טיולים נבחרים
סין - ממלכת המזרח סין - ממלכת המזרח
סין, מקאו, הונג קונג – 15 יום/13 לילות
לפרטים
פלאי תאילנד - טיול משפחות לתאילנד פלאי תאילנד - טיול משפחות לתאילנד
תאילנד, כולל הצפון ופוקט – 13 יום/11 לילות
לפרטים
הרוקי'ס הקנדיים ואלסקה הרוקי'ס הקנדיים ואלסקה
קנדה - הרי הרוקי, קרוז לאלסקה – 18 יום
לפרטים
תאילנד המלכותית - קיץ חגים תאילנד המלכותית - קיץ חגים
תאילנד, כולל פאטייה ופוקט - 13יום/11 לילות
לפרטים
יפן - ארץ הסושי והסאקה יפן - ארץ הסושי והסאקה
בתקופת פריחת הדובדבן - 13 יום
לפרטים
תאילנד פלטינום תאילנד פלטינום
טיול מאורגן לתאילנד כולל אמפאווה, שמורת מפלי אראוואן, פאי, פוקט – 16 יום/14 לילות
לפרטים
ההרשמה בעיצומה לטיולי לפלנד 2020! ההרשמה בעיצומה לטיולי לפלנד 2020!
ספארי חורף בלפלנד בטיסה ישירה לרובניימי 7 ימים
לפרטים
פניני הקריבים פניני הקריבים
קובה, פנמה, קוסטה ריקה – 17יום/15ילות
לפרטים
טיולים מאורגנים לדרום אמריקה טיולים מאורגנים לדרום אמריקה
ארגנטינה, צ'ילה, ברזיל, פרו, אקוודור
לפרטים
סלסה ורום קובני סלסה ורום קובני
קובה – 11-12 יום/ 10 לילות
לפרטים
נופים וערים באפריקה נופים וערים באפריקה
דרום אפריקה- 17 ימים
לפרטים

מכתבי אלי קריספין

אלי מדריכנו ויקירנו!
כשפגשנו אותך לראשונה היינו כמו אצבעות, כל אחת לחוד. עם הזמן האצבעות התחברו לכף יד וככל שהזמן עבר אצבעות יד אחת חברו והשתלבו עם אצבעות היד השניה. כל זה קרה בזכותך אך מאחר ולא נהוג לאמר שבחו של אדם בפניואני פונה אל אמא שלך.
גב' קריספין היקרה בזכותך יצא לנו להכיר את אלי בנך שהוא המדריך שלנו בטיול לד.אמריקה. מלכתחילה ניתן היה להבחין ברגישותו הרבה ביחסו לכל אחד לחוד ולכולנו יחד. הרגישות היתה מלווה בהרבה תבונה, ניסיון, סבלנות והרבה חום לב, מה שאיפשר לו להכיל אותנו ולנו להכיל האחד את השני. הרגישות באה לידי ביטוי גם בתאורי הנופים, האתרים והצמחיה שהפכו בפיו לחיים וסחפו את כולנו לחוש כמוהו.
אולי זה מובן שמדריך מעביר ידע אך לידע שאלי העביר אלנו נוספו תחושותיו האנושיות, החמימות הרבה, והברק המיוחד בעיניו שהוסיפו למידע מימד כל כך מיוחד ממש גרנדיוזי.
לכל זאת נוסף הפן התיאטרלי הבידורי וההומוריסטי שבא לידי ביטוי בחיקויים, בצחוקים, בשירה ובנגינה.
תגידי – את מכירה את גברת חממה?
ערב ערב טרח לשלוח לכולנו תמונות מוסברות כתעוד שמנציח את הטיול. מפה גם גילינו שהוא צלם איכותי ובעל עין רגישה.
כן גב' קריספין, זהו בנך כפי שאנחנו פגשנו בו. הוא ניפלא, הוא אוצר לכל מי שנמצא בסביבתו ובמחיצתו, מקור ידע בלתי נדלה ומשפיע חיובית על סובביו.
תרשי לי לצתת משירה של חנה סנש ולחזור ולהודות לך על מדריכנו, בנך, היקר.
"אלי אלי שלא יגמר לעולם.."
מברכים קבוצת המטיילים לד.אמריקה 7.3.2019-31.32019
 
 
 
 
לכ' מר שחר בן מנחם 09 אפריל 2019
חברת רימון טיולים
א.נ.
 
הנדון: טיול לדרום אמריקה .3.201931-7.3.2019
אנו, חנה הוד ומשה לוי מחיפה, מבקשים להביע את שביעות רצוננו והוקרתנו המלאים לחברת רימון טיולים ולמדריך, אלי קריספין, בכל הקשור לטיול שבנדון. תחושתנו והוקרתנו נשענים על היחס של רימון טיולים אלינו שהיה משובח לעילא ולעילא באופן יחסי למה שזכינו בו מחברות הטיול והנסיעות שבארץ לאור הנסיון שצברנו במשך כ-30 שנה. הוקרתנו ושביעות רצוננו באו לידי ביטוי בעיקר בשלושה נושאים: בתי המלון, לוגיסטיקת השינוע והטיסות ומדריך הטיול מר קריספין.
בתי המלון - את "נחת ידה" של רימון חשנו בבחירת בתי המלון שהיו נוחים לשהייה אך בעיקר מיקומם שנבחר כך שהיה בדרך כלל סמוך למרכז העיר או האתר מה שהקל והוסיף להנאה וליכולת לחוש את המקום בין אם במסגרת התכנית ובין אם במסגרת הזמן הפנוי. מעט פעמים זכינו לכך בעבר.
לוגיסטיקה - תכנון השינוע והטיסות לאורך הטיול (13 טיסות) היה כזה שבזבוז הזמן בהן מצד אחד היה מינימלי מה שאפשר גם לטייל בניחותא עפ"י התכנית וגם לנוח בין הטיסות הארוכות (הטיסה מישראל לריו דה זנירו) ובכך שיפרה ההנאה מהטיול. לא רגיל.
המדריך - מר אלי קריספין, לדעתנו ומבלי לפגוע בכבודם של המקומות והאתרים בהם טיילנו הוא היה גולת הכותרת של הטיול. אלי מסביר מבאר מבהיר ונותן רקע לכל מוקדי הטיול כיאה וכנדרש. ברם, ייחודו בא לידי ביטוי ביכולת להפוך את קבוצת המטיילים לקבוצה מלוכדת מה שהופך את השהות וה"ביחד" לכייף אחד גדול. בנוסף, במקביל לחובותיו כמדריך הוא תורם להווי ולתרבות של בדיחותה, שירה, סטנד אפ, נגינה, ומצב רוח טוב. מידי ערב, נהג לשלוח לכולנו את אוסף הצילומים שעשה באותו יום מלווים בהסברים ברמה גבוהה. בכל טיול יש מטיילים הזקוקים להתייחסות מיוחדת בין אם בגלל מגבלות פיזיות ובין אם מסיבות אחרות, אלי דאג לכולם יחד ולכל אחד לחוד עפ"י צרכיו 24/7 מבלי להרפות. הוא חוויה, אין כמוהו!!
אנו חוזרים ומודים לחברת רימון טיולים על הטיול הנפלא שחווינו ומקווים לחזור ולהנות ממנה בעתיד.
למכתב הוקרה זה אנו מצרפים ברכה שכתבנו לאלי במסיבת סיום הטיול.
בכבוד רב ובברכה
חנה הוד
משה לוי
 
 
 
לכבוד רימון טיולים
לידי המנכ"ל שלום רב.
בתאריך 7/3/19 יצאתי לטיול לדרום אמריקה עם המדריך אלי קריספין. אני חייבת לספר לך,שהיתה זו זכות גדולה,להשתתף בטיול שאלי מדריך. אישיותו יוצאת הדופן,היכולת להכיל את השונה והאחר,ולכבד כל אחד באשר הוא,ראויה להערכה עמוקה. השלווה שהוא משרה על המטיילים,חוש ההומור המפותח שלו,הכישרון להתמודד עם בעיות,כישרון הנגינה במפוחית פה,והדאגה לכל מטייל בקבוצה בכל רגע נתון, העניקה לנו ערך מוסף,כמו גם הידע המיקצועי וכושר הביטוי המשובח שלו. אשר למסלול הטיול,לדעתי הוא תוכנן נכון,היה מעניין,מרתק וזורם. רמת בתי המלון היתה טובה מאוד,המסעדות בהן אכלנו היו מצוינות,כל שרותי הקרקע כולל הטיסות (כל המערך הלוגיסטי) היו מדויקים ובוצעו ללא תקלות. היתה זו הנאה וחוויה כמעט על חושית ליטול חלק בטיול זה. אני מבקשת להודות לכל מי שנטל חלק בתכנון ובביצוע הטיול,ובמיוחד למר אלי קריספין, שעשה למעננו כל שביכולתו ומעבר לכך. יבורכו כל העושים במלאכה. טיילתי בעבר הקרוב והרחוק מספר פעמים עם "רימון טיולים",והטיול הנוכחי נתן לי טעם של עוד. תודה לכם ולהתראות בטיולים הבאים.
חג אביב שמח.
עדנה גפני ברקת 9 אשקלון  

 

 

המסע לעולם אחר- הרי הרוקיס- אלסקה 2018

התלבטתי והתחבטתי רבות מה לכתוב ולהביע אודות קבוצה של 18 –ח"י המופלאים, כולם אנשי מידות וישרי-לב ובראשם ,המדריך אלי קריספין. חמדה שמימית מציפה אותי בכותבי שורות אלו, ביודעי שיש אנשים טובים כמוך, אלי, ועוד 18 אנשים טובים וישרי-דרך. כי זה כמה ניכסוף ניכספנו לראות בתפארת עוזך אלי, במסע ובתעצומות חכמתך וכישרונותיך. אלי אוהב טוב ושונא רע, אוהב אדם ומעניק לו אהבת חינם. אתה מעצים את החיים בממדים טובים , רואה חיובי ואת השגרה האפורה הופך לחגיגה ורודה, כדברי הרב קוק : "הצדיקים הטהורים אינם קובלים על הרשעות, אלא מוסיפים צדק. " " " " " " הכפירה, " " אמונה. " " " " " " הבערות, " " חכמה. " אלי ,כמו אבא טוב, ידאג , ישמור ויגן עלינו כנשר יעיר על גוזליו. כשהחלום פוגש את המציאות. זהו סיפור של קבוצת אנשים תמימים אשר "רימון" זימנם יחדיו , והם הפקירו את גורלם , בידי ברנש העונה לשם אלי קריספין. זהו לכאורה סיפור פשוט , אך לא! הוא עקלקל ופתלתול כמו הנוף והנהרות המרתקים שנפגוש במרוצת הימים. ויהי דבר "רימון ,הריבון, אל אלי לאמור: " קום, אסוף לך ח"י אנשים ותור עמם להרים, לאגמים ולנהרות שבקנדה ולקינוח דוג עימם סלמון והכנס ל "בהלת הזהב" – בהלת הקניות באלסקה. כאמור זו חבורת מופלאים, כאילו נבחרו אחד לאחד בידי ההשגחה העליונה ויצרו פזל אנושי-ערכי שמתנהל בהרמוניה מרנינה. ואל מבזק החדשות: דובר צה"ל מודיע: עלם בשם א.קריספין עזב את ביתו מזה כחודשיים ומאז נעלמו עקבותיו. הוא נצפה לארונה בשד' בגין בת"א וא"כ ב"שדה בן גוריון" . הנה תיאורו : טוב מראה , לוק של ליאור אשכנזי. הוא חמוש במרץ בלתי נלאה , סוללת energizer. במשטרת הגבולות נמסר כי הנער מזויין בנשק בלתי קונבנציונלי- לשון חדה, יורה לכל כיוון. הוא כובש וממגנט את הסביבה , משתלט על מרחבים ללא יראה וחת. בקסמיו ובשנינותו ,כי רבים המה, מרים אותך לשיאים שמיימיים ,מלוא אויר פסגות.

טלפון מארלה ,ממפעל הפיס: "מר שלמה כהן , אתה יושב ? אני שמחה לבשר לך ולכל הקבוצה כי זכיתם בפרס הגדול – אלי קריספין. למחרת שוב טלפון מארלה : "אלי קריספין, אני מבשרת לך בשמחה שזכית בפרס ה"מילניום"- הקבוצה הטובה ביותר מאז גילוי אמריקה, 1492. חווינו 17 ימים של שיכרון חושים, ואכן היינו כנרקומנים, נגועים ומכורים ומסנפים את המראות והקולות, מטיילים בתוך ציור ולא מאמינים , כדברי רחל

המשוררת : "ההיית או חלמתי חלום?!" אלי היקר, מכל מלמדי-מלמדינו השכלתי- השכלנו , וממך, מנה אחת אפיים. השכלת לעורר בנו סקרנות , פתיחות למכביר וצימאון לדעת. אלוהים קבע זאת לפנינו. ויחן את הנער בח.ב.ד. = חכמה , בינה , דעת. עיקרי החכמה שלך כדברי אפלטון: " תכלית החכמה היא לחשוב אמת, להרגיש את היופי ולרצות את הטוב" ועוד : " הרצון הוא הכוח האלוהי הממציא את הכל והמניע את הכל." (שלמה אבן גבירול) ואל היומן בהרחבה: עוד בימים הראשונים של ההיסטוריה , כשעוד לא נכנסו להיסטריה, ולא ידעו היכן למקם כל דבר, אלוהים ברא לו מחסן של נוף קסום ומשכר- 100 גוונים של ירוק, 55 גוונים של טורקיז באגמים ובמים אדירים משברי-ים . את כל אלה מיקם בקנדה- האגמיים , הנהרות, ההרים היערות והקרחונים המפלצתיים ועל כן נאמר : "נהרות ימחאו כף , יחד, הרים ירננו." ואף כל עצי היער יזמרו בזקיפות-קומה. אלי , לאן הבאת אותנו? אלוהים אדירים. "מה רבו מעשיך, "אבא , בונה עולם!" (אסתי מארץ נהדרת) הרי הרוקיס. כשנטמענו בהרי הרוקיס, הנישאים בגאווה , מעל לכל, טולדנו שלנו פצח בשיר : "ההרים גבוהים יותר בדרך קנדה "

ואל קרקע המציאות: "חברים מזוודות. מסדר זיהוי. היחידה לזיהוי פלילי. ליד בטן המרכבה , עומד לו סוכן F.B.I., הוא הנהג, בעמידת-דום מתוח, לא זע ולא נע , ספינקס שגזר על עצמו תענית דיבור – הפרומו לתשעה באב . והוא ממלא את פיו אגם מים. אגם אימרייל. גדעון , הוא אריק איינשטיין , במבטא מעורב ירושלמי : " אלי , באימא שלך, איך הגעת לאימרייל , כשעוד לא עשינו בדיקת אולטרסאונד?! בתי-מלון. המלון של ה17.7.18. ה' ירחם . חדר אוכל "אדיר מידות "כלים מפורסלאן , סגנון לואי 16. המאכלת כה חדה עד כדי כך שחתכתי את האצבע. המלון הקודם – "הכל בשפע", ננטול ביצה , "נטול איימו". במשרד התיירותi הקנדי , התחבטו בסוגיה , האם ביצה שנולדה בקריסמס , ראויה למאכל ביולי. על כן , משום ספק ,פסקו לחומרה : אין ביצה. למחרת , נס קרה-יש היתר ביצה. התגשם חזון הביצה העגונה. וירא אלי כי בוששה הביצה לנחות ב"מנחת הצלחת, וייחר אפו ,ןתעל חמתו להשחית ואז "ותחזינה עינינו בהגיעך ביצתי. תופעת טבע. שימו לב! שולחן ערוך מלמעלה. אין, לא רואים כלום , נכון .אלי, דאכיל ראבק, איך אתה מסביר את התופעה? הרי יוסף קארו ראה את השולחן ערוך לפני שנים ואף צמצם אותו ל "קיצור שולחן ערוך."

הקרחונים. הביטו אלי! לוחצים, לוחצים, שכבות-שכבות, כמו שאתה לש בצק. באין מוצא, הבצק נשפך לצדדים, כשהוא מקבל מהסביבה את האבקה הלבנה- קמח אוסם טופח ויוצר מן שמלה לבנה כשנהב. WAW!. נפלא נכון?! אלי, אתה משדר לנו כעת את "מאסטר שף" עם אייל שני. לא מתאים לנו .אנחנו ירושלמים." דברי גדעון, שופט ומבקר בישראל. אגם מורין- כשהגענו אליו , כולנו , פה אחד פעור, שטופי-התפעלות והלומי-מציאות, שחררנו וואו!

האינדיאנים והטוטנים. עבודת אלילים צרופה. תמצא אותם צומחים תחת כל עץ רענן. הם, כנראה לא ביקרו במקדונאלד ולא קראו את שני לוחות הברית- הסמל של מקדונלד. גשר החבלים. "כל העולם כולו גשר צר מאוד. והעיקר לא לפחד כלל."ר' נחמן הצדיק , מחילה . אתה גיבור גדול בדיבורים. נראה אותך מתנדנד כשיכור ומניע את גופך הבוגד 5פעמים לאורך גשר , 60 אמה אורכו. הקזינו. בית המקדש השלישי , מקדש-אילת המזל. אתה נכנס בשמחה ובששון, יוצא שפוף ומוכה דיכאון. ולמפטיר- "שלושה המה נפלאו ממני וארבעה לא ידעתים: דרך הנשר בשמים, דרך הנחש עלי-צור, דרך אניה בים ודרך גבר בעלמה." (משלי ל' , י"ח-י"ט) המשוואה עם הנעלם החמישי נשגבה מבינתנו. כיצד אלי משלב את כל אלה הנעלמים לנוסחת-חיים מנצחת- דרך קריספין לנבכי הטבע והאדם?! ולך אלי, היקר, "שמור תמיד על מהירות טיסה מנטלית." (צ'רצ'יל) הגבה למעלה את הראש, מקום מושבו של השכל והשתדל לעלות מעלה-מעלה למרום פסגת הדעת והשכל. יקיריי, גיבורי העלילה וגיבורי התהילה, ועתה כתבו לכם את השירה הזאת- שירת-חייכם, המסע העולמי, האחד, היחיד והיחידאי. אלי, אלי, שלא ייגמר לך לעולם, המרץ, הרצון, התשוקה לסקרנות והנתינה. תודה לך על כל מה שנתת , תודה לך על כל מה שעשית . המשך לנתב את חייך בטוב , בנועם , בחיוך "מחוף אל חוף" ובאושר-עד. והייתה לך שמחת-עולם.

שלכם – שלמה כהן 

י"ד באב התשע"ח 26.07.2018

מופנה אל חב' רימון. עדה, מזכירת המנכ"ל. שרון דריטר העתק אל אלי קריספין.

 

 

 

מבקש להודות על טיול מופלא לדרום אמריקה (שהתחיל ב 19 לפברואר) ובמיוחד למדריך הטיול אלי קריספין שבזכות הידע והמסירות האינסופית שלו הטיול התבצע בצורה הטובה והמהנה ביותר
אודה באם תעבירו מסר זה להנהלת החברה ולמדריך
בברכה
מאיר זינגר

 

היי

השתתפתי בטיול מאורגן ב19.2.17 לדרום אמריקה עם המדריך אלי קריספין

ברצוני לציין שהטיול היה מצוין מכל הבחינות

ארגון מעולה עם המדריכים המקומיים

בתי מלון מסעדות היו ברמה גבוהה
וכל האקסטרות מסביב

והמדריך היה מעולה ממש עם אנרגיות חיוביות וידע עצום

מאד מאד ניהנתי

אני עובדת באיסתא ואמליץ בחום על הטיולים שלכם ועל המדריך אלי קריספין בפרט

תודה רבה לכם על טיול מהמם

חנה דאבי

איסתא בתים

 

מלאו את פרטיכם ואנו נחזור אליכם במהרה!

שם מלא: טלפון:
דוא"ל: הודעה:
התקשרו עכשיו 03-5260011 cal