מגלים את פורטוגל
8
7
10.20
PT |
פורטוגל

  טיול מאורגן לפורטוגל

  מגלים את פורטוגל

  ברוכים הבאים לפורטוגל – מהמדינות המסקרנות והציוריות באירופה, והיחידה באיחוד מדינות הים התיכון שכל קו החוף שלה נושק דווקא לאוקיינוס האטלנטי. את שמונת הימים המרתקים במדינה נתחיל בליסבון המרגשת אפופת ההיסטוריה ונעשה את כל הדרך עד לפורטו התוססת. בין לבין נחצה את עמק הדוארו הפורה; נבקר ביער בוסאקו העתיק ומלא ההוד; נעצור בעיר העתיקה של פטימה וכמעט בכל פינה במדינה נגלה רמזים לעבר היהודי של אנוסי פורטוגל, שגם 400 שנים של דיכוי ואינקוויזיציה לא הצליחו למחוק.

  טיול מלא וגדוש בסיורים וביקורים מבוקר עד ערב
  ללא ימים חופשיים וללא סיורי בחירה
  בילוי ערב במופע פאדו, סיור ערב בפורטו המוארת
  שייט מיוחד בנהר הדואורו בעמק הדואורו (בנוסף לשייט בפורטו)
  ליסבון, אובידוש, נזארה, אוויירו, פורטו, עמק הדואורו, טרנקוזו, בלמונטה, רכס "הרי הכוכב", קואימברה, בוסאקו, אלקובסה, בטאליה, טומר, פטימה, סינטרה, קשקאייש, אשטוריל, ליסבון

  צור איתנו קשר לגבי הטיול

  כמו כן, אתה מוזמן ליצור קשר עם נציגי השירות
  שלנו בטלפון: 03-5260011

  מסלול הטיול

  • 1

   תל אביב - ליסבון

   ניפגש בנמל התעופה ע"ש בן גוריון ונמריא בטיסת אחה"צ לליסבון, בירת פורטוגל. נחיתה בשעות הערב והסעה למלון (עקב שעת ההגעה, לא תוגש ארוחת ערב. במקומה, תינתן ארוחת ערב מוקדמת ביום מס. 8 לטיול).
  • 2

   ליסבון, בילוי ערב במועדון פאדו

   יום סיור בעיר הנפלאה השוכנת על גדות נהר הטז'ו. נבקר ברובע בלם הציורי ובכנסיית מנזר סנט ז'רונימו, הבנויה בסגנון המנואליאני (סמל לתור הזהב של פורטוגל). נמשיך לאנדרטת המגלים – מונומנט המסמל את ההפלגות לגילוי העולם החדש וייסוד המושבות באפריקה, באסיה ובאמריקה כמו גם נצפה על מגדל בלם, סימלה של ליסבון. לא נחמיץ את המאפייה המפורסמת "פאסטרייה דה בלם", בה מייצרים עוגה מיוחדת ונמשיך למרכז העיר. ברובע באייש'ה נראה את שלל הכיכרות המרשימות והתוססות – קומרסיו, סאו דומינגו, פיגיירה,  ורוסיו, שם הועלו יהודים אנוסים על המוקד ע"י האינקוויזיציה במאות 16-17. נראה את שדרות החירות המרשימות וכיכר פומבל המרשימה שלרגלי פארק אדוארדו ה-7. בהמשך נבקר באזור אקספו 98', שהוקם לרגל התערוכה העולמית של 1998, לציון 500 שנה למסעו של ואשקו דה גמה להודו.
   בערב – נצא לבילוי ערב במופע פאדו, כולל ארוחת ערב.
  • 3

   אובידוש, נזארה, אווירו, פורטו

   ניסע צפונה לאובידוש – עיירת ימי ביניים מקסימה וציורית המוקפת חומה, שניתנה בעבר כמתנה על ידי מלכי פורטוגל לנשותיהם. נמשיך לנזארה, כפר דייגים לבן השוכן למרגלות צוקים המזדקרים מעל חוף האוקיינוס האטלנטי. נמשיך לאוויירו, המכונה "ונציה של פורטוגל". נסייר בעיירה המקסימה הנודעת בייצור מלח אטלנטי. בעיירה תעלות מים בהן סירות צרות המעוטרות בציורים צבעוניים. לסיומו של יום נגיע למלון באזור פורטו וארוחת ערב בופה.
  • 4

   פורטו, סיור ערב בעיר המוארת

   היום נסייר ונחווה את פורטו התוססת, בירת צפון פורטוגל. נבקר בתחנת הרכבת סאו בנדטו – הידועה באריחי הקרמיקה היפהפיים המצפים את קירותיה. נראה את כיכר אליידוש היפה ובית העירייה, נמשיך לעבר כיכר הקתדראלה (סה) ונערוך תצפית על  נהר הדואורו, שתי גדותיו וגשריו . נמשיך למגדל קלריגוש – מבנה מהמאה ה- 18, הבולט בקו הרקיע של העיר. נבקר בארמון הבורסה העתיקה וממנו נמשיך למדרחוב התוסס סנטה קתרינה. נסייר ברובע ריביירה הציורי שלמרגלות גשר דום לואיש, נערוך שייט מהנה של כ-50 דקות בנהר הדואורו ונצפה על העיר היפה על שלל מבניה וגשריה. נסיים את הביקור בגדה הדרומית של נהר הדואורו, ברובע וילה נובה דה גאיה, בו ממוקמים מרתפי היין שבהם מיוצר יין הפורט המפורסם בעולם כולו. נבקר במרתף יין מקומי ונטעם את יין הפורט. ארוחת ערב בופה.
   בערב – נצא לסיור ערב, כולל תצפית על הגשרים המוארים והמפורסמים של פורטו.
  • 5

   שייט מיוחד בעמק הדואורו, טרנקוזו, בלמונטה

   אחד הימים היפים בטיול מצפה לנו היום, עת ניסע להכיר את עמק הדואורו, שהוכרז ע"י ארגון אונסקו כאתר מורשת עולמית . נערוך שייט מיוחד בנהר הדוארו ונצפה בנוף הגבעות עטורות טרסות ציוריות וכרמי גפנים שמהם מיוצר יין הפורט. נמשיך לטרנקוזו, עיירה מוקפת חומה בה שגשגה במאות 14-15 קהילה יהודית. כאן נכיר את סיפורם של האנוסים ואת "שפת הסימנים" החרוטה על קירות הבתים ונבקר בבית הכנסת החדש (במידה ויתאפשר). נסיים את היום במלון באזור גוארדה או בלמונטהארוחת ערב בופה.

  • 6

   בלמונטה, "רכס הרי הכוכב", קואימברה

   הבוקר ניסע לבלמונטה, בה חיים בין היתר צאצאי האנוסים שחזרו ליהדותם ונבקר בבית הכנסת (במידה ויתאפשר) ובמוזיאון היהודי שנחנכו בשנת 1996. נמשיך לטייל בדרכים היפות של רכס "הרי הכוכב" ונגיע  לקואימברה, בירת פורטוגל בעבר השוכנת על גדות נהר מונדגו. עם ההגעה נעפיל לגבעת האוניברסיטה ונבקר בקמפוס האוניברסיטה, הנחשבת לאחת  העתיקות באירופה והיוקרתית ביותר בפורטוגל. האוניברסיטה ידועה גם בספרייתה המיוחדת (הביקור בספרייה כפוף לקבלת האישורים המתאימים). נרד דרך סמטאותיה  הצרות של העיר העתיקה עד למדרחוב במרכזה של העיר. בתום הסיור נגיע למלון וארוחת ערב בופה.
  • 7

   בוסאקו, אלקובסה, בטאליה, טומר, פטימה

   פנינו מועדות לביקור בשמורת הטבע המפורסמת – יער בוסאקו ובמרכזה מלון/ארמון מפואר, עטור אריחים כחולים ומצוירים המוקף בגנים בוטניים. נמשיך  לאלקובאסה, בה נראה את מנזר מריה דה אלקובסה, מהמונומנטים החשובים בפורטוגל, הקשורים לסיפור אהבתם הטראגי של המלך פדרו הראשון ובת האצולה אינס דה קסטרו, שהייתה בת למשפחה יהודית שהתנצרה. הלאה לבטאליה, בה נראה את המנזר העצום שנבנה לציון ניצחונה של פורטוגל על קסטיליה. המבנה הגדול נחשב כאחד המבנים היפים בפורטוגל בזכות סגנונו האדריכלי. הלאה לטומר, בה נבקר במנזר הצלוב המתנשא מעל מרכז העיר, אשר נבנה על ידי אבירי המסדר הטמפלרי בימי הביניים כמבצר נגד המורים. המבצר המרשים והשמור הינו אתר מורשת עולמית של אונסק"ו. נתוודע לסיפורם המעניין של הטמפלרים אשר זכה לעניין ציבורי עקב ספרו של דן בראון "צופן דה וינצ'י". נמשיך לביקור במבנה בית הכנסת העתיק בפורטוגל  (מאה 15), המשמש כיום מוזיאון יהודי (במידה ופתוח ). נסיים את היום בפטימה, הנחשבת כמקום הקדוש ביותר בפורטוגל ואחד המקודשים באירופה עבור הנוצרים הקתולים. ארוחת ערב בופה.
   בערב – נצא רגלית לסיור באתר ההתגלות שעליו נבנו כנסית וקפלת ההתגלות, ובכיכר הגדולה נצפה בטקסים הדתיים שנערכים לעולי הרגל.
  • 8

   סינטרה, קשקאייש, אשטוריל, ליסבון - תל אביב

   נעשה דרכנו דרומה, לעיירת הנופש המלכותית סינטרה. נבקר בארמון המלכותי הלאומי, שימחיש לנו את הפאר וההדר בו חיו שליטי הממלכה ואציליה בעבר. הלאה לקאבו דה רוקה, הנקודה המערבית ביותר באירופה לתצפית על האוקיינוס האטלנטי וכן לקשקאיש ולאשטוריל – עיירות דייגים בעבר וכיום עיירות נופש. נמשיך לליסבון, נאכל ארוחת ערב בופה מוקדמת במסעדה מקומית וניסע לנמל התעופה, לטיסת הלילה חזרה ארצה.

  תאריכי יציאה קרובים

  PT - טיול מאורגן לפורטוגל

  יציאהחזרהמדריךסטטוסהערותהזמן טיול
  02/10/202009/10/2020מדריך רימון
  04/10/202011/10/2020מדריך רימון
  05/10/202012/10/2020מדריך רימון
  • PT 0411, 0412, 1004 – בטיסות בריסל אירליינס ת"א-ליסבון, פורטו-ת"א (דרך בריסל). יחולו שינויים בסדר הלינות  והביקורים.
   PT 0617, 0701-1002, 1005 – טיסות ישירות בחברת התעופה הפורטוגלית. יחולו שינויים בסדר הלינות  והביקורים.
  • מסלול עדכני יתקבל בעת הרישום.
  • בתקופת תערוכות, ירידים, אירועים מיוחדים וכנסים בערים השונות, תיתכן לינה מחוץ לעיר
   ו/או בעיר סמוכה, תוך שמירה על ביצוע מלא של תכנית הטיול הכלולה במחיר.
  • בהתאם ללוח זמני הטיסות, ימי ושעות הפתיחה והסגירה של האתרים במהלך המסלול,
   ייתכנו שינויים (גם לאחר יציאת הקבוצה מהארץ) בסדר הביקורים וייתכנו גם ויתורים על   חלק מאתרי הביקורים, כל זאת תוך מתן ביקורים חלופיים.
  • מומלץ לעיין בעמודי התנאים והמידע הכללי

  הערות ומידע כללי

  מידע כללי

  טיסות ישירות ת"א-ליסבון-ת"א בחברת אל על או בחברת התעופה הפורטוגלית    "טאפ".
  בתי מלון – אכסון בבתי מלון דרגה ראשונה ו/או דרגת תיירות טובה.
  כלכלה – חצי פנסיון משך כל ימי הטיול.
  סיורים, ביקורים ודמי כניסה לאתרים – בהתאם לתכנית הטיול המפורטת.
  מדריך ישראלי מצוות המדריכים הבכיר והמנוסה במדריכי רימון.
  מדריכים מקומיים דוברי אנגלית בהתאם לנדרש.
  טיפים לנותני השירותים השונים (למעט סבלות).
  אוטובוס תיירים נוח וממוזג צמוד לקבוצה.

  מה עושה את ההבדל

  ליסבון – כנסיית מנזר ז'רונימו

  ליסבון – בילוי ערב במופע פאדו

  אובידוש – עיירת ימי ביניים ציורית

  נזארה – כפר הדייגים

  אוויירו – "ונציה של פורטוגל"

  פורטו – ארמון הבורסה

  פורטו – שייט בנהר הדואורו

  פורטו – ביקור וטעימות יין במרתף יין אופייני

  פורטו – סיור לילי בעיר המוארת

  עמק הדואורו- שייט בנהר הדואורו

  טרנקוזו – בית הכנסת החדש

  בלמונטה – בית הכנסת, המוזיאון היהודי

  יער בוסאקו

  קואימברה – קמפוס האוניברסיטה העתיקה

  טומר – מבצר הטמפלרי         

  טומר – המוזיאון היהודי

  סינטרה – ביקור בארמון המלכותי הלאומי

  קאבו די רוקה -הנקודה המערבית ביותר ביבשת אירופה

  מעוניינים לצאת לטיול?

  צרו איתנו קשר

  כמו כן, אתה מוזמן ליצור קשר עם נציגי השירות
  שלנו בטלפון: 03-5260011

  הצטרף לטיול

  מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  חוברת הטיולים שלנו

  מלאו פרטים והחוברת בדרך אליכם

  צור קשר

  מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם