ליבה של דרך המשי
8
7
אוק 22
XUZ |
אוזבקיסטאן

טיול מאורגן לאוזבקיסטן לשומרי מסורת

ליבה של דרך המשי

טיסות סדירות +טיסה פנימית ביקורים ייחודיים
מופע מוזיקלי  במוזיאון קלנטרוב
תצוגת אופנה בערב בבוכרה ביקור בחיווה, עיר-מוזיאון רחובות הבוץ.

צור איתנו קשר לגבי הטיול

כמו כן, אתה מוזמן ליצור קשר עם נציגי השירות
שלנו בטלפון: 03-5260011

מסלול הטיול

 • 1

  תל-אביב-טשקנט

  ניפגש בשדה התעופה ונטוס לטשקנט בירת אוזבקיסטאן, המדינה הנמצאת בליבה של אסיה, מוקפת מדבריות והרים. העברה למלון. התארגנות וארוחת ערב כשרה במלון.
 • 2

  טשקנט - סמרקנד

  לאחר ארוחת הבוקר נצא לתחנת הרכבת, נעלה  על הרכבת המהירה שתביא אותנו לסמרקנד, ליום סיורים מלא בעיר הציורית, עיר של כיפות ומינרטים מצופים קרמיקה בגווני טורקיז. במהלך סיורנו נבקר ב'גור-י אמיר' המוזוליאום, שבו קבורים טימור לנג וממשיכיו מהמאה ה 15. נכיר מקרוב את כיכר הרגיסטאן – מדרסת אולוג בק, את מדרסה שיר-דור מדרסה טיליה- קורי מדרסת האריות ומדרסת הזהב. נבקר בנקרופוליס "שאה-יזינדה" השחה החי – שהקרמיקה שלו מעוררת עניין בעולם כולו. נטייל בשוק הידוע של העיר הוא שוק איכרים צבעוני סואן מלא בסחורות ובו נציגות כמעט לכל קבוצה אתנית אשר קיימת באזור. הסיור בשוק מספק הצצה מרתקת לחיי היומיום של תושבי סמרקנד. נראה את מדרסת שיר-דור מדרסה טיליה-קורי ומסגד ביבי חאנום. העברה למלון וארוחת ערב.
  בערב-מופע מוזיקלי במוזיאון קלנטרוב .
 • 3

  סמרקנד

  לאחר ארוחת הבוקר נמשיך את סיורנו בעיר היפה סמרקנד נתחיל את היום במצפה הכוכבים, שבנה המלך האסטרונום אולוג-בק, נבקר במוזיאון אפרוסיאב שם נראה תמשיח קיר עתיק יומין ובו ציור של שיירה על דרך המשי. נבקר במפעל השטיחים הודג'ום-שטיחי משי בעבודת יד. משם נמשיך לקבר דניאל על גדות נהר הסיאב, בדרך חזרה נבקר בבית הקברות היהודי, נבקר בסדנת ייצור של נייר משי בעבודת יד. משם נמשיך לביקור בבית הכנסת העתיק בסיום הסיור נחזור למלון ארוחת ערב.

  .

 • 4

  סמרקנד,-שחריזאבס-בוכרה 

  נצא בנסיעה ברכבי סדאן לעבר שחריזאבס, עיירת הולדתו של טימורלאן, מייסד האימפריה, שבעברה האפילה ככל הנראה על פארה של סמרקנד. נעבור במעבר הרים בין כפרים שבתיהם עשויים מקש ובוץ נגיע לביקור בשרידי הארמון אק-סאראי של טימורלאן המתנוסס לגובה 40 מטר ומכוסה בפסיפסים מרהיבים. נמשיך למסגד קוק-גומבאז הענק, למאוזוליאום של ג'נהגיר.  ולקומפלקס גומבזי-סיידון וכן לקברו המיועד של טימורלאן. לאחר ביקור בשחאריזאבס נעצור לארוחת צהריים קלה ונמשיך בנסיעה לאחת הערים המעניינות ביותר בעולם-בוכרה.
  מלון בבוכרה ארוחת ערב.
  בערב – נצא לתצוגת אופנה ב Nodir Divan Begi Medresse.
 • 5

  בוכרה

  לאחר ארוחת הבוקר ניסע לביקור במאוזוליאום של בחודין ומאוזוליאום צ'ור בקר, נבקר בארמון הקיץ סיטוראי מוקי-הוסא. בתום הסיור נחזור לעיר המיוחדת כל כך לביקור במדרסת צ'ור מינור ובה ארבעת הצריחים המיוחדים. נבקר  במרכזים לאמנויות מרשימות על בדי משי (אוזבקיסטאן הינה יצואנית המשי הגדולה בעולם) נבקר במספר מדרסות ככל, שיותיר הזמן האתרים של בוכרה מציירים 1,000 שנים של היסטוריה עשירה, שמורה אדריכלית הכוללת 140 מבנים מוגנים. נראה את פסלו של נאסר-א-דין, מדרסת נודיר דיואן בגהי, נבקר בקומפלקס פולי קלון ובשוק העתיק. נבקר ברובע היהודי בבית הכנסת, בבית הספר ונשמע על חיי הקהילה, נעלה אל המבצר הנשקף אל העיר. נחזור למלון להכנות לקראת שבת תפילה וסעודת שבת.
 • 6

  בוכרה

  לאחר התפילה וסעודת שבת. נצא לסיור בעיר בלווי המדריך. נראה את המאוזילאום של אסמעאיל סאמאני מהמאה התשיעית שהוא אחד המבנים המוסלמיים העתיקים בעולם מבנה ייחודי של עבודת תחרה מלבני טרה-קוטה ושכנותיה. נראה את הלאבי אאוז-מאגר – ברכת מים גדולה המהווה את מרכז העיר העתיקה. הבריכה הייתה חלק ממערכת ענפה של תעלות ובריכות בהן רושתה בוכרה, מערכת אשר, שימשה את התושבים לשתייה ולהשקיה. הבריכה מוקפת חורשת עצים עתיקים, שסביבו יישובים ה"חברה" ואת המינרט, שממנו הושלכו יהודים, שסירבו להתאסלם. מנוחת שבת, מנחה, סעודה שלישית. בצאת השבת ערבית והבדלה.
 • 7

  בוכרה, חיווה

  לאחר ארוחת הבוקר נצא מבוכרה אל חיווה, דרך מדבר קיזילקום המדבר האדום המסתורי. בדרך נעצור ליד הנהר אמודרייה, נחלוף על פני כפרים מדבריים ונתרשם מנוף חולות המדבר. במשך הטיול נאכל ארוחת פיקניק. נגיע לחיווה, חיווה בת 2500 שנה נמצאת במדבר- קארקום (המדבר השחור), עיר שהייתה בעבר בירת האימפריה של שובן, מן המאה ה-16 ועד למאה ה-19, בעלת אופי מוזיאוני נשמרו בה חומות העיר, הסמטאות המקוריות, המסגדים, והארמונות. עם ההגעה העברה למלון וארוחת ערב.
 • 8

  חיווה

  לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בחיווה, עיר-מוזיאון רחובות הבוץ, החצרות הפנימיות, סמטאות מרוצפות וחומות החמר הם אלו שעושים את עיר נווה המדבר שעל דרך המשי לכה מיוחדת, שכן, חיווה הייתה מרכז על דרך השיירות הצפוניות ובמיוחד מרכז לסחר בעבדים רוסיים. העיירה הייתה קיימת כנראה כבר במאה השמינית, כמבצר וכתחנת סחר על אחד מנתיבי דרך המשי. בתחילת המאה ה-16 הפכה לבירת חורזם, רוב נקודות הביקור כיום מיוחסים ל400 השנים האחרונות. נטייל באיצ'ן קאלה, העיר הפנימית העתיקה. נראה את, המינארט  ןהמדרסה, מסגד ג'ומה, המאוזוליאום לפאחלאבון מחמוד המבנה המעוטר ביותר בכל חיווה ובו קברו של הצדיק המתאגרף ובאר מים שסגולותיה רבות, נבקר בארמון הקיץ טונא-בוג נראה בתי מלאכה לעבודות יד שונות כמו גילופי עץ, ואומני בובות התיאטרון העשויות מעיסת נייר ועוד.לאחר הסיור ארוחת ערב במלון. העברה לשדה התעופה Urgench לטיסת ערב לטשקנט.
  לילה במלון בטשקנט.

 • 9

  טשקנט, תל-אביב

  לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר טשקנט. עיר ירוקה עם מיליוני עצים. מאז אמצע המאה
  ה-19 העיר נושאת אופי רוסי ורבים מתושביה דוברים רוסית. במהלך סיורנו נבקר באנדרטה לרעידת האדמה, בכיכר אמיר- תימור, בכיכר העצמאות, נראה את בניין הפרלמנט החדש, נבקר במוזיאון לאמנות שנפתח ב-1937 ומשמש להצגת חפצי נוי ועיצוב של תחילת המאה. הבניין עצמו בנוי בסגנון אוזבקי מסורתי מעניין, בשוק הגדול המקורה, נבקר במוזיאון הקוראן שבו מוצג הקוראן העתיק ביותר שדפיו עשויים מעור של צבי. נבקר בבזאר Chorsu וניסע ברכבת התחתית של טשקנט, שהיא מן היפות בעולם. אחר הצהרים ניסע לשדה התעופה לטיסת ערב חזרה לתל –אביב

תאריכי יציאה קרובים

XUZ - טיול מאורגן לאוזבקיסטן לשומרי מסורת

יציאה חזרה מדריך סטטוס הערות הזמן טיול
25/10/2022 01/11/2022 מדריך רימון

הערות ומידע כללי

המחיר כולל

סיורים
טשקנט, סמרקנד, בוכארה, חיווה

ביקורים ואירועים מיוחדים
טשקנט: מוזיאון האומנות.
סמרקנד: המוזוליאום, קבר השליט, מצפה הכוכבים.
סמרקנד: מופע מוזיקלי  במוזיאון קלנטרוב
סמרקנד: ביקור מוזיאון אפרוסיאב להיסטוריה
הארמון אק-סאראי של טימורלאן
ביקור בשחאריזאבס
בוכרה: הרובע היהודי.
איצ'ין קאלה: מצודת קוניה, המוזוליאום.
חיווה-  מסגד ג'ומה

המחיר אינו כולל

ביטוח רפואי/מטען.

הוצאות אישיות שונות.

תשר למדריך הישראלי.

מידע כללי

טיסות בנלאומיות.
בתי מלון – אכסון בבתי מלון דרגה ראשונה ו/או דרגת תיירות טובה בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים.
כלכלה – חצי פנסיון + ארוחת צהרים קלה
טיפים לנותני השירותים השונים (למעט סבלות)
תחבורה -אוטובוס תיירים נוח וממוזג.
מלווה קבוצה שומר מצוות ומנוסה בהדרכת טיולים בארצות היעד.
מפגש קבוצה לפני הנסיעה.
ויזה לאוזבקיסטאן.

מה עושה את ההבדל

טשקנט- מוזיאון האומנות.

סמרקנד-המוזוליאום, קבר השליט, מצפה הכוכבים.

סמרקנד- מופע מוזיקלי  במוזיאון קלנטרוב

סמרקנד- ביקור מוזיאון אפרוסיאב להיסטוריה

הארמון אק-סאראי של טימורלאן

ביקור בשחאריזאבס

בוכרה- הרובע היהודי

איצ'ין קאלה- מצודת קוניה, המוזוליאום.

חיווה-  מסגד ג'ומה 

ביקור אצל אומן שמייצר בובות תיאטרון העשויות מעיסת נייר

מעוניינים לצאת לטיול?

צרו איתנו קשר

כמו כן, אתה מוזמן ליצור קשר עם נציגי השירות
שלנו בטלפון: 03-5260011

הצטרף לטיול

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם

חוברת הטיולים שלנו

מלאו פרטים והחוברת בדרך אליכם

צור קשר

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם