טיולים נבחרים
סין - ממלכת המזרח סין - ממלכת המזרח
סין, מקאו, הונג קונג – 15 יום/13 לילות
לפרטים
פלאי תאילנד - טיול משפחות לתאילנד פלאי תאילנד - טיול משפחות לתאילנד
תאילנד, כולל הצפון ופוקט – 13 יום/11 לילות
לפרטים
הרוקי'ס הקנדיים ואלסקה הרוקי'ס הקנדיים ואלסקה
קנדה - הרי הרוקי, קרוז לאלסקה – 18 יום
לפרטים
תאילנד המלכותית - קיץ חגים תאילנד המלכותית - קיץ חגים
תאילנד, כולל פאטייה ופוקט - 13יום/11 לילות
לפרטים
יפן - ארץ הסושי והסאקה יפן - ארץ הסושי והסאקה
בתקופת פריחת הדובדבן - 13 יום
לפרטים
תאילנד פלטינום תאילנד פלטינום
טיול מאורגן לתאילנד כולל אמפאווה, שמורת מפלי אראוואן, פאי, פוקט – 16 יום/14 לילות
לפרטים
ההרשמה בעיצומה לטיולי לפלנד 2020! ההרשמה בעיצומה לטיולי לפלנד 2020!
ספארי חורף בלפלנד בטיסה ישירה לרובניימי 7 ימים
לפרטים
פניני הקריבים פניני הקריבים
קובה, פנמה, קוסטה ריקה – 17יום/15ילות
לפרטים
טיולים מאורגנים לדרום אמריקה טיולים מאורגנים לדרום אמריקה
ארגנטינה, צ'ילה, ברזיל, פרו, אקוודור
לפרטים
סלסה ורום קובני סלסה ורום קובני
קובה – 11-12 יום/ 10 לילות
לפרטים
נופים וערים באפריקה נופים וערים באפריקה
דרום אפריקה- 17 ימים
לפרטים

מרוקו האמיתית - יופי, תרבות ואוכל טוב

מרוקו האמיתית - יופי, תרבות ואוכל טוב

ישראל היא מדינת מהגרים, ולא מעט מרוקאים הגיעו ארצה. רק מעטים מהם עוד זוכרים את נופי מולדתם, נופים שהתיירים בולעים בשקיקה, עם צבעים, טעמים וצלילים שקשה לתאר במילים.
מרוקו, עם גיאוגרפיה מרשימה הכוללת את רכס הרי האטלס החוצים את המדינה, חופי הים התיכון, וחופי האוקיאנוס האטלנטי, מדבריות ונווה מדבר, ערים וכפרים קטנים, מציעה לטייל מגוון מרתק של נופים ואקלים, תרבות ויופי, וכל זה באריזה אותנטית של מדינה שהזמן לא פגם בה.
הטיול המאורגן למרוקו כולל לא פחות מאחד-עשר ימים מלאים וגדושים בחוויות והרפתקאות, והוא ייקח אתכם עמוק למקומות מופלאים כמו קזבלנקה, טנג'יר, שפשאוואן האנדלוסית ופס הקיסרית, במסע מהמם שישאיר אתכם עם טעם של עוד.
 

קזבלנקה - התיירות המשובחת בעולם

 


אומרים שתיירות טובה היא זו ששומרת את התייר ערני ונרגש, צמא לידע וקשוב לסביבה, או במילים אחרות, מעורב לחלוטין באקט התיירות. קזבלנקה אם כך היא היעד המושלם לתיירות אקטיבית, שכן המגוון האינסופי של אתרים הדורשים את תשומת הלב שלנו לא מאפשר לנו להישאר אדישים, ולכל מרחב ואתר פנים משלו.
מסגדים הם מבנים יפים, על כך אין וויכוח, והרבה מאוד משאבים משקיעים האדריכלים בבניית המבנים הללו, ובייחוד במסגד השביעי בגודלו בעולם והגדול ביותר במרוקו - מסגד חסן השני, אשר יושב בקזבלנקה, ומאפשר ללא פחות מ-25,000 מתפללים להיכנס יחדיו לאולם התפילה, לצד 80,000 אנשים ברחבת המסגד.
לא פחות מששת-אלפים בעלי מלאכה מומחים עבדו במשך חמש שנים בעבודת יד בכדי ליצור את רצפות השיש, המוזאיקות, את תקרת העץ המגולפת והמצוירת, הפסלים והעיטורים של המסגד, והשאירו אותנו פעורי פה אל מול יצירת אומנות בצורה של מבנה. ואתר חובה לכל ביקור בקזבלנקה ובמרוקו בכלל.


תטוואן וטנג'יר - מפגש הים התיכון עם האוקיאנוס האטלנטי
ההיסטוריה של טנגי'ר היא עולם ומלואו, פאזל שלם של כיבושים ושינויי סטאטוס, שנוצרו, בין היתר, עקב מיקומה האסטרטגי - על קו התפר שבין מרוקו לאירופה. ההיסטוריה המרתקת של העיר כוללת תקופה בשנות העשרים של המאה ה-20, אז העיר נחשבה לעיר מדינה בין-לאומית (כמו מונאקו ועיר הוותיקן), והייתה מקום מפלט ועיר מקלט לדיפלומטים ומרגלים, כמו גם מקום מושבם של סופרים ואנשי עסקים רבים.
טנג'יר "החדשה" בנויה בסגנון אירופאי מובהק, והיא מחייבת ביקור בכיכר "פלאס דה פראנס" ושיטוט בשדרות השונות של העיר הבנויה לתלפיות, עיר הנושאת את ההיסטוריה שלה באלגנטיות ובטאקט. כמובן שנבקר גם ברובע היהודי, ונכיר את המורשת היהודית במקום.
תטואן היא בירת המחוז הכולל גם את טנגי'ר ובה נמצא הנמל היחידי של מרוקו הפונה לעבר הים התיכון. עם שרידים פוניים ורומיים סביבה, ההיסטוריה של העיר אומנם לוטה בערפל, אך לא הרחובות הציוריים בסגנון האנדלוסי, שאריות של שלטון ספרדי ארוך, ולא אותם בתי קפה מזמינים וחנויות בוטיק ייחודיות שהעיר-כפר הזו מארחת, עם תושביה הברברים הלובשים את הלבוש המסורתי שמוסיף אווירה לנוף המקומי.
שפשאוואן - "גן העדן על ההר"
לא הרבה מקומות זוכים לקבל את הכינוי "גן העדן", ופחות מהם מספר המקומות שעומדים ברף הגבוה שכינוי זה מציב. שפשאוואן, על רחובותיה הכחולים, מציבה את הרף הכי גבוה שניתן, עם מיקום אסטרטגי שלא מאפשר לה לטעות - על מורדות הר באזור הרי ריף המרשימים.
הצבע הכחול השולט ברחובות העיר הוא תוצאה של היסטוריה מיוחדת, שהרי יהודים רבים התיישבו בעיר לאחר גירוש ספרד, והמסורת מספרת כי היהודים צבעו את רחובות העיר בכחול בהשפעתה של תורת הקבלה היהודית. בין הצבע הכחול, המבנים היפים והלבנים, והארכיטקטורה האנדלוסית, קשה מאוד שלא להתרשם ולצלול לתוך הקסם המקומי המפורסם בכל העולם.
הנוף המרהיב סביב העיר מזמין גם הוא לטיול רגלי קצר, ומסע לא ארוך בחורש הטבעי יוביל אותנו לאתר הידוע של רבי עמרם בן דיוואן, אתר מיוחד וקדוש לעלייה לרגל והילולות.


פס - עיר קיסרות ומרכז תרבות

 


המרכז הדתי של המדינה, העיר השנייה (אחרי קזבלנקה) בגודלה בכל מרוקו, ובירתה של מרוקו עד 1925, פס (FEZ) היא מקום ייחודי המפגיש מרחב ימי-ביניימי עתיק עם עיר מודרנית ומהירה, עם אינספור שווקים תוססים, מסגדים וארמונות, רובע יהודי, רובע נגרים ומלאכות, ואינסוף פולקלור שמשתמר בכל פעימה של העיר ותושביה הססגוניים.
העיר העתיקה של פז, מדינה  FES EL BALI היא אתר מורשת עולמית של אונסק"ו, ולא קשה להבין מדוע. האווירה ברחובות והסמטאות מרתקת, וזורקת אותנו לתקופה אחרת, מקום אחר בזמן. הרובע העתיק היה מקום מגורם של מגורשי ספרד היהודים, והביקור בעיר כולל מפגש עם ארמון המלוכה, ואתר קבר ייחודי כולל סיפור שיעורר התרגשות בכולנו.


מרקש - בואך הרי האטלס

 


לא ניתן לספר על כל הנקודות בהם נבקר בטיול, אך כמה מילים על מרקש בכל זאת חובה לכתוב, שכן "העיר האדומה" זכתה גם היא למעמד של אתר מורשת עולמית של אונסק"ו.
המפגש פנים מול פנים עם עיר זו מעורר את השאלה האם הכינוי שלה - "פריז של מרוקו", לא צריך להימחק, כאשר פריז תקבל את הכינוי "מרקש של צרפת", שהרי בעוד שפאריז הולכת ומתאסלמת וזונחת את המסורות שלה כשהיא נהיית עיר בין-לאומית, הרי שמרקש הולכת ומשתבחת, משתמרת לטובת התושבים והתיירים הנרגשים בה, הזוכים לטעימה אותנטית ראויה להערכה.
במערב מרקש נמצאים גני המנרה, עם האגם המלאכותי אשר עם מערכת השקיה מתוחכמת במיוחד מספק מים לצמחייה בגנים, והופך את המקום לחי ומזמין.
ארמון הבהיה מוקף הגנים הגדולים הוא יצירה ארכיטקטונית שקשה לתאר במילים, ובין המסגדים, השווקים והרובע היהודי, מרקש היא חוויה מלאה בפני עצמה.
מרוקו מבטיחה ומקיימת. טעימה זו היא חלק מזערי משפע האתרים אותם נכיר במפגש עם התרבות וההיסטוריה של מרוקו בטיול מאורגן ייחודי ועמוק.

טיולים מאורגנים למרוקו אפשר לראות כאן

 

מלאו את פרטיכם ואנו נחזור אליכם במהרה!

שם מלא: טלפון:
דוא"ל: הודעה:
התקשרו עכשיו 03-5260011 cal