מרוקו ארץ הקסבות והסהרה
10
9
אוג 22
XMA |
טיול איכותי בשילוב גיאוגרפי, נופי טבע וכפרים ברבריים ציוריים
 • טיסות ישירות טיסות ישירות
 • מלונות מובחרים מלונות מובחרים
 • חצי פנסיון חצי פנסיון
 • ארוחות כשרות ארוחות כשרות

טיול למרוקו לשומרי מסורת

ארץ הקסבות לשומרי מסורת

המומחים בטיולים למרוקו!! במסלול הכולל ערי המלוכה הקסבות, הסהרה  

טיול איכותי בתוכנית מלאה מעניינת ובעלת תכנים ללא ימים חופשיים. הסיורים כוללים אזורי נופים מדהימים בהרי האטלס, ברכסים ירוקים ובכפרים ברבריים ציוריים. סיור בעיר העתיקה של פס,
הנחשבת לעיר העתיקה בערים הקיסריות שנשתמרו בעולם, זהו סיור קסום של תקופת ימי הביניים סמטאותיה המפותלות במבוכים הצרים, בשווקים צבעוניים, בעבודת הבורסקאים ובעלי מלאכה המשמרים את אומנותם המסורתית: נפחים, רקעי נחושת. סיור בעיר האדומה מראקש בשוק הססגוני בו שילוב של צבעים ריחות וטעמים עשירים המפעילים את כל החושים.  סיורים בקניוני הטודרה ובעמק הדאדס, ועוד'.

ערי המלוכה הקסבות והסהרה מרקש, עמק האוריקה,  ווארזאזאת, איית בן חידו, עמק הטודרה והדאדאס, דרך "אלף הקסבות"ארפוד, הסהרה ודיונות מרזוגה, איפראן, מקנס, פס, רבט, קזבלנקה.

 

 

צור איתנו קשר לגבי הטיול

כמו כן, אתה מוזמן ליצור קשר עם נציגי השירות
שלנו בטלפון: 03-5260011

מסלול הטיול

 • 1

  יום שני תל אביב - מרקש

  נמריא מנתב"ג בטיסה ישירה למרקש. לאחר נחיתה וקבלת אישורי כניסה  בנמל התעופה, נגיע למלון להתארגנות, קבלת חדרים וארוחת ערב מבושלת ע"י הקהילה היהודית במקום.  (לינה במרקש)

 • 2

  יום . שלישי מרקש-טיזין טיצ'קה - איית בן חידו - ווארזאזאת

  ילאחר ארוחת הבוקר נעזוב את מרקש וניסע דרך מעבר טיזין טיצ'קה בדרך מרהיבה הנחשבת לאחת הדרכים היפות במרוקו ונעצור לתצפיות. נמשיך לעיר ווארזאזאת, השוכנת בשיפולי הרי האטלס הגבוה, בה קסבות מרשימות ונופים מדבריים מרהיבים. ווארזאזאת התפתחה והפכה לאתר חשוב בתעשיית הסרטים, בה מספר אולפנים מפוארים ובעצם היא ההוליווד של מרוקו. התפאורה הטבעית עוצרת הנשימה והקסבות המרהיבות הוסיפו נופך אקזוטי לסרטים רבים. נבקר בקסבת איית בן חידו, הנחשבת לקסבה המרהיבה והמרשימה במרוקו והוכרה על ידי אונ"סקו כאתר שמור. בקסבה זו צולמו סרטים רבים – עשרת הדיברות, גלדיאטור, לורנס איש ערב ועוד'. לעת ערב נגיע לווארזאזאת ארוחת ערב במלון על בסיס דגים.   ( לינה בווארזאזאת )

   

 • 3

  יום רביעי  ווארזאזאת - קניון הטודרה - ארפוד

  הבוקר ניסע בדרך "אלף הקסבות", על שום היותה רצופה כפרי קסבות, שרובן נהרסו במלחמות שבטיות. הלאה דרך העיירה קלעה אלמגונה, המשמשת מרכז פסטיבל הוורדים. נמשיך לקניון הטודרה, השוכן בפתחו של עמק פורה בו אלפי דקלים וכפרים הבנויים בלבני בוץ. נסייר רגלית בקניון, שקירותיו הזקופים אדמדמים. נמשיך לעיירה ארפוד בדרך נראה בארות שרשרת (פוגארות) ונשמע הסברים על תהליך הובלת המים התת קרקעי, שסיפק מים לתושבי הסהרה. לעת ערב נגיע לעיירה ארפוד ( מוצאה של שושלת אבוחצירא )  נבקר בקברו של רבי שמואל אבוחצירה. ניסע למלון התארגנות וארוחת ערב במלון על בסיס דגים. (לינה בארפוד )

 • 4

  יום חמישי   ארפוד - דיונות מרזוגה - איפראן - פס

  בשעות הבוקר המוקדמות ניסע בג'יפים אל דיונות הזהב של מרזוגה.
  נפגוש את אנשי הגלימות הכחולות "הטוארגים" ונעלה על הדיונה ממנה נראה את הזריחה. נחזור למלון לארוחת בוקר. ולאחר התארגנות נמשיך דרך הנהר הגדול זיז, שמימיו משקים את עמק תאפילאלת לאורך 100 ק"מ ומצדיו נשקפות קסבות בצורות שונות הבנויות מלבני חימר. נחצה את האגם "חסן אדח'יל" שנבנה על ידי הצרפתים בשנת 1964 על מנת לנקז את מי נהר הזיז בדרך נראה נאות מדבר שבהם אלפי דקלים. נחצה את העיירות מידלת וריש ובהמשך נחצה את האטלס התיכון. נמשיך דרך יערות ארזים, זו השמורה הגדולה ביותר במרוקו. נבקר בעיירה איפראן עיירת קיט וסקי בלב הרי האטלס התיכון, המכונה "שוייץ של מרוקו". במקום נמצא ארמון קיט של המלך הבנוי בצורת טירה סקוטית מדהימה. שם קיבל המלך חסן השני את שמעון פרס ז"ל בביקורו ההיסטורי בשנת 1986. נסייר רגלית בעיירה המקסימה ונסיים את היום בפס, בירתה הדתית והתרבותית של מרוקו.ניסע למלון התארגנות וארוחת ערב בשרית בקהילה היהודית.( לינה בפס)

 • 5

  יום שישי -   פס

  היום יוקדש לפס, הנחשבת לעתיקה בערים הקיסריות שנשתמרו בעולם. הסיור בעיר העתיקה הוא סיור קסום של תקופת ימי הביניים  בסמטאותיה המפותלות, בשווקים הצבעוניים, המסגדים, הארמונות והמדרסות העתיקות המשתלבים בשווקים התוססים. נבקר באתר הייחודי בו קבורה האישה הקדושה לאלה סוליקה ונשמע את הסיפור על הדמות, שהפכה לאות ומופת לקהילת יהדות מרוקו. נבקר גם בציון של רבי יהודה איבן עטר זצ"ל. נסייר במלאח היהודי (הרובע העתיק) וברחוב בו התגוררו מגורשי ספרד. נמשיך  לרחבת ארמון המלוכה ולמדינה (העיר העתיקה), המייצגת את העיר הערבית האופיינית של ימי הביניים. נצפה בעבודת הבורסקאים ובשאר בעלי המלאכה השומרים את אומנותם המסורתית –  נפחים, רקעי נחושת ועוד.

  הכנות לשבת, תפילה בבית הכנסת וסעודת ליל שבת בשרית המבושלת ע"י הקהילה היהודית במקום.  (לינה בפס)

 • 6

  יום שבת - פס

  לאחר תפילה וסעודת שבת המבושלת ע"י הקהילה היהודית במקום. נצא לסיור רגלי עם מלווה הקבוצה בשדרה המרשימה.

  בצאת השבת נצא לבילוי בערב פולקלור, הכולל טקס חינה מסורתי ומשקה ראשון. (לינה בפס)

 • 7

  יום ראשון - פס - מקנס - רבט - קזבלנקה

  לאחר ארוחת בוקר ניסע לעיר הקיסרית מקנס מהמאה ה-17 ומכונה "ירושלים של מרוקו". נבקר בתלמוד תורה, בשער המלכותי המפורסם באב אלמנסור. נמשיך לעיר רבט, בירת הממלכה. נסייר ברחבת ארמון המלוכה, במאוזוליאום בו טמונים המלכים מוחמד החמישי ובנו המלך חסן השני ובשרידי המסגד הענק טור חסן. נבקר בקסבת  אודייה הציורית מהמאה ה-12, הבנויה על צוק ממנה תצפית על העיר סאלה ונהר הבורגרג. נסייר בעיר המודרנית בה נצפה על בנין הפרלמנט. בתום הסיור ניסע לקזבלנקה. לאחר התארגנות במלון נצא לארוחת ערב במסעדה מרוקאית כשרה.  ( לינה בקזבלנקה )

 • 8

  יום שני  -  קזבלנקה

  היום יוקדש לעיר קזבלנקה נערוך סיור בו נתרשם מהאדריכלות מתקופת השלטון הצרפתי. נראה את השדרות הרחבות והמבנים המרשימים בסגנון ארט-דקו מורשת הפרוטקטורט הצרפתי, נבקר בבית הכנסת הגדול, נסייר בכיכר מוחמד החמישי, המרכז האדמיניסטרטיבי של קזבלנקה, נמשיך לאורך החוף והטיילת המרשימה ובין השכונות העשירות עין דיאב וברובע היוקרתי אנפה, אשר נבנה מחדש במאה ה-18, תוך שימור הארכיטקטורה המקורית. נבקר בשוק הססגוני חובוס. בתום הסיור נגיע למלון. לאחר התארגנות בחדרים נצא לארוחת ערב במסעדה מרוקאית כשרה. ( לינה בקזבלנקה )

 • 9

  יום שלישי - קזבלנקה – מרקש

  לאחר ארוחת הבוקר ניסע באוטוסטרדה למרקש, פנינת הדרום הססגונית והתוססת ביותר במרוקו. נבקר בגני המנרה – ששימשו כמאגרי מים של העיר, נסייר במלאח היהודי – בו גרו אלפי יהודים במשך מאות שנים, ובבית הכנסת העתיק "אלעזאמה" שנבנה בשנת 1492 על ידי יהודים ממגורשי ספרד. נסייר בשוק הססגוני המרשים ונבקר ברחבת מסגד כותובייה מהמאה ה-12, אחד מסמליה של העיר. נמשיך למדינה דרך שער "באב אגנאו" מהמאה ה-12 דרכו נכנסו בעבר לקסבה. נבקר בבית מרקחת ברברי מסורתי לצמחי מרפא ונקבל הסבר על כל סוגי הצמחים והתבלינים. נסייר בעיר החדשה גיליס שנבנתה ע"י הצרפתים ובסיום נגיע למלון להתארגנות.

  ארוחת ערב כשרה קייטרינג במלון מבית הקהילה היהודית.

  בערב נצא למופע ברברי מרשים, "פנטזיה של עלי" – מופע פולקלור ברברי טיפוסי בשילוב ריקודים, שירה, אקרובטיקה בדהירה על סוסים ויריות באוויר (משקה ראשון כלול). ( לינה במרקש)

   

   

 • 10

  יום רביעי  - מרקש - עמק האוריקה - תל אביב

  לאחר ארוחת הבוקר ניסע  לעמק האוריקה, השוכן למרגלות האטלס הגבוה ומקבל את מימיו מהפשרת השלגים. בדרך נצפה בכפרים ברבריים ציוריים הבנויים מלבני חימר ונעצור לתצפיות על כפרים השוכנים על מדרונות ההר. נמשיך לאורך העמק השופע בבוסתנים, טרסות ועצי פרי נשירים. בדרך פזורים מסעדות קטנות הממוקמות בנופים מרהיבים. נבקר בבית ברברי טיפוסי הבנוי בלבני חימר ונראה את אורח חיי הברברים. כמו כן נפקוד את מתחם רבי שלמה בלחנס עדות לקהילה יהודית שהייתה במקום  בתום הסיור נצא לארוחת ערב מטעם הקהילה היהודית ויציאה לשדה התעופה במרקש לטיסה חזרה הביתה.

  תם ונשלם לו הטיול.

תאריכי יציאה קרובים

XMA - טיול למרוקו לשומרי מסורת

יציאה חזרה מדריך סטטוס הערות הורד מסלול הזמן טיול
08/08/2022 17/08/2022
12/09/2022 21/09/2022 מדריך רימון
 • מומלץ לעיין בעמודי התנאים והמידע הכללי
 • אשרת הכניסה למרוקו ניתנות ע"י הרשויות המרוקאיות והיא תונפק בהגעה לשדה התעופה במרוקו. במידה ומסיבה כל שהיא לא תאושר כניסתו של אחד הנוסעים, לא תהיה חברת רימון טיולים אחראית לכך ולנוסע יוחזרו כל הכספים ששילם עבור הטיול למעט כרטיסי הטיסה, מסי נמל והשירותים שנוצלו.
 • כפוף לתנאים והרשמה של חברת רימון טיולים.
 • ייתכנו שינויים במחירי הטיסות כתוצאה מעליה במחירי הדלק.
 • יתכנו שינויים בסדר המסלול אך לא בתוכנו.

הערות ומידע כללי

המחיר אינו כולל

ביטוח  אישי רפואי ומטען.
בדיקות קורונה בארץ ובמרוקו.
טיפ למדריך הישראלי ( נהוג לתת 5$  ליום לאדם )

 

 

מידע כללי

מחיר הטיול כולל:
 • טיסות ישירות מתל אביב למרקש.
 •  בתי מלון –  אכסון בתי מלון דרגה ראשונה.
 •  כלכלה  חצי פנסיון כדלהלן:
ארוחות בוקר   – 9 ארוחות הכוללות מצרכים מותרים ומוגשות בכלים חד פעמיים.
ארוחות עיקריות – 8 ארוחות במסעדות כשרות ועוד 2 ארוחות מבושלות  במלון ( על בסיס דגים ), הכוללות מצרכים מותרים ומוגשות בכלים חד פעמיים .
 • דרושה אשרת כניסה למרוקו הנעשית בקונסוליה המרוקנית בארץ (כלולה במחיר)
 • כניסות לאתרים בהתאם למסלול הטיול.
 • מלווה קבוצה שומר מצוות ומנוסה בהדרכת טיולים בארצות היעד.
 • פולקלור בפס כולל משקה ראשון.
 • מופע פנטזיה במרקש כולל משקה ראשון.
 • סיור ג’יפים בדיונות מרזוגה לצפייה בשקיעה או בזריחה 
 •  אוטובוס תיירים ממוזג במרוקו.
 • טיפים לנותני השירותים : סבלים (מזוודה אחת לאדם) וחדרי אוכל.
 • מפגש קבוצה לפני הנסיעה.

הערות:

כפוף לתנאים והרשמה של חברת רימון טיולים.
ייתכנו שינויים במחירי הטיסות כתוצאה מעליה במחירי הדלק.
יתכנו שינויים בסדר המסלול אך לא בתוכנו.

נוהל הוצאת ויזה למרוקו:

 1. הויזה מתבצעת באחריות הקונסוליה המרוקנית בישראל.
 2. הוצאת הויזה למרוקו בטיפול "רימון טיולים" בכפוף לתנאים המפורטים מטה.
 3. חובה למסור את כל המסמכים הדרושים למשרדי חברת "רימון טיולים" לא יאוחר מ – 21  ימים לפני מועד הטיול.

המסמכים הדרושים להנפקת ויזה:

 1. דרכון בתוקף לפחות 6 חודשים מלאים לפני יציאת הטיול.
  חובה שיהיו בדרכון לפחות 2 עמודים ריקים להחתמת אשרת כניסה ויציאה.
 2. 2 תמונות פספורט עדכניות וזהות זו לזו.
 3. צילום צבעוני של עמוד הפרטים האישיים בדרכון – העמוד של התמונה.
 4. צילום תעודת זהות כולל ספח מלא.
 5. צילום תעודת מתחסן בתוקף.

הערות:

 1. אין להוציא דרכון חדש לאחר הנפקת הויזה. חברת רימון טיולים לא תהיה אחראית לבעיות העלולות להיווצר בשל כך.
 2. אין חברת רימון טיולים אחראית לסירוב קבלת הויזה על ידי שלטונות מרוקו.
 3. בעקבות נגיף הקורונה יתכנו שינויים במסלול הטיול לרבות כניסות לאתרים לפי מדיניות משרד הבריאות המקומי של המדינה. אנו נעשה כל מאמץ לקיים את מסלול הטיול כפי שהוא ואם יהיה צורך בשינוי אנו נמלא את החסר.

 

מה עושה את ההבדל

מראקש – סיור לילי בכיכר ג'מאע אל פנה.  גני מנרה,  רחבת מסגד כותובייה מהמאה ה-12,  השוק הססגוני והעיר החדשה.   מופע ברברי "פנטזיה של עלי".

וארזאזאת  – סיור בקסבת איית בן חידו המרהיבה והמרשימה ביותר במרוקו.

קניון הטודרה – סיור בקניון המדהים ביופיו ובתופעות הגיאולוגיות.

מדבר הסהרה – סיור ג'יפים בחולות מרזוגה  לצפייה בזריחה/שקיעה

איפראן –  סיור בעיירת הקייט  איפראן.

פאס –  קברה של  לאלה  סוליקה,  המלאח היהודי,  העיר העתיקה. ערב פולקלור, כולל  טקס  חינה  מסורתי.

מקנס – השער המלכותי המפורסם באב אלמנסור.

רבאט  – רחבת ארמון המלוכה, המאוזוליאום ושרידי המסגד הענק טור חסן, העיר החדשה, סיור בקסבת אודייה בסגנון אנדלוסי

קזבלנקה –  בית הכנסת הגדול, כיכר מוחמד החמישי, הטיילת הרובע היוקרתי אנפה. מוזיאון יהודי

עמק האוריקה –  ביקור בבית ברברי אותנטי    וציון רבי שלמה  בלחנס.

מעוניינים לצאת לטיול?

צרו איתנו קשר

כמו כן, אתה מוזמן ליצור קשר עם נציגי השירות
שלנו בטלפון: 03-5260011

הצטרף לטיול

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם

חוברת הטיולים שלנו

מלאו פרטים והחוברת בדרך אליכם

צור קשר

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם