ערים ונופים בסקנדינביה
12
11
KST |
פינלנד, שבדיה, נורבגיה, דנמרק

טיול מאורגן לסקנדינביה

ערים ונופים בסקנדינביה

ארבע הגדולות של סקנדינביה: 12 ימים בהם נפגוש כמה מהאטרקציות העיקריות של הצפון הרחוק של אירופה. במהלך הטיול – שייקח אותנו מפינלנד, דרך שוודיה ונורבגיה ועד לדנמרק – נטעם הן מהטבע הסקנדינבי המרשים על המאפיינים הייחודיים שלו (בין היתר, פיורדים וקרחונים), והן מהערים המופלאות של צפון אירופה שהצליחו לשגשג בתנאי מזג האוויר הקשים ולפתח מורשת תרבותית ואדריכלית עשירה. כך למשל, בפינלנד נבקר בבירה הלסינקי עתירת המונומנטים ובפורבו, עיירה שלא השתנתה בהרבה מאז ימי הביניים; בשוודיה נתענג על שטוקהולם המרהיבה ועל אופסלה, העיר האוניברסיטאית המקסימה; בנורבגיה נתרשם מאוסלו ומברגן העתיקה, ובדנמרק נהנה מהאווירה הקוסמופוליטית של קופנהגן.

הלסינקי, פורבו, שייט לילי לשטוקהולם, שטוקהולם, סיגטונה, אופסלה, לילהאמר, דרך הטרולים, פיורד גיירנגר, בריקסדאל, ברגן, אוסלו, שייט לילי לקופנהגן, קופנהגן.

צור איתנו קשר לגבי הטיול

כמו כן, אתה מוזמן ליצור קשר עם נציגי השירות
שלנו בטלפון: 03-5260011

מסלול הטיול

 • 1

  תל אביב - הלסינקי

  ניפגש בנתב"ג ונמריא דרך איסטנבול להלסינקי, בירת פינלנד. עם הנחיתה, נצא לסיור בו נראה את השוק המקומי, העיר החדשה, כיכר הסנאט ואוניברסיטת הלסינקי ואף נבקר בכנסיית "טמפליאוקיו", החצובה כולה בסלע. בהמשך נסייר בשדרה המרכזית בפארק אספלנדי, נראה את הקתדרלה הפרובוסלבית המרשימה ואת מצבת הזיכרון לזכרו של המלחין הלאומי-פיני סיבליוס. בתום הסיור נגיע למלון באיזור.
 • 2

  פורבו, שייט לילי לשטוקהולם

  נצא לטיול בפורבו, עיירת ימי ביניים קסומה השוכנת על אחת הדרכים העתיקות ביותר בפינלנד, שמוצאה בשטוקהולם ומסתיימת בשטח רוסיה. נסייר בעיר העתיקה- בה מבנים עתיקים, מוזיאונים קטנים, גלריות ובתי עץ הצמודים לנהר וצבועים באדום. הקפדה על שימור היסטורי, אסתטיקה ואווירה ניכרים בכל פינה של העיר העתיקה.

  אחה"צ – נפליג בשייט לילי לשטוקהולם בתאים פנימיים זוגיים עם 2 מיטות תחתונות.

 • 3

  שטוקהולם

  עם בוקר נעגון בשטוקהולם, בירת שבדיה ולאחר ארוחת בוקר על הספינה נצא לסיור במהלכו נבקר בבית העירייה המפורסם, בו מתקיימים הארוחה והנשף לאחר הענקת פרסי נובל השונים (למעט פרס נובל לשלום המוענק באוסלו). נראה את הארמון המלכותי ובסמוך לו את הכנסייה הגדולה, בה התקיימו בעבר אירועים חשובים של משפחת המלוכה. כמו כן, נתרשם מהעיר העתיקה ונבקר במוזיאון אוניית התותחים "וואסה", שטבעה בהפלגת הבכורה במאה ה-17 ונמשתה מן הים כמעט בשלמותה.

 • 4

  סיגטונה, אופסלה

  לאחר ארוחת הבוקר ניסע לסיגטונה, עיירה מקסימה שבתיה צבועים בצבעי פסטל רכים ושוכנת לשפת ימת מלארן. זהו היישוב הויקינגי הראשון ומשמש כאתר מורשת ויקינגית. נמשיך לאופסלה, בירת שבדיה בעבר וכיום עיר אוניברסיטאית מפורסמת. נערוך סיור היכרות במהלכו נראה את המבצר, הקתדראלה ובניין האוניברסיטה. לקראת ערב נגיע ללינה באזור אורברו.

 • 5

  לילהאמר, מאייהאוגן

  ניסע צפון מערבה ו"נחצה" את הגבול לנורבגיה בדרכנו לאגם מיוסה וללילהאמר, עיר משחקי אולימפיאדת החורף בעבר. נבקר במקפצת הסקי המפורסמת ובמוזיאון הפתוח במייהאוגן, המאפשר הצצה לחיי הכפר הנורבגיים והפולקלור המקומי. ניסע באזור נופי ההרים של דרך פר גינט ונלמד אודות המחזה מהמאה ה-19 של הנריק איבסן המספר על הרפתקאותיו של בחור נורבגי בשם פר גינט. למחזה חוברה יצירה מוזיקלית מאת אדוארד גריג. לינה באזור עמק גודבראנדס, ארוחת ערב.

 • 6

  דרך הטרולים, שייט בפיורד גיירנגר

  יום של טבע פראי ונשגב ביופיו. ניסע צפונה לאנדלסנס השוכנת לחופו של פיורד רומסדאל. נטפס מעלה ב-11 פיתולים חדים בדרך הטרולים ונחשף לנופים דרמטיים שמסביב. נסיים את יומנו בשייט קסום בפיורד הגיירנגר המוקף בפסגות הרים ושופע במפלי מים רבים ובצמחיה ירוקה. לינה באזור הפיורדים, ארוחת ערב.
 • 7

  קרחון בריקסדאל, סטגשטיין, מפלי טווינדה, ברגן

  לאחר ארוחת הבוקר נשים פעמינו אל קרחון בריקסדאל, שלוחה של שדה הקרח העצום יוסטדאל, היחיד באירופה המהווה שריד לתקופת הקרחונים הקדומה. נעלה רגלית אל הקרחון (למעוניינים ניתן להשכיר רכב גולף אל הקרחון). נמשיך בדרכינו לאורלנד ולנקודת התצפית המפורסמת סטגשטיין, המאפשרת צפייה בנוף עוצר נשימה של הפיורד והאזור סביב. בהמשך נעצור לביקור במפלי טווינדה ולסיומו של יום ארוך וחווייתי נגיע לבירת ארץ הפיורדים, ברגן. לינה באזור.

 • 8

  ברגן, גשרים באוקיינוס האטלנטי

  ברגן, עיר נמל השוכנת לשפת האוקיינוס האטלנטי ומוקפת הרים. העיר נחשבת לבירת חבל הפיורדים ולאחת הערים היפות בעולם. את היום נקדיש לסיורים בעיר – בנמל, בסמטאותיו הצרות של רובע בריגן הציורי, לצד בתי העץ הצבעוניים מתקופת ימי הביניים ברובע ההנסיאטי ובשוק הדגים הססגוני.

  אחה"צ – נצא לטיול על פני הגשרים שבין האיים באוקיינוס האטלנטי.

 • 9

  אוסלו

  ניפרד מברגן וניסע לאורכו של פיורד הארדנגר. נבקר במפלי שטיינדאל ובמפלי וארינג ונמשיך בנופים קסומים של הרים, אגמים ומפלים בדרכנו לאוסלו, בירת הממלכה הנורבגית. לינה באזור.
 • 10

  אוסלו, שייט לילי לקופנהאגן

  לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום נפלא באוסלו. נעלה לגבעת הולמנקולן- ממרפסת התצפית נשקיף בנוף הפנורמי של העיר ובמקפצת הסקי. נמשיך לסיור בעיר- בפרוגנר פארק, בו כ-200 פסלים של האומן גוסטאב ויגלנד. נראה את הארמון המלכותי, בית הפרלמנט, בית העירייה, כיכר העיר, מזרקות המים, התיאטרון הלאומי, בית האופרה המודרני ומצודת אקרסהוס. נבקר במוזיאון רפסודת קונטיקי של גדול החוקרים הימיים תור היירדאל.

  אחה"צ – ניסע לנמל ונפליג בשייט לילי לקופנהאגן (בתאים פנימיים זוגיים עם 2 מיטות תחתונות, ולא במיטות קומותיים). ארוחת ערב כלולה.

 • 11

  קופנהאגן

  לאחר שנעגון בקופנהגן, נצא לסיור מקיף בעיר המהווה את המרכז הפיננסי והמסחרי הגדול בצפון אירופה. נראה את ארמון אמיליאנבורג בו מתגוררת משפחת המלוכה הדנית,

  את מזרקת "גפיון"- תזכורת לעברה המיתולוגי באמונה הסקנדינבית. ממש לידה ממוקם אחד מסמליה המובהקים של קופנהגן, פסל "בת הים הקטנה" בהשראת גדול סופרי הילדים הנס כריסטיאן אנדרסן. נגיע לכיכר ישראל, המציינת את יחסה של המחתרת הדנית לקהילה היהודית במלחמת העולם השנייה. נראה את מקום מושבו של הפרלמנט הדני ובית העירייה ונטייל במדרחוב הארוך ביותר באירופה- הסטרויט. במידה ויתיר הזמן, נטייל לאורך ניהאבן – "הנמל החדש" – תעלת מים צרה בה עוגנות סירות ומשני צידיה מסעדות ובניינים בשלל צבעים.

  בערב – נצא לסיור במרכז העיר.

 • 12

  קופנהגן - תל אביב

  לאחר ארוחת הבוקר נצא להשלמת הסיורים בעיר. נמשיך לנמל התעופה של קופנהגן ונטוס דרך איסטנבול בחזרה ארצה.

 • – מסלול עדכני יתקבל בעת הרישום ו/או לפני יציאת הטיול.- הטיול יתקיים בהתאם להנחיות רשויות הבריאות בישראל ובמדינת היעד.- באחריות הנוסע לרכוש פוליסת ביטוח נסיעות, בריאות ומטען הכוללת כיסוי במקרה של ביטולאו קורונה.- ייתכנו שינויים בסדר הביקורים והלינות.- בתקופת תערוכות, ירידים, אירועים מיוחדים וכנסים בערים השונות, תיתכן לינה מחוץ לעירו/או בעיר סמוכה, תוך שמירה על ביצוע מלא של תכנית הטיול הכלולה במחיר.- בהתאם ללוח זמני הטיסות, ימי ושעות הפתיחה והסגירה של האתרים במהלך המסלול, ייתכנושינויים (גם לאחר יציאת הקבוצה מהארץ) בסדר הביקורים וייתכנו גם ויתורים על חלק

  מאתרי הביקורים, כל זאת תוך מתן ביקורים חלופיים.

  – מומלץ לעיין בעמודי התנאים והמידע הכללי המפורסמים בסוף החוברת.

הערות ומידע כללי

מידע כללי

טיסות בחברת טורקיש איירליינס ת"א-הלסינקי, קופנהאגן-ת"א (דרך איסטנבול).

בתי מלון – אכסון בבתי מלון דרגה ראשונה ו/או דרגת תיירות טובה.

כלכלה – ארוחות בוקר סקנדינביות מזנון חופשי ועוד 3 ארוחות ערב.

טיפים לנותני השירותים השונים (למעט סבלות).

אוטובוס נוח וממוזג.
יתכנו שינויים בסדר הלינות והביקורים באזור הפיורדים

מה עושה את ההבדל

הלסינקי – כנסיית טמפליאוקיו החצובה בסלע.

שייט לילי מהלסינקי לשטוקהולם.

שטוקהולם – בית העירייה.

שטוקהולם – מוזיאון ספינת התותחים "וואסה".

סיגטונה – העיירה המקסימה על גדות ימת מלארן.

אופסלה – בירת שבדיה בעבר.

לילהאמר – מוזיאון הכפר מייהאוגן.

דרך הטרולים.

פיורד גיירנגר- שייט בפיורד המפורסם.

קרחון בריקסדאל.

תצפית סטגשטיין.

מפלי טווינדה.

ברגן – שוק הדגים, הרובע ההנסיאטי.

ברגן – טיול לגשרים שבין האיים באוקיינוס האטלנטי.

מפלי שטיינדאל

מפלי וארינג

אוסלו – מקפצת הסקי הולמנקולן.

אוסלו – מוזיאון רפסודת "קונטיקי".

אוסלו – פרוגנר פארק ופסלי ויגלאנד.

שייט לילי מאוסלו לקופנהאגן.

קופנהגן – סיור ערב

רשימת בתי מלון

בתי המלון* הבאים או דומים להם יעמדו לרשות המטיילים

עיר מספר ימים בית המלון
הלסינקי 1 HELSINKI HOTEL CLARION https://katzr.net/97ca1e
שייט לילי

לשטוקהולם

2

LINE SILJA TALLINK https://katzr.net/08fb33

אורברו 1 WEST OREBRO SCANDIC https://katzr.net/6031d7
אזור וינסטרה 1

SKEIKAMPEN THON https://katzr.net/e54b81

אזור  הפיורדים 1

RAFTEVOLD HOTEL
https://havilahotelraftevold.no

NORDFJORD HOTELL
https://www.nordfjord-hotell.no

ברגן 2

SCANDIC FLESLAND
https://www.scandichotels.no/hotell/norge/bergen/scandic-flesland-airport

אוסלו 1 SCANDIC FORNEBU
https://www.scandichotels.no/hotell/norge/oslo/scandic-fornebu
שייט לילי

לקופנהאגן

 1 DFDS SEAWAYS
www.dfdsseaways.dk
קופנהאגן 1  AC BELLA SKY https://www.marriott.com/hotels/travel/cphaccopenhagen

SCANDIC FALKONER

https://www.scandichotels.com/hotels/
denmark/copenhagen/scandicfalkoner

*רשימה זו אינה מהווה התחייבות למלון מסוים.

 *רשימת בתי מלון מעודכנת תימסר לנוסעים לפני היציאה לטיול.

מעוניינים לצאת לטיול?

צרו איתנו קשר

כמו כן, אתה מוזמן ליצור קשר עם נציגי השירות
שלנו בטלפון: 03-5260011

חוברת הטיולים שלנו

מלאו פרטים והחוברת בדרך אליכם

הצטרף לטיול

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם

צור קשר

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם