ספרד האמיתית
9
8
יולי 22
AM |
כולל הדרום וגיברלטר

טיול מאורגן לספרד

ספרד האמיתית

ויווה אספניה: 9 ימים מסעירים עם הנופים, הניחוחות והקצב הספרדי המיוחד. המסע שלנו ינדוד ממדריד המדהימה על שלל המוזיאונים, המונומנטים וחיי הלילה העשירים שלה עד למיצר גיברלטר שמפריד בין אירופה לאפריקה ומפגיש את הים התיכון עם האוקיינוס האטלנטי. בין לבין נתענג על עיירות עתיקות כמו סגוביה, גרנדה וטולדו ונתחקה אחר העקבות של תור הזהב של ספרד בתקופה בה חיו ושיגשגו בה יהודים לצד מוסלמים.

מדריד, סגוביה, עמק הנופלים, קורדובה, סביליה, רונדה, פוארטו באנוס, קוסטה דל סול, גיברלטר, מיחאס, גרנדה, טולדו

צור איתנו קשר לגבי הטיול

כמו כן, אתה מוזמן ליצור קשר עם נציגי השירות
שלנו בטלפון: 03-5260011

מסלול הטיול

 • 1

  תל אביב – מדריד

  נמריא למדריד, בירת ספרד ועם הנחיתה נצא לסיור מודרך. נתרשם מהשדרות הרחבות – הקסטליינה, אלקאלה, גראן ויה ופסאו דל פראדו. נראה את גני רטירו ואת כיכר סיבלס היפה, כמו גם את הארמון המלכותי, המשמש כיום לטקסים ולקבלות פנים רשמיות. נבקר בפלאסה אספניה, בה נראה את פסלו של מיגל דה סרוונטס – הסופר שהביא לעולם את סיפורו של "דון קישוט" – לוחם טחנות הרוח הספרדי המפורסם ועוזרו הנאמן סנצ'ו פנצ'ו. נטייל רגלית בפוארטה דל סול ("כיכר שער השמש"), נמשיך ונראה את אצטדיון הכדורגל של ריאל מדריד "סנטיאגו ברנבאו" ואת זירת מלחמת השוורים, לאס ונטאס. בתום הסיור נגיע למלון וארוחת ערב.
  בערב – נצא לסיור בעיר המוארת התוססת.

 • 2

  סגוביה, עמק הנופלים

  ניסע לסגוביה, השוכנת על צוק סלע בלב אזור מיוער בין שני נהרות. עיר מרשימה זו הוכרזה כאתר מורשת של אונסקו והייתה אחד המרכזים היהודיים החשובים עד לגירוש יהודי ספרד.  נערוך סיור במהלכו נראה את אמת המים הרומית המרשימה, שהפכה לאחד מסמלי העיר, הנחשבת לאחת מהאמות השמורות שנותרו. נטייל בסמטאות העיר, בפלאסה מאיור ונתרשם מהקתדראלה מהמאה ה-16, שזכתה לכינוי "גבירת הקתדראלות של ספרד". בתום הסיור נמשיך לעמק הנופלים, אתר ההנצחה לקורבנות מלחמת האזרחים הספרדית (1936-1939) – מונומנט עצום שבנה הגנרל פרנקו. נבקר בכנסייה שנחצבה בסלע ונראה את הצלב הגדול והמרשים. לסיומו של יום נחזור למדריד וארוחת ערב.

   

 • 3

  קורדובה, סביליה

  פנינו מועדות לדרום ספרד ולקורדובה, העיר בה חי ופעל הרמב"ם. נערוך סיור ונבקר במסגד המורי העתיק והמרשים – "לה מסקיטה", שהפך עם הכיבוש הנוצרי לקתדראלה. גגו של המסגד נבנה על מאות עמודי שיש מגולפים ובכיפות המסגד פסיפסים משובצים בזהב. נבקר גם ברובע היהודי הישן ("חודריה") ובכיכר טבריה נראה את פסלו של הרמב"ם ("מיימונידס" בספרדית). נבקר בבית הכנסת (במידה ויתאפשר) ונמשיך בסיור בין הסמטאות והכיכרות הקטנות. נציץ אל החצרות הפנימיות ונבקר בסמטת הפרחים ובכיכר ע"ש רבי יהודה הלוי. בתום הסיור נמשיך לסביליה, בירת חבל אנדלוסיה. ארוחת ערב

 • 4

  סביליה, שייט בנהר הגואדלכביר, מופע פלמנקו אנדלוסי

  נצא לסיור באחת הערים היפות באנדלוסיה השוכנת על גדת נהר הגואדלכביר. נטייל בעיר העתיקה ונבקר בפלאסה אספניה – כיכר שנבנתה לכבוד התערוכה הבינ"ל בשנת 1929. נמשיך לביקור בקתדראלה העצומה הבנויה בסגנון גותי-בארוקי, אשר לידה ניצב  מגדל הפעמונים – החיראלדה, שהיה בעבר מגדל המואזין של המסגד ששכן שם. הקתדראלה היא דוגמה קלאסית לסגנונות השונים באדריכלות הספרדית שמשקפים את שליטי המדינה. נראה את האלקאזר, המשמש עדיין את המשפחה המלכותית – ארמון שנבנה בסגנון מורי. נמשיך לטייל ברובע סנטה קרוז, בו התגוררה בעבר הקהילה היהודית בשל הסמיכות לארמון, ובו סמטאות צרות מעוטרות צמחי גרניום. נטייל במרכזיה התוססים וההומים של העיר ונערוך שייט בנהר הגואדלכביר, ממנו הפליגו בעבר משלחות ליבשת אמריקה. חזרה למלון ארוחת ערב.
  בערב – נצא לבילוי במופע פלמנקו מרהיב בסגנון אנדלוסי אופייני.

   

 • 5

  רונדה, קוסטה דל סול

  ניסע לאזור ההררי של אנדלוסיה בדרכנו לרונדה, בירת מולדת מלחמות השוורים של ספרד, השוכנת באזור קניונים מרשים. נסייר בעיר היפהפייה, שגשר חדש בה (פונטה נואבו) מחבר את העיר החדשה לעיר העתיקה. נסייר ברובע החדש, נראה את זירת מלחמת השוורים העתיקה ביותר בספרד ונסייר בסבך הסמטאות בעיר העתיקה. נמשיך דרומה לקוסטה דל סול ונבקר בטיילת היפה של עיירת הנופש היוקרתית, פוארטו באנוס. נסיים את היום במלון באזור קוסטה דל סול וארוחת ערב.

 • 6

  גיברלטר, מיחאס, גרנדה

  נצא לטיול במדינת הצוק – גיברלטר (יש להצטייד בדרכונים), השייכת לבריטניה ושוכנת במיקום אסטרטגי חשוב – מפגש של אפריקה ואירופה ושל הים התיכון והאוקיינוס האטלנטי. נעבור לנסיעה במיניבוסים ונבקר במערת הנטיפים סנט מייקל כמו גם בשמורת הקופים.

  אחה"צ – נגיע לביקור במיחאס, עיירה יפה וססגונית הממוקמת על הר ואחת הערים הלבנות המפורסמות של חבל אנדלוסיה. נמשיך בדרכנו צפונה לגרנדה, השוכנת למרגלות רכס הרי הסיירה נבאדה וארוחת ערב.

   

 • 7

  גרנדה

  נערוך סיור בעיר ששימשה כבירת "אמירות גרנדה" במאות 13-15 והינה העיר המוסלמית האחרונה שנכנעה לכוחות ספרד הנוצריים ב-1492. נבקר במתחם ארמון אלהמברה המרהיב, שיא הארכיטקטורה המורית בספרד. שם, באחת החצרות באולם השגרירים ניתן צו הגירוש ליהודי ספרד. נבקר גם בגני ארמון חנרליפה, ארמון הקיץ של שליטי גרנדה על שלל גינותיו ומזרקותיו ונצפה אל גבעת האלבייסין – הרובע המוסלמי של העיר. נבקר גם במרכזה ההיסטורי של העיר, בעלת ההיסטוריה של 800 שנה של שלטון מוסלמי. נמשיך לטייל בלוויית מלווה הקבוצה בסמטאות העתיקות, התוססות והגדושות בחנויות קורצות. חזרה למלון וארוחת ערב.

  לשימת לב: הביקורים במתחם ארמון אלהמברה וגני חנרליפה מותנים בקבלת האישורים המתאימים. במידה ולא נבצע הביקורים, יינתן ביקור חלופי .

  בערב – ניתן לצאת (בתשלום) לביקור ברובע אלבייסין, לערוך תצפית על ארמון אלהמברה המואר ולבלות במופע פלמנקו בסגנון צועני במערות הצוענים .

   

 • 8

  טולדו, מדריד

  נמשיך צפונה וניסע לדרך שהיוותה השראה לחלקים מספרו של סרוונטס, דון קישוט. נגיע לטולדו – "ירושלים אשר בספרד", כך קראו לה ביהדות. בעיר זו, בירת ספרד בעבר, ידעה הקהילה היהודית בשלהי המאה ה-11 שגשוג כלכלי, רוחני ותרבותי. נטייל בסמטאות הצרות, נראה את הקתדראלה המפוארת, נבקר ברובע היהודי ובבית הכנסת ונערוך תצפית פנוראמית על העיר ועל הגשרים הנטויים על נהר הטאחו. בתום הסיור נמשיך למלון במדריד וארוחת ערב.

   

 • 9

  מדריד תל אביב

  תם הטיול המקיף בחצי האי האיברי. הסעה לנמל התעופה וטיסה חזרה ארצה, לנמל התעופה ע"ש בן גוריון.

   

   

תאריכי יציאה קרובים

AM - טיול מאורגן לספרד

יציאה חזרה מדריך סטטוס הערות הזמן טיול
05/07/2022 13/07/2022 מדריך רימון
09/08/2022 17/08/2022 מדריך רימון
07/09/2022 15/09/2022 מדריך רימון
11/10/2022 19/10/2022 עופר אהרון

לתשומת לב:
AM 2413, 2417 שמונה ימים. בקשו את פירוט תכנית המעודכנת.
– מסלול עדכני יתקבל בעת הרישום ו/או לפני יציאת הטיול.
– הטיול יתקיים בהתאם להנחיות רשויות הבריאות בישראל ובמדינת היעד.
– באחריות הנוסע לרכוש פוליסת ביטוח נסיעות, בריאות, ומטען כולל כיסוי לביטול ולמקרה קורונה.
– ייתכנו שינויים בסדר הלינות והביקורים.
– בתקופת תערוכות, ירידים, אירועים מיוחדים וכנסים בערים השונות, תיתכן לינה מחוץ לעיר ו/או בעיר סמוכה, תוך שמירה על ביצוע מלא של תכנית הטיול הכלולה במחיר.
– בהתאם ללוח זמני הטיסות, ימי ושעות הפתיחה והסגירה של האתרים במהלך המסלול, ייתכנו שינויים (גם לאחר יציאת הקבוצה מהארץ) בסדר הביקורים וייתכנו גם ויתורים על חלק מאתרי הביקורים, כל זאת תוך מתן ביקורים חלופיים.
– כפוף לתנאים ומידע הכללי המפורסמים באתר האינטרנט.

הערות ומידע כללי

מידע כללי

טיסות ת"א-מדריד-ת"א.

בתי מלון – אכסון בבתי מלון דרגה ראשונה ו/או דרגת תיירות טובה.

כלכלה –  חצי פנסיון משך כל ימי הטיול.

סיורים, ביקורים ודמי כניסה לאתרים – בהתאם לתכנית הטיול המפורטת.

מדריך ישראלי מצוות המדריכים הבכירים והמנוסים של רימון.

אוטובוסי תיור נוחים וממוזגים.

טיפים לנותני השירותים השונים (למעט סבלות).

אוטובוסי תיור נוחים וממוזגים.

מערכת שמע אישית.

אפשרות ל-10 תשלומים שקליים ללא ריבית וללא הצמדה.

 

 

אוטובוס תיירים נוח וממוזג צמוד לקבוצה.

מערכת שמע אישית.

מה עושה את ההבדל

מדריד – סיור ערב  בעיר המוארת

סגוביה סיור עיר

עמק הנופלים אתר ההנצחה לקורבנות מלחמת האזרחים הספרדית

קורדובה המסגד המורי "לה מסקיטה" שהפך לקתדראלה

קורדובה הרובע היהודי ובית הכנסת

סביליה הקתדראלה, הרובע היהודי

סביליה – שייט בנהר הגואדלכביר

סביליה בילוי ערב במופע פלמנקו

רונדה העיר העתיקה

פוארטו באנוס עיירת הנופש היוקרתית בקוסטה דל סול

גיברלטר מערת הנטיפים, שמורת הקופים

מיחאס העיירה המפורסמת ב"דרך הערים הלבנות"

גרנדה מתחם ארמון אלהמברה, גני חנרליפה

טולדו בית הכנסת

 

רשימת בתי מלון

בתי המלון* הבאים או דומים להם יעמדו לרשות המטיילים

עיר מספר ימים בית המלון
מדריד 2+1 HOTEL SANTOS PRAGA
https://www.hotelmadridpraga.com/
סביליה 2

HOTEL YIT SEVILLA MAIRENA
http://www.hotelviasevillamairena.com/

 

קוסטה דל סול

1 NH CAMPO DE GIBRALTAR –
https://www.nh-hotels.com/hotel/nh-campo-de-gibraltar?gmb=new)
גרנדה 2

NEVADA PALACE
http://www.abadeshoteles.com/hotel-abades-nevada-palace.htm

*רשימה זו אינה מהווה התחייבות למלון מסוים.

 *רשימת בתי מלון מעודכנת תימסר לנוסעים לפני היציאה לטיול.

מעוניינים לצאת לטיול?

צרו איתנו קשר

כמו כן, אתה מוזמן ליצור קשר עם נציגי השירות
שלנו בטלפון: 03-5260011

הצטרף לטיול

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם

חוברת הטיולים שלנו

מלאו פרטים והחוברת בדרך אליכם

צור קשר

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם