סוד עוצמתו, נחישותו ויופיו של העם הגיאורגי

אהבה גדולה אוהבים הגיאורגים את ארצם

בגאווה הם מספרים, שיום אחד, קרא אליו האל הטוב את בני האדם וחילק ביניהם את אדמות העולם. 

באותה השעה, היו הגיאורגים עסוקים באוכל ובשתייה ולא הגיעו כדי לקבל את חלקם.

משעמדו על טעותם, שלחו אליו שליחים להזמין אותו לארוחה, שבמהלכה קיוו לשנות את רוע הגזירה. 
 
שהגיע האל להתארח על שולחנם, הם הגישו לו מכל טוב המטבח הגיאורגי: 
מאפים עתירי גבינה (חצ'פורי), כיסונים עסיסיים מלאי בשר (חינקאלי), שיפודי בשר טרי צלוי, דגים מטוגנים, ירקות טריים ואגוזים. גם צ'ה צ'ה (משקה אלכוהולי מזוקק הדומה לוודקה) הגישו לו ויחד הקישו כוסות לחיים.

כטוב ליבם באוכל ובצ'ה צ'ה הם פצחו בשירה וריקודים סוערים אל תוך הלילה

האל הטוב, כל כך נהנה עד שממש התאהב בגיאורגים (כפי שקורה לכל מי שמתארח אצלם) והעניק להם את חלקת האדמה שמלכתחילה רצה לשמור לעצמו.

כך קרה, מספרים הגיאורגים, שבחלקם נפלה המדינה היפה בעולם. האמת חייבת להיאמר, הגאורגים לא טועים. גיאורגיה היא מדינה יפה מאוד.

קחו טעימה קטנה מיופייה, עוצר הנשימה, צאו מטביליסי
(Tbilisi) הבירה, וסעו על 'הדרך הצבאית' לכנסיית צְמִינָדָה סָאמֵבָה (Tsminda Sameba), השוכנת בגובה של כ-2,200 מטרים, כשמעליה מתנשא הר הקזבק (Kazbek) לגובה של כ-3,000 מטרים.
נהר הארגאוי (Argavi) ילווה אתכם לאורך כל הדרך ומימיו הצלולים כבדולח, ינעימו את דרכם בנהימה ערבה לאוזן. בדרך תחצו עמקים פוריים ירוקים ורחבי ידיים, המשובצים בכפרים קטנים, שהזמן כאילו עמד בהם מלכת. תטפסו על הרים גבוהים שיפרסו לפניכם נופים מרהיבים למלוא כל העין.
 
אם תביטו היטב, תוכלו לראות עדרי הכבשים, מאות נקודות זעירות המנקדות את מדרונותיהם, מובלים על ידי רועים לבושים באדרת צמר שחורה וכובע פרווה לראשיהם.
 
ולבסוף, כשתגיעו לכנסיית צְמִינָדָה סָאמֵבָה, התמסרו לרגע לאוויר הצלול ולנוף המרהיב. היכנסו לתוכה, ראו כמה איתנה וצנועה היא.
ראו את הגאורגים הנמצאים לידה, צעירים ומבוגרים. הם טיפסו ברגל, את כל המדרון התלול, מהכפר הסמוך ועד הכנסייה, מהלך שעות רבות.
שם תוכלו 'לגעת' בסוד עוצמתו, נחישותו ויופיו של העם הגיאורגי, שכנסיית סָאמֵבָה מסמלת.
 
הכותב יגאל נגב מדריך ברימון טיולים.

חוברת הטיולים שלנו

מלאו פרטים והחוברת בדרך אליכם

צור קשר

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם