נקודות ידועות לפיקניקים לחגיגות הסאקורה בפארקים ולאורך הנהרות – בהם יש מגוון של עצי דובדבן שנטעו במאות האחרונות כדי להשיג אפקט דרמטי.
בקיוטו – בירתה העתיקה של יפן, יש הזדמנויות רבות לחזות בפריחת הדובדבן. הנקודה הטובה ביותר היא בפארק מארויאמה. בו יש פיקניקים רבים.

 

מלבד הערים והפארקים בהן, יש נקודות שקטות יותר בהן ניתן לראות את הפריחה. למשל, גיפו באי הונשו. ,אלו המגיעים יפן מאוחר יותר – בחודש אפריל – צריכים לנסוע צפונה כדי לראות את הפריחה לכיוון טוהוקו – האזור הצפוני שנהרס ב 2011 ברעידת האדמה ובצונאמי שהיה דם ובעקבותיו, האסון הגרעיני. שם פריחת הדובדבן בשיאה בתקופה זו.

 

חווית הצפייה בפריחה מלבבת ונחגגת ביפן ברוב הוד והדר. את המחזה הנפלא של פריחת הדובדבן ביפן בתקופת האביב, תוכלו לראות במלוא הדרה ובשיא הפריחה במגוון טיולים מאורגנים ליפן, מבית רימון טיולים מאורגנים.

מלאו את פרטיכם ואנו נחזור אליכם במהרה!

שם מלא: טלפון:
דוא"ל: הודעה:
התקשרו עכשיו 03-5260011 cal