פניני היופי של מרוקו
11
MT |
הטיול המקיף כולל צפון מרוקו

  פניני היופי של מרוקו

  פניני היופי של מרוקו

  מרוקו מזווית אחרת : מרוקו היא מדינה שלא מפסיקה להפתיע. במהלך 11 ימים לא נסתפק רק בביקור באתרים מתבקשים כמו קזבלנקה, רבט ופס, אלא נגלה כמה יעדים שאולי לא הייתם מצפים למצוא בארץ הנמצאת בשיפולי הסהרה; כמו למשל איפראן -עיירת נופש אלפיני שהוקמה ביוזמת משפחת המלוכה; או העיר תטואן, שהיא למעשה מובלעת ספרדית בתוך מרוקו, וצוקי העיר טנג'יר מהם ניתן להבחין בנקל בצד האירופי של מיצרי גיברלטר. 

  הטיול המקיף כולל צפון מרוקו
  טיול גיאוגרפי איכותי בתוכנית מלאה, מעניינת, בעלת תכנים וללא ימים חופשיים. הסיורים כוללים אזורי נופים מדהימים בצפון מרוקו, בהרי האטלס, ברכסים ירוקים ובכפרים ברבריים ציוריים. סיור בעיר העתיקה של פס, הנחשבת לעיר העתיקה בערים הקיסריות שנשתמרו בעולם – זהו סיור קסום של תקופת ימי הביניים בסמטאותיה המפותלות במבוכים הצרים, בשווקים צבעוניים, בעבודת הבורסקאים ובעלי מלאכה המשמרים את אומנותם המסורתית – נפחים, ורקעי נחושת. סיור בעיר האדומה מרקש – בשוק הססגוני, בו שילוב של צבעים ריחות וטעמים עשירים המפעילים את כל החושים. סיורים בקניון הטודרה. טיול ג’יפים בחולות מרזוגה שבסהרה ועוד’.

  טיול איכותי בשילוב נופי טבע וכפרים ברבריים ציוריים
  טיול מלא וגדוש בסיורים וביקורים מבוקר עד ערב
  ללא ימים או חצאי ימים חופשיים.
  בתי המלון 4 ו-5 כוכבים…
  5 יציאות בערבים… כולל 2 בילויי ערב…
  בהדרכת הבכירים והמנוסים במדריכי רימון למרוקו

  קזבלנקה, רבט, טנג'יר, מערות הרקולס,כף ספרטל, תטואן, שפשאוואן, וואזאן, פס, איפראן, ארפוד, הסהרה ודיונות מרזוגה,
  קניון התודרה, דרך "אלף הקסבות", מרקש, עמק האוריקה.

  צור איתנו קשר לגבי הטיול

  כמו כן, אתה מוזמן ליצור קשר עם נציגי השירות
  שלנו בטלפון: 03-5260011

  מסלול הטיול

  • 1

   ת"א – אירופה – קזבלנקה

   נמריא מנתב"ג דרך יעד ביניים באירופה לקזבלנקה. לאחר קבלת אישורי כניסה בנמל התעופה, נערוך סיור בו נתרשם מהאדריכלות מתקופת השלטון הצרפתי. נראה את השדרות הרחבות והמבנים המרשימים בסגנון ארט-דקו מורשת הפרוטקטורט הצרפתי, נבקר בבית הכנסת הגדול, נסייר בכיכר מוחמד החמישי, המרכז האדמיניסטרטיבי של קזבלנקה, נמשיך לאורך החוף והטיילת המרשימה ובין השכונות העשירות עין דיאב וברובע היוקרתי אנפה, אשר נבנה מחדש במאה ה-18, תוך שימור הארכיטקטורה המקורית. בתום הסיור נגיע למלון. ארוחת ערב. (לינה בקזבלנקה )
  • 2

   קזבלנקה – רבט – טנג'יר

   נתחיל את היום בקזבלנקה וונבקר במסגד ע"ש חסן השני, השלישי בגודלו בעולם המוסלמי, שנבנה בפאר רב. ניסע צפונה לרבט, בירת הממלכה. נסייר ברחבת ארמון המלוכה, במאוזוליאום בו טמונים המלכים מוחמד החמישי ובנו המלך חסן השני, ובשרידי המסגד הענק טור חסן. נבקר בקסבת אודייה הציורית מהמאה ה-12, הבנויה על צוק ממנה תצפית על העיר סאלה ונהר הבורגרג. נמשיך צפונה לטנג'יר, העיר השוכנת בפתח מיצר גיברלטר שלחוף הים התיכון, עיר תיירותית ומסחרית, המקשרת בין אירופה למרוקו. עם ההגעה נערוך סיור היכרות ונגיע למלון ללינה. ארוחת ערב.

   (לינה בטנג'יר)

  • 3

   טנג'יר - תטואן - טנג'יר

   לאחר ארוחת בוקר נסייר בעיר החדשה הבנויה בסגנון אירופי, בכיכר המפורסמת "פלאס דה פראנס" ובשדרות המפוארות. נמשיך לסיור ברובע היהודי העתיק וברובע היוקרתי מרשאן ומכאן נמשיך למערות הרקולס ולכף ספרטל, ממנה תצפית נהדרת לעבר מיצרי גיברלטר. הלאה לעיר תטואן, העיר שמשך תקופה ארוכה הייתה תחת השלטון הספרדי. תושביה דוברי ספרדית ממגורשי ספרד ומפורטוגל אשר הצליחו לשמר את שפתם. העיר בעלת אופי ערבי ספרדי מעורב ושני הסגנונות מתערבבים בה זה בזה. עדיין ניתן לשמוע במקום מוסיקה אנדלוסית. נסייר במרכז העיר ובתום הסיור ניסע למלון. אחרי ארוחת ערב נצא לסיור רגלי (תיתכן לינה בשפשאוואן או בתטואן).
  • 4

   שפשאוואן, וואזאן, פס

   לאחר ארוחת בוקר ניסע לעיירה הציורית שפשאוואן, הנמצאת ברצועת הרי הריף. העיר מתאפיינת בארכיטקטורה אנדלוסית ייחודית. בתיה צבועים בצבעים מרהיבים ודלתות הבתים צבועות בכחול. היא גם מתאפיינת בגלריות איכותיות. נסייר רגלית בעיירה המקסימה. בתום הסיור נמשיך בדרך מעניינת המתפתלת לאורך הוואדי ובצידה צמחייה טבעית. ניסע לעיר וואזאן נבקר באתר הקדוש והמפורסם של רבי עמרם בן דיוואן. לעת ערב נגיע לפס, בירתה הדתית והתרבותית של מרוקו.  למלון וארוחת ערב (לינה בפס).

  • 5

   פס

   היום יוקדש לפס, הנחשבת לעתיקה בערים הקיסריות שנשתמרו בעולם. הסיור בעיר העתיקה הוא סיור קסום של תקופת ימי הביניים  בסמטאותיה המפותלות.  נבקר באתר הייחודי בו קבורה האישה הקדושה לאלה סוליקה ונשמע את הסיפור על הדמות,, שהפכה לאות ומופת לקהילת יהדות מרוקו. נסייר במלאח היהודי ( הרובע העתיק ) וברחוב בו התגוררו מגורשי ספרד. נמשיך לרחבת ארמון המלוכהולמדינה (העיר העתיקה), המייצגת את העיר הערבית האופיינית של ימי הביניים. ניכנס דרך שער "בו ג'לוד" שער ארכיטקטוני מרשים הבנוי בסגנון מסורתי. נסייר בסמטאות הצרות ונצפה על הבית בו התגורר הרמב"ם. נראה ונקבל הסבר על שעון המים העתיק. נבקר ברובע הקדרים. האומנים של פס ידועים כמומחים בעבודות הקרמיקה. נצפה בעבודת הבורסקאים ובשאר בעלי המלאכה המשמרים את אומנותם המסורתית –  נפחים, רקעי נחושת ועוד'. (לינה בפס).

   לאחר ארוחת הערב נצא לבילוי בערב פולקלור, הכולל טקס חינה מסורתי.

  • 6

   פס - איפראן - ארפוד

   יום נופים מגוונים לפנינו. נחצה את האטלס התיכון ובהמשך נגיע לפתח הסהרה. נבקר בעיירה איפראן – עיירת קיט וסקי בלב הרי האטלס התיכון, המכונה "שוייץ של מרוקו". במקום נמצא ארמון קיט של המלך הבנוי בצורת טירה סקוטית מדהימה. שם קיבל המלך חסן השני את שמעון פרס ז"ל בביקורו ההיסטורי בשנת 1986. נסייר רגלית בעיירה המקסימה ונמשיך דרומה דרך יערות ארזים, זו השמורה הגדולה ביותר במרוקו. נחצה את העיירות מידלת ורישהשוכנות בפתחו של הנהר הגדול זיז, שמימיו משקים את עמק תאפילאלת לאורך 100 ק"מ ומצידיו נשקפות קסבות בצורות שונות הבנויות מלבני בוץ. בדרך נראה נאות מדבר שבהן אלפי דקלים. נחצה את האגם "חסן אדח'יל" שנבנה על ידי הצרפתים בשנת 1964 על מנת לנקז את מי נהר הזיז. לעת ערב נגיע לעיירה ארפוד, הנמצאת בחבל תפילאלאת ומשמשת בסיס יציאה לטיולי ג'יפים בדיונות הסהרה. ארוחת ערב. (לינה בארפוד)

  • 7

   ארפוד - דיונות מרזוגה - קניון הטודרה - ווארזאזאת

   בשעות הבוקר המוקדמות ניסע בג'יפים אל דיונות הזהב של מרזוגה. נפגוש את  אנשי הגלימות הכחולות "הטוארגים" ונעלה על הדיונה ממנה נראה את הזריחה. נחזור למלון לארוחת בוקר. נמשיך דרך מתחם המאובנים ונקבל סקירה על היווצרותם. נמשיך לבארות השרשרת (פוגארות) ונשמע הסברים על תהליך הובלת המים התת קרקעי, שסיפק מים לתושבי הסהרה. הלאה לקניון הטודרה, השוכן בפתחו של עמק פורה בו אלפי דקלים וכפרים הבנויים בלבני בוץ. נסייר רגלית בקניון, שקירותיו הזקופים אדמדמים ונמשיך בדרך "אלף הקסבות", על שום היותה רצופה כפרי קסבות, שרובן נהרסו במלחמות שבטיות. הלאה דרך העיירה קלעה אלמגונה, המשמשת מרכז פסטיבל הוורדים נגיע לווארזאזאת, השוכנת בשיפולי הרי האטלס הגבוה, בה קסבות מרשימות ונופים מדבריים מרהיבים. ווארזאזאת התפתחה והפכה לאתר חשוב בתעשיית הסרטים, בה מספר אולפנים מפוארים ובעצם היא ההוליווד של מרוקו. התפאורה הטבעית עוצרת הנשימה והקסבות המרהיבות הוסיפו נופך אקזוטי לסרטים רבים.  ארוחת ערב. ( לינה בווארזאזאת ).

  • 8

   ווארזאזאת - איית בן חידו - טיזין טיצ'קה - מראקש

   נבקר בקסבת איית בן חידו, הנחשבת לקסבה המרהיבה והמרשימה במרוקו והוכרה על ידי אונסק"ו כאתר שמור. בקסבה זו צולמו סרטים רבים – עשרת הדיברות, גלדיאטור, לורנס איש ערב ועוד. נמשיך למרקש דרך מעבר טיזין טיצ'קה הדרך מטפסת לגבהים מעל 2500מ' ובהמשך הדרך מפותלת ויורדת למרקש משופעת בנופים מרהיבים. נעצור לתצפיות על כפרים רבים הבנויים למרגלות ההר. לאחר ארוחת הערב נצא לג'מאע אל פנה – הכיכר המפורסמת, הססגונית והתוססת ביותר במרוקו בה להטוטנים, מרקידי נחשים, קוסמים, מספרי סיפורים, מגידי עתידות ועוד. (לינה במרקש ).

  • 9

   מראקש

   נקדיש את היום למרקש, פנינת הדרום הססגונית והתוססת ביותר במרוקו. נבקר בגני המנרה – ששימשו כמאגרי מים של העיר,  נסיירבמלאח היהודי – בו גרו אלפי יהודים במשך מאות שנים, ובבית הכנסת העתיק "אלעזאמה" שנבנה בשנת 1492 על ידי יהודים ממגורשי ספרד. נסייר בשוק הססגוני המרשים ונבקר ברחבת מסגד כותובייה מהמאה ה-12, אחד מסמליה של העיר. נמשיך למדינה דרךשער "באב אגנאו" מהמאה ה-12 דרכו נכנסו בעבר לקסבה. נבקרבבית מרקחת ברברי מסורתי לצמחי מרפא ונקבל הסבר על כל סוגי הצמחים והתבלינים. נסייר בעיר החדשה גיליס שנבנתה ע"י הצרפתים ונחזור למלון. ארוחת ערב ולאחריה נצא למופע ברברי מרשים, "פנטזיה של עלי" – מופע פולקלור ברברי טיפוסי בשילוב ריקודים, שירה, אקרובטיקה בדהירה על סוסים ויריות באוויר (משקה ראשון כלול). (לינה במרקש)

  • 10

   מראקש - עמק האוריקה - מרקש

   ניסע לעמק האוריקה, השוכן למרגלות האטלס הגבוה ומקבל את מימיו מהפשרת השלגים. בדרך נצפה בעשרות כפרים ברבריים ציוריים הבנויים מלבני בוץ ונעצור לתצפיות על כפרים השוכנים על מדרונות ההר. נמשיך לאורך העמק השופע בבוסתנים, טרסות ועצי פרי נשירים. בדרך פזורים מסעדות קטנות הממוקמות בנופים מרהיבים. נבקר בבית ברברי טיפוסי הבנוי בלבני בוץ ונראה את אורח חיי הברברים בתום הסיור למלון.

   לאחר ארוחת הערב, נצא לאורך השדרה של מוחמד השישי לבנין הרכבת החדש, נצפה על בניין האופרה (תיתכן לינה בקזבלנקה)

  • 11

   קזבלנקה – תל-אביב

   תם ונשלם הטיול, ננצל את הזמן הנותר עד לטיסה. ניסע לנמל התעופה של קזבלנקה ונטוס דרך אירופה חזרה ארצה.

  • הערה – לא יתקיימו ביקורים בבתי עלמין ואתרים בשבתות ובימי חג יהודיים.
  • ללא ימים או חצאי ימים חופשיים. (למעט בימי טיסות)
  • מומלץ לעיין בעמודי התנאים והמידע הכללי

  הערות ומידע כללי

  המחיר כולל

  מחיר הטיול כולל:
  • סיור ג’יפים   – סיור ג’יפים בסהרה בחולות מרזוגה.
  • 2 בילויי ערב  – חפלה בפס כולל משקה ראשון.  פנטזיה במרקש כולל משקה ראשון.
  • ביקור במסגד חסן השני בקזבלנקה דמי כניסה כלולים.
  • 5 יציאות בערבים… כולל 2 בילויי ערב…
  • טיסות בחברות סדירות.
  • כלכלה ע”ב חצי פנסיון בוקר וערב.
  • אשרת כניסה למרוקו.
  • כניסות לאתרים בהתאם למסלול הטיול.
  • מדריך ישראלי מומחה למרוקו.
  • אוטובוס תיירים צמוד.
  • טיפים לנותני השירותים : חדרי אוכל, סבלות בבתי המלון
  – ( מזוודה אחת לאדם ) לא כולל למדריך ולנהג.
  • מפגש קבוצה לפני הנסיעה.
  המחיר אינו כולל:
  ביטוח  אישי רפואי ומטען.

  מידע כללי

  הערות:
  דרושה אשרת כניסה למרוקו (בטיפול רימון) אשר תונפק בנמל התעופה בקזבלנקה
  אשרת הכניסה ניתנת ע”י הרשויות המקומיות במרוקו. למרות כל ההסכמים והתנאים הנוחים שנוצרו לקבלת אשרת כניסה לישראלים, אין החברה אחראית לאי מתן אשרה ע”י שלטונות מרוקו. הרשמת המטייל לטיול כמוה כהסכמה להגבלות אלו. יש לוודא שהדרכון בתוקף ל-6 חודשים מיום הכניסה למרוקו, כולל דף אחד ריק.
  *כפוף לתנאים והרשמה של חברת רימון.
  *יתכנו שינויים בסדר המסלול אך לא בתוכנו.

  – הרמדאן חל מתאריך 05/05/19  עד 05/06/19 (יתכן יום או יומיים לפני ואחרי)
  בתקופה זו מזג האוויר מעולה ונוח. תקופת הרמדאן מתאפיינת באורחות חיים שונות במרוקו. כח האדם צם ברובו במהלך היום ויתכן שהפעילות איטית יותר מהרגיל.
  יחד עם זאת מדובר בתקופה שמזג האוויר לטיול בה הוא הטוב ביותר על פי הספרות המקצועית ועל פי דעתנו כחברה המתמחה ליעד זה.
  – חג הקורבן חל מתאריך 12/08/19  עד  16/08/19  (יתכן יום או יומיים לפני ואחרי)
  יש לקחת בחשבון שבתקופה ז רוב העסקים יהיו סגורים
  מסמכי נסיעה וצילומי דרכון

  אשרת כניסה למרוקו ניתנת על סמך צילומי הדרכון שנמסרו לרימון בזמן ההרשמה. ( בטרם היציאה )
  אין להוציא דרכון חדש לאחר הוצאת הויזה. חברת רימון טיולים  לא תהיה אחראית לכך.
  נא לוודא שתוקף הדרכון לשישה חודשים לפחות. חובה שיהיו בו מינימום שני דפים ריקים להחתמת אשרות כניסה ויציאה.
  לצלם את העמודים הראשונים, כולל העמוד בו התוקף ולשמור בנפרד עם 2 תמונות.
  אשרת כניסה – יש למסור את פרטי הדרכונים עד 3 שבועות לפני היציאה.
  לאחר תאריך זה החלפת פרטי הדרכון אינה אפשרית ולא ניתן להנפיק אשרת כניסה.

  בריאות / תרופות
  למשתמשים בתרופות קבועות נא להצטייד בתרופות מספיקות ובמרשם רופא על מנת לקבל תרופה מקבילה במידה
  והתרופות יאבדו. (את התרופות לקחת חלק במזוודה וחלק בתיק יד בכמות כפולה ). מומלץ להצטייד במסמך מרופא   המשפחה ( היסטוריה רפואית ). על הנוסע חובה לדווח על בעיות בריאות חריגות בטרם יציאה לטיול.

  מה עושה את ההבדל

  קזבלנקה – בית הכנסת הגדול, כיכר מוחמד החמישי, הטיילת הרובע היוקרתי אנפה. ביקור ברחבת מסגד חסן השני דמי כניסה כלולים.

   

  רבאט – רחבת ארמון המלוכה, המאוזוליאום ושרידי המסגד הענק טור חסן, העיר החדשה, קסבת אודייה בסגנון אנדאלוסי

   

  טנג’יר   –   העיר החדשה, רובע מרשאן היוקרתי, מערות הרקולס. כף ספרטל – תצפית למיצרי גיברלטר.

   

  תטוואן  –   העיר הציורית בסגנון אנדאלוסי.

   

  שפשאוואן –  העיר העתיקה.

   

  וואזאן   –  האתר הקדוש של רבי עמרם בן דיוואן.

   

  פאס – רחבת ארמון המלך, תצפית מהמצודה לעבר העיר העתיקה והחדשה, קברה של לאלה סוליקה, המלאח היהודי, העיר העתיקה, שער בו ג’לוד, נצפה על בית הרמב”ם, שעון המים, רובע הקדרים, ערב פולקלור, כולל טקס חינה מסורתי ומשקה ראשון.

   

  איפראן   –  סיור רגלי בעיירה.

   

  מדבר הסהרה –    סיור ג’יפים במרזוגה לצפייה בזריחה.  מתחם מאובנים ובארות השרשרת.

   

  קניוני התודרה – הקניון המדהים ביופיו ומפורסם בתופעות הגיאולוגיות.

   

  ווארזאזאת   – קסבת איית בן חידו המרהיבה והמרשימה ביותר במרוקו.

   

  מרקש  –  סיור לילי בכיכר ג’מאע אל פנה.  גני מנרה, ארמון בהייה, רחבת מסגד כותובייה מהמאה ה-12. השוק הססגוני והעיר החדשה. מופע ברברי “פנטזיה של עלי” כולל משקה ראשון.

   

  עמק באוריקה  –  ביקור בבית ברברי אותנטי.

  מעוניינים לצאת לטיול?

  צרו איתנו קשר

  כמו כן, אתה מוזמן ליצור קשר עם נציגי השירות
  שלנו בטלפון: 03-5260011

  חוברת הטיולים שלנו

  מלאו פרטים והחוברת בדרך אליכם

  הצטרף לטיול

  מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  צור קשר

  מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם