לטייל בתוך גלויה
12
11
ME |
סקוטלנד ואירלנד

לטייל בתוך גלויה – טיול מאורגן לסקוטלנד ואירלנד

האיים הבריטיים ואירלנד

בריטניה הגדולה: במשך 12 ימים נבקר בבריטניה ואירלנד. הטיול, המחולק בחלוקה גיאוגרפית היסטורית, ובו המטיילים לומדים על הדומה והשונה בין אנגליה, וולס, סקוטלנד ואירלנד. הטיול מתחיל במגמה צפונית. אחרי שנבקר בעיירה האנגלית סטרטפורד, עירו של שייקספיר, נתקדם לעיר יורק רווית ההיסטוריה וממנה נעבור לנופים הפראיים של סקוטלנד על האגדות שנרקמו בהם, כמו למשל לוך נס המפורסם ו'מפלצת האגם' שבו. נמשיך דרך הערים העיקריות אדינבורו, גלזגו ואינוורנס ולא נוותר על ביקור במבשלת ויסקי. בהמשך ניקח מעבורת לאירלנד האי הירוק והקסום, בו נשלב בין מרחבים כפריים ירוקים עוצרי נשימה לעיר מרתקת כמו גלזגו. בצאתנו מאירלנד נחלוף דרך וולס היפה ואת הטיול נסיים באנגליה בין ערים מרהיבות כמו באת' ואוקספורד, וכמובן, גם בעיר הגדולה מכולן – לונדון.

הטיול המקיף ביותר לסקוטלנד ואירלנד!
אדינבורו, פיטלוכרי, ה"היילנדס"- הרמה הסקוטית, חבל האגמים – לוך נס ולוך לומונד, עמק גלן קו, בלפסט,
סוללת הענקים, לונדונדרי, שמורת קונמרה, גלוואי, צוקי מוהר, טבעת קרי, קינסייל, קוב, גלנדאלוך, וויקלו, דבלין

צור איתנו קשר לגבי הטיול

כמו כן, אתה מוזמן ליצור קשר עם נציגי השירות
שלנו בטלפון: 03-5260011

מסלול הטיול

 • 1

  תל אביב - אדינבורו

  תל אביב – אדינבורו
  נמריא מנתב"ג בטיסה דרך יעד ביניים לאדינבורובירתה של סקוטלנד. עם הנחיתה, נבקר בסאות' קווינספרי ונראה את שלושת הגשרים ביניהם גשר פורת' האייקוני שהוקם בשנת 1889 וגשר המיתרים החדש שנבנה לאחרונה. ארוחת ערב ולינה באזור.
 • 2

  אדינבורו

  נצא לסיור באדינבורו ונתרשם מסגנון הבנייה המודרני של העיר החדשה לעומת סגנון ימי הביניים המאפיין את האזור העתיק. נבקר בטירה המרשימה, נצעד ב"רויאל מייל"-  רחוב עתיק תלול ומרוצף באבן, המחבר את הטירה אל ארמון הולירוד, בו התגוררה מרי, מלכת סקוטלנד. נמשיך לרחוב פרינסס, החוצץ בין העיר העתיקה לחדשה. נטייל בגני פרינסס סטריט ונתרשם מהמבנים בסגנון נאו קלאסי, ביניהם גם הגלריה לאמנות, המציגה שלל יצירות מופת.
  בערב-  נהנה מסיור באזור כפרי מפתיע בלב העיר, שהיה למרכז תעשיית הנייר, שצמחה באדינבורו במאה ה- 18.

   

 • 3

  פאלקירק, פיטלוכרי, ה"היילנדס" (הרמה הסקוטית)

  לאחר ארוחת הבוקר ניסע לביקור בשני אתרים מפתיעים בעיירה פאלקירק, המציגים את החיבור של סקוטלנד למורשת הטכנולוגית והתעשייתית וכן לשורשים הקלטיים. נשים פעמינו צפונה לעבר ה"היילנדס". נחלוף על פני קינרוס, בה חתמה מרי סטיוארט על ויתור המלוכה ונגיע לפיטלוכרי, שם נבקר במזקקת וויסקי ונתרשם מתהליכי ייצור הוויסקי. נמשיך לתצפית הקווינס, נקודת תצפית מרהיבה ולעת ערב נגיע למלון באזור ה"היילנדס". ארוחת ערב.

   

 • 4

  ה"היילנדס" (הרמה הסקוטית) - אינברנס, חבל האגמים, גלזגו

  נפתח את היום בהיכרות עם העיר אינברנס, בירת הצפון. ניסע לאורכו של הארוך והמסתורי באגמי סקוטלנד, לוך נס. נמשיך דרך העיירה הציורית פורט אוגוסטוס למונומנט חיילי הקומנדו הבריטים שהתאמנו לפלישה לאירופה בתקופת מלה"ע ה-2. ניסע לפורט וויליאם, השוכנת למרגלות בן נוויס, ההר הגבוה ביותר בסקוטלנד. נעבור בעמק גלן קו הידוע גם כעמק הדמעות, זכר לטבח הגדול ביותר בהיסטוריה הסקוטית שהתרחש ב-1692, בו נטבחו בני שבט המקדונלד. בדרכנו ניסע לאורכו של לוך לומונד, גדול אגמי סקוטלנד ונעצור לביקור בכפר לוס. בסיום היום נגיע ללינה באזור גלזגו.

   

 • 5

  שייט לאירלנד, בלפסט (צפון אירלנד)

  הבוקר נצא בנסיעה לקיירנריאן, ממנה נחצה בשייט במעבורת לבלפסט, בירת צפון אירלנד. נערוך סיור בעיר המיוחדת בסגנון מבניה הוויקטוריאניים. נראה את בית העירייה, בית האופרה, המספנות הגדולות ומגדל השעון. נגיע אל הרחובות שאנקיל ופולס הידועים, שהיוו את זירת המאבק בין הפרוטסטנטים והקתולים וגם נחזה בציורי הקיר ובאנדרטאות הרבות המנציחות את המחיר הכבד ששילמו התושבים. נראה אף את מרכז המבקרים בדמותה של האנייה "טיטאניק". ארוחת ערב ולינה באזור.
 • 6

  סוללת הענקים, לונדונדרי

  ניסע לסוללת הענקים במחוז אנטרים, תופעת טבע מרשימה ואתר גיאולוגי בו קיימים כ-40 אלף עמודי בזלת משושים צמודים. האתר הוכרז ע"י אונסק"ו כאתר מורשת עולם. נמשיך לעיר החומה לונדונדרי (בפי פרוטסטנטים), דרי (בפי הקתולים) – השנייה בגודלה בצפון אירלנד. נסייר רגלית בעיר העתיקה ועל חומותיה. דרי הינה העיר שסימלה יותר מכל את המאבק העקוב מדם בין ה-IRA, ארגון ששאף לכונן שלטון עצמאי באירלנד לבין שלטון הממלכה המאוחדת. נסייר במרכז העיר ובשכונות הקתוליות, בהן ציורי הקיר המנציחים את המאבקים והקורבנות. לינה  באזור סליגו או באלינה.

   

 • 7

  חבל קונמרה, גלוואי

  נצא דרומה לכיוון שמורת הטבע קונמרה, השוכנת בקצה של אירופה, על חופה המערבי של אירלנד – אזור בעל נופים פראיים, הרים, מפרצים, נחלים, עיירות קסומות ואגמים. נבקר במנזר/אחוזת קילמור שעל גדות האגם. נמשיך לביקור בקליפדן, עיירת דייגים שהפכה למרכז תיירות בשמורת קונמרה. לסיומו של יום נגיע לגלוואי, כפר דייגים שצמח והתפתח למרכז תוסס ועיר אוניברסיטאית. נערוך סיור היכרות בו נראה את כיכר איירה הצבעונית, את מצודת לינץ' וכן את כנסיית סנט ניקולאס בה, כך גורסת המסורת, נשא כריסטופר קולומבוס תפילה טרם הפלגתו לאמריקה. לינה באזור וארוחת ערב.

   

 • 8

  צוקי מוהר, בונראטי, קילארני

  הבוקר נשים פעמינו אל צוקי מוהר, צוקים ייחודיים היורדים כחומה אל הים מגובה של 180 מ'. לאחר תצפיות נוף נגיע לביקור בפארק הפולקלוריסטי בונראטי – בו הזמן עמד מלכת. נבקר בטירה ובבתים האירים המשוחזרים. בהמשך דרכנו אינסוף גווני ירוק ילוונו בנסיעתנו דרומה. נחלוף על פני כפרים חקלאיים ושטחי מרעה ונסיים את היום במלון באזור טבעת קרי, האזור ההררי היחיד באירלנד.

   

 • 9

  טבעת קרי

  לפנינו יום טיול בטבעת קרי. המסלול הסובב את חצי האי איוורה, עובר לאורך קו החוף בכבישים פתלתלים, כפרים ציוריים, בנופים מרהיבים, במפרצים החבויים ובשדות ירוקים. נבקר בכפרים קטנים, ביניהם גם בווטרוויל, עיירה שהתחבבה במיוחד על צ'רלי צ'פלין, שנהג לבלות בה את חופשותיו. נבקר בחווה אירית אופיינית, בה נראה את אימון כלבי הבורדר-קולי לאיסוף והנחיית הכבשים באזורים ההרריים.
  בערב- נצא לסיור היכרות כולל ארוחת ערב במסעדה מקומית בעיר שזכתה לכינוי "בית היופי", קילארני.

   

 • 10

  קוב, קינסייל, קילקני

  נפתח את היום בביקור בבית מקרוס, בית לורדים לשעבר ונבקר בגניו המרהיבים המשתרעים לחוף האגם. נמשיך לקוב, נבקר במרכז המורשת האירית ונלמד אודות הרעב הגדול באירלנד שבעקבותיו החלה ההגירה לארה"ב. כמו כן, נשמע את סיפור אניית הטיטניק המפורסמת שיצאה מנמל קוב הסמוך. מכאן נגיע לעיר הנמל היפה קינסייל ונסיים את היום באזור קילקני.

   

 • 11

  גלנדאלוך, וויקלו, דבלין

  לאחר ארוחת הבוקר וסיור קצר בקילקני נשים פעמינו לאגם גלנדאלוך, נבקר באתר הנזירי הקדום ונהנה ממראות הנוף המרהיבים. נמשיך למחוז וויקלו ונבקר בגנים היפים של אחוזת פאוורסקורט. נמשיך לדבלין ועם ההגעה נבקר במבשלת גינס הרשמית ונטעם להנאתנו מבירה טרייה. ארוחת ערב.

  בערב – נצא לסיור ערב בדבלין.

   

 • 12

  דבלין – תל אביב

  נצא לסיור בעיר בה התרבות האירית מורגשת בכל פינה בעיר – טירות, ארכיטקטורה, פאבים אירים, מאכלים אירים ובירה איכותית. נראה את הכיכרות האלגנטיות מתקופת המלך ג'ורג', את  ה"דויל" –  בית הפרלמנט האירי ואת פניקס פארק. נערוך תצפית על קתדרלת סנט פטריק – בה קבור גם ג'ונתן סוויפט, הסופר שכתב בין היתר את "מסעות גוליבר". נראה את טריניטי קולג' – האוניברסיטה החשובה בדבלין ונסיים ברחוב אוקונול, בו נמצא בית הדואר שהיה מוקד המרד נגד הבריטים בפסחא 1916. בהתאם לשעת הטיסה, נסיעה לנמל התעופה וטיסה דרך איסטנבול חזרה ארצה. נחיתה בנתב"ג בשעות הלילה.

לתשומת לב:

 • מסלול עדכני יתקבל בעת הרישום.
 •  ייתכנו שינויים בסדר הביקורים והלינות.
 • בתקופת תערוכות, ירידים, אירועים מיוחדים וכנסים בערים השונות, תיתכן לינה מחוץ לעיר ו/או בעיר סמוכה, תוך שמירה על ביצוע מלא של תכנית הטיול הכלולה במחיר.
 • בהתאם ללוח זמני הטיסות, ימי ושעות הפתיחה והסגירה של האתרים במהלך המסלול, ייתכנו שינויים (גם לאחר יציאת הקבוצה מהארץ) בסדר הביקורים וייתכנו גם ויתורים על חלק מאתרי הביקורים, כל זאת תוך מתן ביקורים חלופיים.
 • מומלץ לעיין בעמודי התנאים והמידע הכללי

הערות ומידע כללי

מידע כללי

* טיסות ת"א-אדינבורו, דבלין-ת"א (בחברת טורקיש אירליינס דרך איסטנבול).

* בתי מלון – אכסון בחדרים זוגיים בבתי מלון דרגה ראשונה ו/או דרגת תיירות טובה.

* כלכלה – ארוחות בוקר בסגנון מקומי (סקוטיות/איריות) + 6 ארוחות ערב.

* סיורים, ביקורים ודמי כניסה לאתרים – בהתאם לתכנית הטיול המפורטת.

* מדריך ישראלי מצוות המדריכים הבכיר והמנוסה במדריכי רימון.

* מדריכים מקומיים דוברי אנגלית בהתאם לנדרש.

* טיפים לנותני השירותים השונים.

* דמי סבלות בבתי המלון (מזוודה אחת לאדם).

* אוטובוסי תיור נוחים וממוזגים.

מה עושה את ההבדל

אדינבורו – ביקור בטירה, סיור ערב

פיטלוכרי – מזקקת וויסקי, תצפית הקווינס

ה"היילנדס"- אזור הרמה הסקוטית

"סוללת הענקים" – תופעת הטבע המרשימה

שמורת קונמרה – מנזר וגני קילמור

צוקי מוהר

בונראטי – הטירה והפארק הפולקלוריסטי

קילארני – סיור ערב

טבעת קרי – חווה לאילוף כלבי הבורדר קולי

בית מקרוס- אחוזת הלורדים והגנים

קינסייל- העיירה הציורית שעל נהר הבנדון

קוב – מרכז המורשת האירית.

קילקני – סיור בעיר

גלנדאלוך – האתר הנזירי הקדום

וויקלו – גני פאוורסקורט

דבלין – מבשלת גינס, סיור ערב

מעוניינים לצאת לטיול?

צרו איתנו קשר

כמו כן, אתה מוזמן ליצור קשר עם נציגי השירות
שלנו בטלפון: 03-5260011

חוברת הטיולים שלנו

מלאו פרטים והחוברת בדרך אליכם

הצטרף לטיול

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם

צור קשר

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם