פניני הבלטיות ליטא, לטביה אסטוניה
8
BT

פניני הבלטיות – ליטא, לטביה, אסטוניה

צור איתנו קשר לגבי הטיול

כמו כן, אתה מוזמן ליצור קשר עם נציגי השירות
שלנו בטלפון: 03-5260011

מסלול הטיול

 • 1

  תל אביב – ווילנה

  ניפגש בנמל התעופה ע"ש בן גוריון ונטוס דרך איסטנבול לווילנה, בירת ליטא. עם הנחיתה נצא לסיור בו נערוך תצפית ממרומי המצודה העתיקה, נראה את הקתדראלה ו"מגדל הפעמון", נבקר במתחם בן מאות השנים של אוניברסיטת ווילנה – אחד ממוקדי ההשכלה הגבוהה, מהמוקדמים והמרשימים במזרח אירופה. נמשיך ונראה את בית הפרלמנט הליטאי – הסיימאס, השוכן ברחוב הראשי של העיר ונקרא על שמו של מייסד העיר גדימינאס. בתום הסיור נגיע למלון וארוחת ערב.
 • 2

  ווילנה, פונאר, טראקאי

  יום סיור נוסף אותו נתחיל ברובע האומנים. נבקר בכנסיית אנה הקדושה – דוגמה מרתקת לאדריכלות גותית, נלמד על הקשר של המשורר אדם מיצקביץ' לווילנה ונראה את הפסל לזכרו. נבקר בגלריית הענבר "הזהב של ליטא" ובאתרים יהודיים כולל בית הכנסת, אזור הגטו, רחובות על שמם של הגר"א ושל מרק אנטוקולסקי. נמשיך לכיכר העיר ו"שער השחר" המפורסם בעולם הקאתולי. נבקר במוזיאון היהודי ונמשיך לביקור מיוחד ומרגש ביער פונאר, גיא ההריגה הגדול של יהדות ליטא. ניסע לטראקאי, בירתה של ממלכת ליטא במאות ה-14 ו-15, עת היו דוכסות ליטא – האימפריה הגדולה והחזקה של מרכז אירופה. נבקר בטירה המרשימה, המשמשת כיום כמוזיאון ההיסטוריה הליטאית. במאה ה-15 הובאה לטראקאי קהילה קראית מחצי האי קרים וצאצאי הקהילה חיים כאן עד היום. נבקר ברובע הקראי ונראה את "בית הכנסת" שלהם.
  חזרה למלון לעת ערב וארוחת ערב.
 • 3

  קובנה

  פנינו מועדות לקובנה, העיר השנייה בגודלה בליטא. נבקר בגבעת אלקסות ונהנה מהנוף הפנורמי של הנהרות נמן ונריס ושל העיר העתיקה. נרד למרכז העיר, נראה את בניין העירייה המכונה "הברבור הלבן" וניכנס לביקור בכנסיית פטרוס ופאולוס, להתרשם מהשילוב של בארוק וגוטיקה. נטייל ברחוב "וילנה" וברחובות הקרויים על שמם של הסופרים העבריים אברהם מאפו ולודוויג זמנהוף. נעבור בגן בית הנשיא לשעבר, נגיע למדרחוב "שדרת החרות" ונמשיך דרך הבית בו התגורר הדיפלומט היפני סוגיהרה, אשר הנפיק בשנת 1939 ויזות לפליטים היהודים והציל בכך 6,000 יהודים. נמשיך בסיורנו המודרך בקובנה היהודית, שהייתה נקודת ציון חשובה בתולדות היהודים ומכאן הגיעו זמנהוף, לאה גולדברג, אברהם מאפו ועוד. נבקר בסלובודקה, השכונה היהודית המפורסמת בתקופה שלפני מלחמת העולם השנייה ובעיר העתיקה. הגעה למלון וארוחת ערב.
 • 4

  קאיידאני, שאוולי, רונדלה

  אנו בדרכנו לריגה. בדרך נעצור לביקור בקיידאני, בה עשה הגאון מווילנה את צעדיו הראשונים בלימודיו. במקום נשמרו שלושה בתי כנסת ששניים מהם, כמו גם כיכר העיירה שופצו ושוחזרו, כמו גם הכנסייה הייחודית הבנויה מעץ. נמשיך לשאוולי, שם נתרשם מקרוב מאורח חייה של "אצולת הממון" היהודית. נבקר  ב"אחוזת" משפחת פרנקל ובבית החרושת לעיבוד עורות של המשפחה. הלאה ל"גבעת הצלבים", אתר זיכרון יחיד במינו, המשמש גם כמקום עליה לרגל לצליינים מכל העולם. נחצה את הגבול ללטבייה ונבקר בארמון רונדלה המרשים, אותו בנה האדריכל ראסטרלי (אשר בנה גם את ארמון החורף בסנט פטרבורג). נמשיך לריגה, בירת לטביה ונתחיל בסיור בו נתרשם מהאדריכלות בסגנון ארט נובו, נבקר ברחוב אלברטה ונהנה מהיצירות המיוחדות של מיכאל איזנשטיין. לאחר שנסייר מעט בעיר החדשה נגיע למלון לארוחת ערב.
 • 5

  ריגה

  לאחר ארוחת הבוקר נתחיל את סיורנו המקיף בריגה המעניינת והמקסימה. נראה את חומות העיר,
  ה"שער השבדי" והקתדראלה מהמאה ה-13, קומפלקס בתי "שלושה האחים", ארמון הנשיא, פסל החירות ועוד. נתרשם מהמגוון הארכיטקטוני של המבנים ובהם הבית של "שחורי הראש", נראה את בית הגילדה הגדולה והקטנה, את "בית מצנדורף" – המשקף את אורח חייהם של הסוחרים הגרמניים העשירים, שהיו מרכיב חשוב באוכלוסייה המקומית ובפעילותה הכלכלית. נמשיך לריגה היהודית ונבקר בבית הכנסת היחיד ששרד בעיר העתיקה. נגיע גם לרובע היהודי ונראה את האנדרטה לזכר בית הכנסת הגדול של ריגה, שנשרף ע"י הנאצים ועוזריהם ואת בית הספר היהודי הראשון באימפריה הרוסית.
  אחה"צ – ניסע ליורמאלה, עיירת קיט ונופש לחוף הים הבלטי, שם נטייל לאורך החוף ונוכל להתרווח להנאתנו באחד מבתי הקפה. חזרה למלון וארוחת ערב.
 • 6

  סיגולדה, טאלין

  נמשיך בדרכנו צפונה לטאלין, בירתה של אסטוניה. התחנה הראשונה בדרך תהיה ב"שווייץ הלטבית", עיירה בשם סיגולדה (" יער הניצחון" בלטבית), שם התרחשו קרבות קשים בין האבירים עבור השליטה באזור. נבקר בשרידי מבצר האבירים של סיגולדה ובמוזיאון של אראיידה – מבצר הבישוף לשעבר. בפרק המוזיאון נהנה מפיסול באבן ובנופים מדהימים של עמק נהר גאויה. נחצה את הגבול לאסטוניה ונעצור בעיר הנופש פארנו. נטייל במדרחוב, נראה את פסל המנהיג הרוחני של המחתרת האסטונית נגד הצאר הרוסי ואת אנדרטת מגילת העצמאות. נצא לחוף הים הבלטי להתרשם מהחופים הלבנים ובשעות הצהריים המאוחרות נגיע לטאלין, העיר הגדולה ביותר באסטוניה. לאחר סיור היכרות ראשוני, נגיע למלון וארוחת ערב.
 • 7

  טאלין

  סיורנו המודרך בעיר יפהפייה זו ייקחנו אל העיר העתיקה. בהמשך נבקר ב"שדה הזמרה", מקום בו החלה עצמאותה של אסטוניה שהובילה להתפרקות ברית המועצות. נמשיך ל"פיריטאי" – אזור בו התקיימה תחרות שייט באולימפיאדת 1980. נבקר בבית הכנסת היפה שנבנאה מתרומות תושבי טאלין ונדבנים זרים.

  נבקר בעיר העליונה נתרשם מחומות העיר ומגדליה, נראה את בית הפרלמנט האסטוני ולידו את כנסיית אלכסנדר נייבסקי – סמל לשלטון הרוסי באסטוניה משך למעלה מ-200 שנה. נתרשם מהנוף היפהפה של העיר והנמל ונרד לעיר התחתית ברחוב "פיק יאלג" (הרגל הארוכה). נעבור דרך מגדל "מרגרטה השמנה" לעיר התחתית. נבקר בכיכר העירייה, בבית המרקחת העתיק (משנת 1422) ונסיים את הסיור בעיר העתיקה בבתי המלכה של מקציעות השונים ובשוק המזכרות. חזרה למלון וארוחת ערב.

  בערב – לאחר ארוחת הערב נצא אל העיר העתיקה, פנינה ארכיטקטונית אשר נשתמרה כעיר מסחר גרמנית מימי הביניים וכיום מהווה ריכוז ססגוני של מסעדות, בתי קפה ועוד.
 • 8

  טאלין – תל אביב

  ביומנו האחרון לטיול נבקר במוזיאון רוקה אל מארה, בו תצוגה של מבני עץ היסטוריים, אשר היו אופייניים לכפרים במאות ה-18 ו-19. נתרשם מהאדריכלות של החוות, הטברנות, טחנות הרוח ועוד. בתום הביקור ניסע לנמל התעופה ונטוס דרך איסטנבול חזרה ארצה.

מומלץ לעיין בעמודי התנאים והמידע הכללי

מעוניינים לצאת לטיול?

צרו איתנו קשר

כמו כן, אתה מוזמן ליצור קשר עם נציגי השירות
שלנו בטלפון: 03-5260011

חוברת הטיולים שלנו

מלאו פרטים והחוברת בדרך אליכם

הצטרף לטיול

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם

צור קשר

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם